Jump to content

относно Bluetooth


Препоръчан пост

Здравейте на всички

Не съм много на ''ти'' с Bluetooth и затова реших да попитам тук

та въпроса ми е следния:

 

Имам едно устройство (грамофон), което няма блутут. Имам и усилвател с колони. Може ли чрез блутут устройство, допълнително свързан към грамофона да се предаде безжично към усилвателя? Ако е възможно да ми препоръчате модел.

 

Благодаря на всички предварително

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Приемам, че единственият начин за изход са двата RCA, т.е. че USB портът не може да се използва да подава аудио данни.
 
В такъв случай варианти има. Предлагат се немалко и не особено скъпи Bluetooth предаватели, които приемат аналогов аудио сигнал и го излъчват по Bluetooth. А има и двупосочни, които могат и да приемат по Bluetooth и да подават по аналогов път.
 
Забележка №1: давам връзки ким Amazon.co.uk, защото не мисля, че ще се намерят лесно подобни неща из нашите магазини.
Забележка №2: не съм тествал подобни устройства лично, така че не мога да гарантирам колко са надеждни и дали нямат някакви проблеми с качеството на звука да речем.
Забележка №3: всичките са на батерии; не видях модели, свързващи се към електрическата мрежа.
 
 Ето два предавателя:
Lanktoo Bluetooth 4.0 Transmitter
TaoTronics Bluetooth 4.0 Transmitter

Ето и няколко предавателя+приемвника:
MAOZUA 2 in 1 bluetooth adapter
Lanktoo Bluetooth Transmitter and Receiver
TaoTronics Bluetooth 4.1 Transmitter/Receiver
Inateck Бluetooth 4.1 Transmitter and Receiver

Някои от въпросните устройства нямат нужния кабел (2xRCA към 3.5мм. конектор), така че ако си харесаш модел, който няма такъв кабел, ще трябва да си го набавиш отделно.
Ако захранването от батерия не ти допада, евентуално можеш да си закупиш и някое USB зарядно за телефон и да си свържеш предавателя към контакта. Нямам идея дали ще може да се захрани директно от USB порта на грамофона. Също така, ако ще се захранва от електрическата мрежа, се увери, че избраното от теб устройство може едновременно да се зарежда и да излъчва сигнал по Bluetooth. Възможно е някои да не могат.

Като цяло ми е интересно защо толкова си усложняваш живота с този грамофон. Албумите, които слушаш няма ли ги в цифров вид?

Link to comment
Сподели другаде

да, благодаря ти  Night_Raven

живея в Германия и си намерих устройствата :))

Има музика която обичам да слушам на плочи, но не слушам кака Лили или БГ естрада

а нови албуми :)))

тук и през последните години грамофоните и плочите се завръщат

има много нови издадени албуми през последните 2-3 години

за инфото трябва да те почерпя :)))

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...