Jump to content

Проблем с Freemake Video Converter


Препоръчан пост

Здравейте момчета!

 

Случи се нещо с което не мога да се оправя! Наложи ми се да сложа backup - па на дял С: на компа  Windows XP SP3,имам и 8.1 ама е на D: 

Става дума за  Freemake Video Converter версия 4.1.9 последната. При стартиране на програмата ми излиза прозорец за грешка...

 

http://store.picbg.net/pubpic/4B/34/1482c25000a24b34.jpg

 

Не мога да се оправя...а и не разбирам английски...

 

Преди гафа с компа същата версия си работеше нормално,сега не иска. Три пъти я махах и теглих от различни сайтове,никаква разлика! Опитах с по стара версия,тръгва и работи,само,че и липсват някой опции.

 

Два пъти "изсипах" backup - па,да не би да е имало гаф! Не.Същата работа.Всичко друго по компа работи нормално.

Моля за помощ? Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Под Safe Mode има ли проблем?

Дай малко повече информация коя версия работи и коя не работи.

Не. И под Safe Mode излиза същото съобщение. Версията която не върви е 4.1.9,това е последната версия.Опитах и с full installer - същата работа.

Версията която стартира е 3.2.1 , но вчера забелязах ,че и тя създава проблем,а именно прозорецът за Едит на файла ,се отваря и веднага се затваря. Конвертира,но и там има проблем.Ако файла е с време 20 минути -примерно. При възпроизвеждане плеера изписва някакво време много по голямо от 20мин. И върви само няколко секунди в началото.

Опитах и с махане на всички аудио и видео кодеци,после отново ги инсталирах-никаква промяна.Имам инсталиран Format Factory ,той си работи нормално.Видео и аудио файлове вървят нормално...нямам идея за друго...

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че имам решение: инсталирай всички актуализации за Microsoft .NET Framework 4.0 клиента. :)

 

Ако официалният Windows Update не работи заради валидация, ползвай Windows Update MiniTool. Ако не функционира коректно, значи нямаш актуална версия на Windows Update Agent.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че имам решение: инсталирай всички актуализации за Microsoft .NET Framework 4.0 клиента. :)

 

Ако официалният Windows Update не работи заради валидация, ползвай Windows Update MiniTool. Ако не функционира коректно, значи нямаш актуална версия на Windows Update Agent.

 Всичко направих...  Нищо не става... Пак същото! Зарежи! Писна ми! Явно нещо са омазали сайта или е направено нарочно! Има доста варианти на тази версия от 4.1.9.0 до 4.1.9.21

https://freemake-video-converter.en.uptodown.com/windows/old

Но каквото и да изтегля винаги излиза версия 4.1.9.21, даже опитах и 4.1.7 но пак излиза  4.1.9.21.Явно инсталационния файл тегли винаги последната версия..нали е online!

Не мога да намеря offline инсталационен файл за по старите версии,или ако намеря от други сайтове се блокират понеже "не били проверени за вируси" !!! Явно моята версия която съм имала на компа преди ,не по-малко от две,три години е била между 4.1.9.0  и  4.1.9.21 ,но е невъзможно да се изтеглят или намерят повече,винаги ти тегли последната.Само тая 3.2.1,я измъкнах от един торент сайт,ама нещо куца и с двата крака! :) Май по всякакъв начин вече се опитват да изолират XP. Ще си пускам 8.1 когато ми трябва тази програма и толкова.

Благодаря ти за отделеното време! :)

Link to comment
Сподели другаде

Много си зле човече. Всички компютри ли ги поддържаш така? Свалям си която версия поискам. Работя с която си версия поискам. На всичко отгоре се занимаваш с бекъп - и той не бил редовен! Детето ми не успява да омаже толкова, а то ръчка безцелно. Трябва да осмислиш действията си по експлоатация, иначе ще идват още аварии. Едно е ясно - че допускаш груба и бих казал "нестандартна" грешка. По-интересното сега е да се идентифицира и определи причината, а не да се закърпи проблема. Това ще е голям гол за теб да прескочиш един клас напред - тоест да минеш на чисто към Win8.1 без да си наясно с грешките, които ще повтаряш по сходен начин. Системата трябва да е желязна и да има вградена защита и имунитет при безразборно боравене, но автоматиката не винаги е вързана и застрахована от безмилостните атаки на произвола.

Link to comment
Сподели другаде

Много си зле човече. Всички компютри ли ги поддържаш така...

 

 Аз може и да съм зле! Гледай ти ,да си добре.

Благодаря ти за "компетентното" мнение.Винаги ти чета постовете с "особен" интерес. И от този ти профил и от предишния...май беше zig zag!  :)

 

p.s. До сега не съм си позволявала да влизам в безмислени дискусии с когото и да е от сайта,или да давам харектеристики на някой, но ти просто ме принуждаваш с "милия" си тон!

 

Извинете за офтопика!

Link to comment
Сподели другаде

До сега не съм си позволявала ..... да давам харектеристики на някой....

 

Каква характеристика търсиш и намираш? Просто ти посочих статуса, в който се намираш. И ти казвам какво е редно да се направи преди да продължиш. Защото много бързо се предаваш. Утре пак нещо ще се е объркало и наново ще има неясни упражнения.

Да съм обиждал? Сравнението до колко е зле работата дали обижда някого или той трудно ще преглътне егото си и ще извади пищова да ме гърми? Именно тогава проличава културата и дружелюбието на дадена личност. Някои позволяват да ги майтапиш, да им направиш карикатура, а други в злобата си залагат бомба и те ликвидират за да се чувстват по-удобно.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко направих...  Нищо не става... Пак същото!

Което е странно.

 

На виртуална машина при мен програмата наистина не стартира изобщо. След като инсталирах всички актуализации за .NET 4.0, проблемът изчезна.

Link to comment
Сподели другаде

Което е странно.

 

На виртуална машина при мен програмата наистина не стартира изобщо. След като инсталирах всички актуализации за .NET 4.0, проблемът изчезна.

 

Тези грешки наведоха и мен към мисълта за .NET, но барбунцела казва, че в началото е вървяло, а после е спряло.

Link to comment
Сподели другаде

Което е странно.

 

На виртуална машина при мен програмата наистина не стартира изобщо. След като инсталирах всички актуализации за .NET 4.0, проблемът изчезна.

Стана! Забих се в един руски форум.Описваха същия проблем.Препоръчваха деинсталация на всичко що е NET Framework в компютъра,2,3, 3.5 4 и т.н. Почистване на регистъра на ръка,като търсиш всичко "Microsoft .NET Framework" и го триеш. После инсталация на Microsoft .NET Framework 2 SP2  този файл NetFx20SP2_x86.exe После инсталация на програмата,тя си дърпа и инсталира NET Framework 4 , и накрая инсталация на това NDP40-KB2468871-v2-x86.exe.

И тръгна! Явно нещо много се е омазало с този NET Framework!

 

Благодаря ти! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...