Jump to content

Прекъсване връзката на програма с нейния сървър !?


Препоръчан пост

Наложи се на програмата на която съм дал по-долу линка съзнателно да прекъсна

връзката и към нейния сървър, защото докато тя съществуваше при всяко нейно

следващо пускане, тя се обновяваше и ми блокираше съответно серийния си ключ !

Като по този начин тя безусловно отнемаше професионалните функции на самата програма,

така че за следващото и пускане и се налагаше . . . нова РЕГИСТРАЦИЯ !?
Сега след като този проблем успях да го реша с помощта на Windows Firewall,

безпокойството ми e вече да ли тя за в бъдеще ще продължава да работи правилно, 

след като е загубила връзката с фирмения си сървър !?

http://forum.skynoma...5866&fullsize=1 

Link to comment
Сподели другаде

Защо питаш нас? Да не би ние да сме я инсталирали, че да знаем? Ти я използваш, а питаш нас дали ти работи! То бива да не търсиш Гугъл, ама ти се оливаш.

 

При съвременните защитени програми, не се използват никакви огнени стени. Нито антивирусни, нито Windows Firewall, нито hosts файлoве. Ползва се Local Security Policy. Това разбира се е изключение, ако използваш дървена програма от дървен производител. :)

Link to comment
Сподели другаде

Наложи се на програмата на която съм дал по-долу линка съзнателно да прекъсна

връзката и към нейния сървър, защото докато тя съществуваше при всяко нейно

следващо пускане, тя се обновяваше и ми блокираше съответно серийния си ключ !

Като по този начин тя безусловно отнемаше професионалните функции на самата програма,

така че за следващото и пускане и се налагаше . . . нова РЕГИСТРАЦИЯ !?

Сега след като този проблем успях да го реша с помощта на Windows Firewall,

безпокойството ми e вече да ли тя за в бъдеще ще продължава да работи правилно, 

след като е загубила връзката с фирмения си сървър !?

http://forum.skynoma...5866&fullsize=1 

Ти продължаваш да се опитваш да си убиеш операционната система. От трабант не можеш да направи Бентли или Вайрон.

Link to comment
Сподели другаде

Ще съм директен: всички оптимизиращи програми са боклуци. Продуктите на Uniblue са от тези, които отиват една стъпка по-напред и са почти измама.

 

Деинсталирай и стой настрана от всички подобни.

Link to comment
Сподели другаде

Защо питаш нас? Да не би ние да сме я инсталирали, че да знаем? Ти я използваш, а питаш нас дали ти работи! То бива да не търсиш Гугъл, ама ти се оливаш.

 

При съвременните защитени програми, не се използват никакви огнени стени. Нито антивирусни, нито Windows Firewall, нито hosts файлoве. Ползва се Local Security Policy. Това разбира се е изключение, ако използваш дървена програма от дървен производител. :)

Тази програма съм я взел за пример /не че съм залетял да я ползувам специално/,

защото експеримента с Windows Firewall ме подтикнаха да го направя вашите приятели,

от Data.Bg и това не бе мое Еднолично решение !

Не казвам нищо лошо за момчетата,

защото БЛОКИРОВКАТА я извърших с Tweaking.com и бе сполучлива !

Вече програмата не ми създава проблеми и си работи нормално,

но дали тя вече отчита правилно след като няма връзка с фирмения си сървър . . . В ТОВА Е ПРОБЛЕМА !?

Тук СЕРИОЗЕН ОТГОВОР по този щекотлив казус, може вече да ми даде само СОФТУЕРЕН СПЕЦИАЛИСТ !?

Link to comment
Сподели другаде

При съвременните защитени програми, не се използват никакви огнени стени. Нито антивирусни, нито Windows Firewall, нито hosts файлoве. Ползва се Local Security Policy. Това разбира се е изключение, ако използваш дървена програма от дървен производител.

 

Тази тема не я пуснах случайно,

защото явно някъде съм избързал и сгрешил като  съм  блокирал по невнимание и

архивиращата си програма EaseUS Todo Backup,

която е с редовен лиценз до 03.10.2018 година :

 

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15867&fullsize=1

 

Забележка:

Как да успея да я възстановя и пусна да работи !?

