Jump to content

Включване на CD от един лаптоп, към друг лаптоп


Препоръчан пост

Здравейте на всички.

имам едно питане към вас за някакви идеи и предложения.

Старият лаптоп има CD, с което правех неща, които новото CD на новият лаптоп не може да го прави.

Кристално ясно, е че старото CD, няма никакъв начин да се постави в новият лаптоп (лаптопите са различни модели, CD-то по форма, размер и т.н).

Въпросът ми е: Има ли някакъв начин да мога да закача външно старото CD, към новият лаптоп?

Драйвърите ги имам за него, ако има искане/търсене на такива.

Благодаря ви предварително за съдействието.

Поздрави 

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли има лесно практическо решение... На теория е възможно-да! Но на практика,ми изглежда почти невъзможно...мое мнение естествено,но факта,че темата седи без отговор толкова време...

Това би могло да го направи човек - техник по компютри,който е много,много,много напред с материята...на страна въпроса дали си заслужава...трудът му няма да е малък...дали ще иска...?

Освен ако съществуват някакви готови USB адаптори? Аз лично не знам да има такива.Естествено това си е което аз знам!

По скоро сподели какво прави старото CD ,което новото не може да направи...Може би има по - лесно решение новото да го накараме да прави това което прави старото... :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей barbuncela, това което прави старото ми CD е да рисува върху дисковете ми. Няма вариант да го накарам новото да го направи. Поздрави и благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

Е как защо :) , защото го имам и работи. :)

Аз не знам (търсил съм) но не съм намирал, дали няма някакви кабели или някакви шини, които да се приспособят и някак си да се направи с две устройства. Аз съм убеден, че ако не беше капака на Cdто, който всъщност е причината да не може да влезне, че всичко ще е ок, но за жалост все още търся решение.

Link to comment
Сподели другаде

А, LightScribe. Бях забравил, че това съществува. Радвах му се първите 2 седмици, после ми писна да се занимавам. :D
 
Би трябвало да може да се свърже устройството към USB посредством специален преходник. Имам предвид нещо такова. Разбира се можеш да опиташ да намериш и по-евтин от eBay или AliExpress. :)

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Имам предвид нещо такова.

Здравей Night_Raven, това, което си показал ще стане ли, ако Да, то 20 лева веднага ги давам.

 

 


Предлагам ти да разглобиш един 2,5 инчов външен хард диск или да купиш кутия за 2,5 инчов външен хард диск и и да и ползваш преходника

naskobk - кой точно преходник да използвам, като в случая изходите/входовете (както искаш му кажи), не са като на CD-to.

Може би аз не те разбирам.

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти

k0st4din,

Когато купиш кутия за Външен 2.5 инча хард диск с USB изход и е отвориш,

вътре има една платка със сата конектор и конектор за захранване,

вземи платката и я ползвай за твоето СД устройство, трябва да съвпаднат входовете,

после само го вързваш с USB кабела към лаптопа и вече имаш USB DVD устройство,

кутия за външен хард диск 2.5 инча струва между 10 и 12 лв.


Виж този пример:

http://olx.bg/ad/kutiya-za-vanshen-hard-disk-2-5-incha-sata-2-5-inch-ID3seOb.html

това нещо имам впредвид

Link to comment
Сподели другаде

Това, което съм споменал по-нагоре, би трябвало да свърши работа. Не виждам причина да не. Нищо не мога да гарантирам обаче, защото не ми се е налагало да правя това, което на теб ти е нужно.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти много Night_Raven, 

днес бях в този магазин и останах много очарован от хората, много вежливи, много учтиви, а и колко неща имаше в този магазин просто не е истина.

Закупих предложеното от теб кабелче и сега вече рисувам върху дисковете си.

Бъди жив и здрав. 

Поздрави :) ;)

Link to comment
Сподели другаде

Само да допълня, че аз не съм имал предвид конкретно този магазин, просто давах пример за устройството, което ти е нужно. Иначе и аз съм доволен от JMT, макар да имам само една покупка от там.

Link to comment
Сподели другаде

Останах учуден, когато каза, че устройствата ти са с различна форма и т.н., защото от снимките се вижда обикновен SATA интерфейс. Самите мобилни slim писачки трябва да са стандартни като размер, само височините са в два размера, като имат предни панели, които добавят интерфейсен вид заради дизайна на корубата на лаптопа. Този преден панел се сваля и се прикачва на новото устройство след смяна на писачките.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Само да допълня, че аз не съм имал предвид конкретно този магазин

Много си прав за магазина (не си го посочил, но там го имаше, което като съдействие от колега, как да го кажа: - огромно благодаря), но с тази показна на кабела, веднага проверих дали има адрес в София, този магазин и вместо да се лутам отидох на място, взех си CD-то и проверихме всичко.

След, което последва и закупуването. :)


Този преден панел се сваля и се прикачва на новото устройство

Това едва днес го разбрах, но в предвид, че лаптопа е чисто нов и още в гаранция, ще използвам кабела, а като му мине гаранцията ще пробвам с директната му замяна. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...