Jump to content

Това чудо може ли да се обнови


Препоръчан пост

Здравейте момчета!

За какво става дума.За домашния ми компютър.Не е първа младост,върши ми работа ,ама...

Дребния играе игри.И сега удари греда с Resident Evil 5. Видеокартата не е за тази игра.

Прикачвам рапорт от AIDA, да видите за какво чудо става въпрос.Захранването е китайско,естествено.Пише 420W ама дали е... SP-ATX-420W-C1-PFC

Въпросът ми е,може ли с някакво подобрение до 400 лв. Да се подобри тая машина за съвременните игри,или някой комп,ама втора употреба,или трябва да мисля за нов,което е неприятно! :)

 

Благодаря!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

провери тук : http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Този сайт дава възможност да се провери съвместимостта на Вашата ПС конфигурация,

както и минималните системни изискания за всяка една компютърна игра.

Can your computer run that game?

System Requirements Lab analyzes your computer in just seconds, and it's FREE.

 

 

Resident Evil 5 Minimum Requirements
CPU: Intel Pentium D Processor or AMD Athlon 64 X2 RAM: Windows XP (512MB) / Windows Vista (1GB) OS: Windows XP: Required, Windows Vista Recommended Video Card: VRAM (256MB) / DirectX9.0c/Shader 3.0 NVIDIA GeForce 6800 series ATI Radeon HD 2400 Pro Click here for the latest video card drivers Sound Card: Yes Free Disk Space: 8.0 GB or more


Resident Evil 5 Recommended Requirements CPU: Intel Core 2 Quad Processor or better / AMD Phenom X4 or better RAM: Windows XP (1 GB) / Windows Vista (2 GB) OS: Windows Vista Recommended Video Card: VRAM (512 or more) NVIDIA GeForce 9800 series or better ATI Radeon HD 4800 series or better Click here for the latest video card drivers Sound Card: Yes Free Disk Space: 8.0 GB or more

 

Пробвай и ще разбереш какво още ще ти трябва за да ти върви играта.

 

 

 

                                                                                                                        Късмет           

Link to comment
Сподели другаде

Зависи точно какви и колко съвременни игри ще се играят. Реално погледнато може да се смени видео картата (и евентуално захранващият блок).

Съвсем отделен въпрос е, че няма смисъл да се инвестират пари в тази система и е по-добре просто да се вземе нова. Ако бюджетът е по-ограничен, може да се пропусне видео картата и да се закупи такава по-къстно, когато се съберат още пари. През това време ще се използва вградената видео карта в процесора, която ще е осзеаемо по-добра от текущата така или иначе.

За едно 600-700 лева ще може да се събере сносна съвременна система (без видео карта и монитор), която ще е значително по-добра от това, което имаш в момента. И след някой-друг месец може да се вземе една видео карта за 300-400 лева и готово.

Link to comment
Сподели другаде

Sound Card: Yes Free Disk Space: 8.0 GB or more

 

Пробвай и ще разбереш какво още ще ти трябва за да ти върви играта.

 

 

 

                                                                                                                        Късмет           

 

Благодаря!

 

 

 

Зависи точно какви и колко съвременни игри ще се играят.

Знам ли какво ще иска да играе?

 

 

 През това време ще се използва вградената видео карта в процесора, която ще е осзеаемо по-добра от текущата така или иначе.

 

А това изобщо не го разбрах!? Видеокарта в процесора! Е? Две видеокарти ли има в компютъра!??  И как се превключва?

Link to comment
Сподели другаде

Знам ли какво ще иска да играе?

Е, ние ли да знаем? :)

 

Видеокарта в процесора!

Точно така. Голямо нещо е технологията, нали?

 

Две видеокарти ли има в компютъра!??

Казано просто, да.

 

И как се превключва?

На практика не се. Ако се монтира отделна видео карта, дънната платка ще спре да използва тази в процесора, т.е. превключването ще е автоматично.

 

Идеята е да не се взема отделна видео карта, за да се спестят пари. Видео картата в процесора ще е значително по-слаба от отделната, но все пак доста по-добра от това, което имаш в момента, така че ще е временно решение, докато се съберат пари за нова и по-добра.

Link to comment
Сподели другаде

Точно така. Голямо нещо е технологията, нали?

