Jump to content

Геймърска конфигурация до 2500лв.


Препоръчан пост

Здравейте,
Обещал съм на сина си геймърски компютър. Нямам понятие на какво трябва да наблегна. 
Единственото което искам е защото съм обещал да е с видеокарта GTX 1070.
Ще Ви бъда благодарен ако ми препоръчате конфигурации без монитор.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Обещал съм на сина си геймърски компютър. Нямам понятие на какво трябва да наблегна. 

Единственото което искам е защото съм обещал да е с видеокарта GTX 1070.

Ще Ви бъда благодарен ако ми препоръчате конфигурации без монитор.

Всичко опира до бюджета за направата на геймърския компютър.

За да се събере подобен компютър е необходим следния хардуер-

1.-Процесор-за предпочитане четири ядрен от типа на INTEL i7 или i5.

2.-Дънна платка със съответния сокет на избрания процесор и възможност за дуал ченъл за РАМ паметта.

3.-RAM памет минимум 8гб може и повече. Колкото повече толкова повече казано от мечо Пух.С честота над 1600мхц ,DDR3 с радиатор.

4.Харддиск с капацитет поне 1 терабайт.

5.-Кутия-за частите с добро охлаждане препоръчително да се монтира допълнителен вентилатор.

6.-Захранване-много е важно да е мощно и марково с мощност над 650вата и да има допълнително захранване с 12 волта за видеокартата..

7.-Не е препоръчително,но някои игри ползват записвачка,а и също се продават на ДВД.

8.-Видеокарта-геймърска-(вече си я избрал)-GTX 1070

В общи линии е това. И не се стискай,а вземи на детето и една геймърска калавиатура и мишка. За да ти излезне тънко при сборката с цената на частите използвай промоции и разопаковани продукти.Успех с покупката.

Link to comment
Сподели другаде

Някакъв конкретен магазин, от който ще пазаруваш, за да знаем къде да гледаме цени?

Този бюджет включва ли периферия (мишки, клавиатура и т.н.) или е само и единствено за самия компютър?

Link to comment
Сподели другаде

Някакъв конкретен магазин, от който ще пазаруваш, за да знаем къде да гледаме цени?

Този бюджет включва ли периферия (мишки, клавиатура и т.н.) или е само и единствено за самия компютър?

Не е препоръчително да се асамблира от един магазин,тъй-като в различните магазини се предлагат различни цени на един и същ продукт. Там от където е най-изгодно от там се купува.Примерно -Емаг имат промоция на дънна платка,Ардес имат евтина рам,а в жар се оказва примерно,че харда който се продава в друг магазин е по-евтин с 30 процента от цената в другите магазини.

Link to comment
Сподели другаде

Не разбирам защо ми обясняваш очевидни неща. Пределно ми е ясно, че цените на различните продукти са различни в различните магазини. Пазарувал съм достатъчно стоки, за да съм наясно със ситуацията. Не съм и препоръчвал да се пазарува само от един магазин.

 

Понякога обаче потребители предпочитат да пазаруват от един и същ магазин, защото е по-удобно. Затова попитах автора на темата дали възнамерява да пазарува от конкретен магазин или не.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съветите предполагам ще купя онлайн някоя конфигурация. Харесал съм това https://plasico.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-vandal-i5-6400-8gb-1tb-gtx-1070-8gb-28927.html   какво ще кажете. Естествено до 2500 ще добавя още памет, двд и може би ССД диск

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не харесвам подобни готови конфигурации, защото в повечето случаи има нещо, което не е удачно подбрано. Обикновено това е захранващият блок, както е и в случая. Не че избраният модел е трагичен, но може по-добре. Също така няма и избор за дънна платка, което в днешно време не е голям проблем, но все пак е ограничение. Не се и споменава точно какъв е твърдият диск, което също не е някаква катастрофа, но аз предпочитам да знам какво купувам.

 

Като цяло не виждам някакви особени проблеми с конфигурацията, освен споменатите по-горе.

 

Това, което бих препоръчал горещо, е да има SSD диск. В днешно време е почти смешно да се сглобява конфигурация без SSD. 

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не харесвам подобни готови конфигурации, защото в повечето случаи има нещо, което не е удачно подбрано. Обикновено това е захранващият блок, както е и в случая. Не че избраният модел е трагичен, но може по-добре. Също така няма и избор за дънна платка, което в днешно време не е голям проблем, но все пак е ограничение. Не се и споменава точно какъв е твърдият диск, което също не е някаква катастрофа, но аз предпочитам да знам какво купувам.

 

Като цяло не виждам някакви особени проблеми с конфигурацията, освен споменатите по-горе.

 

Това, което бих препоръчал горещо, е да има SSD диск. В днешно време е почти смешно да се сглобява конфигурация без SSD. 

А как се ползва SSD диска.Всички ли програми трябва да ги кача там или само такива които искам бързо да се зареждат.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо средно. Няма някакво правило какво и къде да се инсталира. В общи линии няма причина да не инсталираш програмите там, включително и да си направиш папка с някакви портативни такива, ако използваш такива. Но не бива и да се прекалява, защото е важно да има някакво свободно пространство на SSD диска.

Link to comment
Сподели другаде









 

Обща стойност - 1 566.36 лв. с ДДС



Тази комбинация точно ми се връзва на бюджета. Може ли да си кажете мнението. Ако нещо не е добро и трябва са замени според Вас мога да заделя още някой друг лев.

Друго което искам да ми помогнете е гледам видеокартата има различни вариации аз избрах най евтината. Защото не са ми понятни може ли да ми обясните каква е разликата.

 


Link to comment
Сподели другаде

Спрял съм се на последно публикуваната. Ще се радвам ако ми помогнете. Наистина съм много не ориентиран.

 Конфигурацията за гейм компютър е добра. Не е необходимо да купуваш вентилатора-http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=13986

тъй,като процесора си има в комплекта.

Освен това-не ми харесва захранващия блок- скъп,а мощноста му е  е недостатъчна. Не отговаря на цена -мощност.

Бих се спрял на това-http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-thermaltake-smart-se-730w-sps-730m/pd/EJK0NBBBM/

Относно харддиска на SEAGATE съм малко резервиран понеже съм сърбал попарата,но всичко е въпрос на късмет.

Други забележки нямам.

Link to comment
Сподели другаде

 Конфигурацията за гейм компютър е добра. Не е необходимо да купуваш вентилатора-http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=13986

тъй,като процесора си има в комплекта.

Освен това-не ми харесва захранващия блок- скъп,а мощноста му е  е недостатъчна. Не отговаря на цена -мощност.

Бих се спрял на това-http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-thermaltake-smart-se-730w-sps-730m/pd/EJK0NBBBM/

Относно харддиска на SEAGATE съм малко резервиран понеже съм сърбал попарата,но всичко е въпрос на късмет.

Други забележки нямам.

Доколкото знам процесора е без вентилатор?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...