Link to comment
Сподели другаде

Тази програма съм я взел за пример /не че съм залетял да я ползувам специално/,

защото експеримента с Windows Firewall ме подтикнаха да го направя вашите приятели,

от Data.Bg и това не бе мое Еднолично решение !

Не казвам нищо лошо за момчетата,

защото БЛОКИРОВКАТА я извърших с Tweaking.com и бе сполучлива !

Вече програмата не ми създава проблеми и си работи нормално,

но дали тя вече отчита правилно след като няма връзка с фирмения си сървър . . . В ТОВА Е ПРОБЛЕМА !?

Тук СЕРИОЗЕН ОТГОВОР по този щекотлив казус, може вече да ми даде само СОФТУЕРЕН СПЕЦИАЛИСТ !?

Ако става дума за някакви уж открити проблеми със системата, които подобни програмчета се опитват да оптимизират, то отговора по начало е не. С подобни програми може да си навлечеш единствено проблеми със системата, а ползата обикновено лежи някъде между "Няма такава" и "Системата ми не работи". Все пак решението си е твое. 

По принцип са малко софтуерите (обикновено се касае за строго специализирани програми), които ако не успеят да минат валидация с даден сериен ключ пред сървъра на производителя, им спират някакви функционалности или работата им е некоректна. Подозирам, че тук става въпрос единствено за проверка за валидност, което не касае останалата функционалност, така че ако самата програма стартира и си работи въпреки блокирането, то би трябвало да няма отношение към резултатите.

Link to comment
Сподели другаде

Ако става дума за някакви уж открити проблеми със системата, които подобни програмчета се опитват да оптимизират, то отговора по начало е не. С подобни програми може да си навлечеш единствено проблеми със системата, а ползата обикновено лежи някъде между "Няма такава" и "Системата ми не работи". Все пак решението си е твое. 

По принцип са малко софтуерите (обикновено се касае за строго специализирани програми), които ако не успеят да минат валидация с даден сериен ключ пред сървъра на производителя, им спират някакви функционалности или работата им е некоректна. Подозирам, че тук става въпрос единствено за проверка за валидност, което не касае останалата функционалност, така че ако самата програма стартира и си работи въпреки блокирането, то би трябвало да няма отношение към резултатите.

Благодаря ви за уточнението което ми дадохте по поставения от мен КОНКРЕТЕН ВЪПРОС

относно дейността на програмата  SpeedUpMyPС  / без да правите анализ относно това дали

е полезна или безполезна/, за работата на оперативната ми система WNDOWS . . . въобще !?

 

Сега по-принцип искам да разбера някои от причините според вас, поради които програмата ми

EaseUS Todo Backup която ми притежава редовен лиценз, не желае да се отвори и търси нова преинсталация !?

Това питане не бих го отправял в този форум, ако през месец декември 2015 година когато я инсталирах на

компютъра си бях и запазил ПРЕДВАРИТЕЛНО в архив ИНСТАЛАТОРА и РЕГИСТРАЦИОННИЯ И КЛЮЧ ?

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви за уточнението което ми дадохте по поставения от мен КОНКРЕТЕН ВЪПРОС

относно дейността на програмата  SpeedUpMyPС  / без да правите анализ относно това дали

е полезна или безполезна/, за работата на оперативната ми система WNDOWS . . . въобще !?

 

Сега по-принцип искам да разбера някои от причините според вас, поради които програмата ми

EaseUS Todo Backup която ми притежава редовен лиценз, не желае да се отвори и търси нова преинсталация !?

Това питане не бих го отправял в този форум, ако през месец декември 2015 година когато я инсталирах на

компютъра си бях и запазил ПРЕДВАРИТЕЛНО в архив ИНСТАЛАТОРА и РЕГИСТРАЦИОННИЯ И КЛЮЧ ?