 

 

 

Е това не го знаех! :)

 

Само че от сметката която ми направи...600-700 + 300-400... ммммм

 

Отивам на голяма сума...Не мога да си я позвола.Предпочитам една видеокарта и евентуално ново захранване.

И ще играе каквото тръгне.Нямам пари за геймерски компютър колкото и да му се иска.

 

Каква карта  би препоръчал? :)  Ама пак там...400 лв.

Link to comment
Сподели другаде

За Видео карта тази върши много добра работа:

sapphire-rx-460

https://erabg.com/produktov-katalog/5883-sapphire-rx-460-2g.html

цената и е 263,56 лв с вкл. ДДС

около три пъти по бърза е от Radeon HD 4800

 

Разшерителният слот за видео картата трябва да е PCI express 3.0 x16

за да работи видеото с честота със скорост 16,000 MB/s и работна честота 8 GHz

Ако Разшерителният слот за видео картата ти е PCI express 1.0 x16

както го виждам, видеото ще ти работи със скорост 4,000 MB/s и работна честота 2.5 GHz

но пак ще е по добре от преди.

 

 

Захранване FORTRON 750 SILVER

158,27 лв с вкл. ДДС

 

https://erabg.com/produktov-katalog/3408-zakhranvane-fortron-750-silver.html

 

обща сума: 421.83 с вкл. ДДС

 

И компютъра ще е на ръба на възможностите си.

 

Продай си старото захранване за 20 30лв. и ще си точно на 400лв.

Link to comment
Сподели другаде

За Видео карта тази върши много добра работа:

sapphire-rx-460

https://erabg.com/produktov-katalog/5883-sapphire-rx-460-2g.html

цената и е 263,56 лв с вкл. ДДС

около три пъти по бърза е от Radeon HD 4800

 

Захранване FORTRON 750 SILVER

158,27 лв с вкл. ДДС

 

https://erabg.com/produktov-katalog/3408-zakhranvane-fortron-750-silver.html

 

обща сума: 421.83 с вкл. ДДС

 

И компютъра ще е на ръба на възможностите си.

 

Продай си старото захранване за 20 30лв. и ще си точно на 400лв.

Ами може и да го направя! И каквато игра му тръгва,да му тръгва.

Ехе...старото захранване! Че то го купих за 30 лв. на времето,че оргиналното свали 5 - те волта на 4.1

Кой ще вземе това за 20лв. Толкова горе долу са новите китайски измислените! :)

Не е проблем 20-30 лева отгоре.Явно така ще направя,че почва да ми пили по мозъка вече с тия негови игри.

Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Не, не, не. Не говоря за 600-700 лева + 300-400 лева. Имам предвид изобщо да не се занимаваш с текущия компютър, т.е. директно да вземеш нов, т.е. само 600-700 лева, т.е.... не знам колко да го опростя още.

Според мен предложените по-горе компоненти са неподходящи, дори и да приемем, че си заслужава ъпгрейд на въпросния компютър. А всъщност не си заслужава. Така че...

Link to comment
Сподели другаде

Не, не, не. Не говоря за 600-700 лева + 300-400 лева. Имам предвид изобщо да не се занимаваш с текущия компютър, т.е. директно да вземеш нов, т.е. само 600-700 лева, т.е.... не знам колко да го опростя още.

 

Според мен предложените по-горе компоненти са неподходящи, дори и да приемем, че си заслужава ъпгрейд на въпросния компютър. А всъщност не си заслужава. Така че...

Ясно! Разбрах. Ами...тогава ще чака.Дядо му,му е обещал 400 лв за рождения му ден и аз 400...Ще взема нещо ново и хубаво! Става.Ама ще почака до ноември.

А този ще си го ползвам аз.За моите нужди ми върши превъзходна работа. Май това решение е най доброто! :)

Благодаря ви момчета за съветите! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Че колко е малък тоя "дребния", че такива игри? Не точно за страха или кървищата, ама то малко се мисли там, как се е хванал да играе. Той маниак ли ще става, професионалист ли?

Link to comment
Сподели другаде

Че колко е малък тоя "дребния", че такива игри? Не точно за страха или кървищата, ама то малко се мисли там, как се е хванал да играе. Той маниак ли ще става, професионалист ли?

 

С най-голямото ми уважение господине или госпожо,но бих помолила аз да решавам с какво точно може да се занимава 12 годишният ми син? А какъв ще става,това той ще си решава сам.

Благодаря.

 

Извинявам се на другите за офтопика.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...