Jump to content

Китаец в pop-up менюто


aaster23

Препоръчан пост

Здравейте съфорумници.

Наскоро имах проблем с някакъв китайски байду-майду malware&adware 2в1.
След приключване на борбата ми с него, забелязах че във pop-up менюто на Desktop-а ми има следа от тези китайски глупости и по-точно китайската версия на WinRar. Сигурен съм, че китаецът е изтрит от устройството ми, защото имаше 6-7 скрити папки за които ръчно се погрижих. post-30698-0-09200300-1473855963_thumb.jpg. Как да променя pop-up менюто си ръчно?

Link to comment
Сподели другаде

Моето предложение е първо да опиташ с Autoruns. Изтегли и разархивирай някъде. Стартирай като администратор и иди в подпрозорец Explorer. Там би трябвало да видиш разширението за обвивката на въпросния архиватор. Просто махни отметките на всички обекти, свързани с него, и рестартирай компютъра.

 

След това, ако всичко е както го искаш, отново стартирай Autoruns и иди на същия подпрозорец.

Този път кликни с десния бутон и избери Jump to Image, което ще те отведе там, където е самият файл, за да го изтриеш (или цялата папка, ако искаш и не е нужна). Ако има повече от един обект в списъка, повтори операцията, макар най-вероятно DLL файлът да е само един.

След като изтриеш всички файлове/папки, можеш да изтриеш и самите редове от Autoruns с десен клик -> Delete.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...