Моля да се запознаете с линковете в следната страница:

 

http://www.todo-backup.com/support/

 

И по-специално:

support@todo-backup.com 

http://www.easeus.com/support/knowledge-base/

http://forum.easeus.com/viewforum.php?f=14

 

Щом имате редовен лиценз, то самите създатели на софтуера ще ви помогнат най-добре и качествено.

Link to comment
Сподели другаде

Моля да се запознаете с линковете в следната страница:

 

http://www.todo-backup.com/support/

 

И по-специално:

support@todo-backup.com

http://www.easeus.com/support/knowledge-base/

http://forum.easeus.com/viewforum.php?f=14

 

Щом имате редовен лиценз, то самите създатели на софтуера ще ви помогнат най-добре и качествено.

Благодаря ви за информацията която сте ми предоставили !

Но преди да се втурна в ПРИКЛЮЧЕНИЕТО да пиша писма до фирмата,

да ги превеждам на английски език и да чакам със седмици докато 

получа отговор от тяхна страна ,

Ще ви помоля да ми дадете НАСОКА къде да проверя из компютъра

да не би по НЕВНИМАНИЕ да съм я БЛОКИРАЛ или СПРЯЛ от някъде,

щом не може да се отвори . . . !?

Link to comment
Сподели другаде

Причината, поради която аз не написах нищо специфично като „решение“ на проблема със SpeedUpMyPC, е, защото отказвам да „помагам“ на хората да си съсипват системите. Предполагам същото се отнася и за останалите потребители, които не се включиха.

 

Колкото до EaseUS ToDo Backup, първото, което можеш да опиташ е да инсталираш същата версия на програмата върху вече инсталираната твоя. Ако не пазиш файла, трябва да го има на сайта на EaseUS. Ако не помогне, би трябвало да можеш да деинсталираш твоята версия, рестартираш и да инсталираш отново, без това да ти изтрие лиценза, но не мога да го гарантирам.

 

Обикновено това е първата логична стъпка. По-конкретен съвет е трудно да се даде, защото ти не си предоставил никаква полезна информация. „Не работи“ не е достатъчно. Опиши подробно какво се случва, когато я стартираш. Има ли съобщения за грешки? Ако да, какво точно пише? Вижда ли се изобщо някакъв процес на EaseUS стартиран в Task Manager? Реално няма как да я „блокираш“ неволно.

Link to comment
Сподели другаде

Причината, поради която аз не написах нищо специфично като „решение“ на проблема със SpeedUpMyPC, е, защото отказвам да „помагам“ на хората да си съсипват системите. Предполагам същото се отнася и за останалите потребители, които не се включиха.

 

Колкото до EaseUS ToDo Backup, първото, което можеш да опиташ е да инсталираш същата версия на програмата върху вече инсталираната твоя. Ако не пазиш файла, трябва да го има на сайта на EaseUS. Ако не помогне, би трябвало да можеш да деинсталираш твоята версия, рестартираш и да инсталираш отново, без това да ти изтрие лиценза, но не мога да го гарантирам.

 

Обикновено това е първата логична стъпка. По-конкретен съвет е трудно да се даде, защото ти не си предоставил никаква полезна информация. „Не работи“ не е достатъчно. Опиши подробно какво се случва, когато я стартираш. Има ли съобщения за грешки? Ако да, какво точно пише? Вижда ли се изобщо някакъв процес на EaseUS стартиран в Task Manager? Реално няма как да я „блокираш“ неволно.

Благодаря ви че взехте отношение по-въпроса , но проблема както очаквах  се оказа . . .тривиален !?

След обстоен преглед на всички административни инструменти и тези за подръжка на ОС WINDOWS,

успях да открия проблема блокиращ работата на тази много добра програма:

 

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15871&fullsize=1

 

В програмата AUTORUNS не бе "чекирана" позицията EaseUS Agent !

След като направих това и рестартирах системата програмата ми започна

да работи на пълни обороти !

За това бих желал да чуя от специалист /а, не само аз / огромното значение

при работа с подобен софтуер на елементарни недоглеждания и грешки от наша

страна, водещи до подобни тежки последици ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...