Jump to content

Отново проблем с натоварване на процесора до 100%


Препоръчан пост

Папката Windows.old е точно резервно копие, създадено по време на актуализацията до Windows 10. И да, премахването ѝ става по следния начин.

 

До момента не се виждат конкретни причинители на натоварване на процесора. Ако от снимки не може да се даде представа, обясни го: кои са процесите, при които се забелязват скокове в натоварването и до колко процента. Напълно нормално е някои процеси да имат моментни завишено потребление на процесорно време. Въпросът е кои са тези процеси, до каква степен и колко продължително натоварват. Наблюдавай малко системата и опиши положението.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Папката Windows.old е точно резервно копие, създадено по време на актуализацията до Windows 10. И да, премахването ѝ става по следния начин.

 

До момента не се виждат конкретни причинители на натоварване на процесора. Ако от снимки не може да се даде представа, обясни го: кои са процесите, при които се забелязват скокове в натоварването и до колко процента. Напълно нормално е някои процеси да имат моментни завишено потребление на процесорно време. Въпросът е кои са тези процеси, до каква степен и колко продължително натоварват. Наблюдавай малко системата и опиши положението.

 

Няма как да ги снимам, защото прескачането от процес на процес става много бързо. Процентите се движат постоянно, в един момент са 27, в другия 70, стигат до 100, пак се свалят и така... Такива резки колебания и в такива граници няма как да са нормални. Аз дори не играя игри - ползвам машината единствено за сърфиране, фейсбук или уютуби. Иначе ще пробвам с премахването на актуализациите.

Link to comment
Сподели другаде

При мен е така:KMService(32)- 0,5,16,42% -и постепенно пада ( в покой без да барам мишката).
                        : WMI Provider Host- 10,13,19,45.....0,10%-и постепенно пада (в покой без да барам мишката).
Хост на услугата локална система-5,13,18,47,36...% -и постепенно пада (в покой без да барам мишката).
обаче съм забелязал,че като го оставя в ютюб на филм и не движа мишката-почти тези процеси спират-0% ...Остава само процеса  Опера-32-33-35% и пак мисля,че е много......Само да мръдна мишката и се почва 100,80,60,40,47%-да не би някакъв драивер да не е инсталиран правилно???
От супорт на HP-изтеглих обновяване на БИОС-но не е от това.

Link to comment
Сподели другаде

На мен не ми звучи съвсем извън нормите. Все пак, за коя версия на Opera става въпрос?

 

Иначе бих препоръчал да деинсталираш всякакъв излишен софтуер. Ето предложения какво можеш да разкараш (освен ако не си сигурен, че ги използваш):

- Bonjour;

- CyberLink LabelPrint;

- CyberLink Media Suite;

- CyberLink Power2Go;

- CyberLink PowerDVD;

- CyberLink YouCam;

- Energy Star;

- ESET Online Scanner;

- HP Documentation;

- HP Registration Service;

- HP Support Assistant;

- HP System Event Utility;

- HP Utility Center;

- HP Wireless Button Driver;

- Intel Sideband Fabric Device Driver;

- Intel Trusted Execution Engine;

- KMP Service;

- McAfee LiveSafe - Internet Security (подозирам, че използваш и предпочиташ avast! за защитен софтуер, така че този не ти е нужен);

- McAfee Security Scan Plus;

- Skype Click to Call.

Link to comment
Сподели другаде

На мен не ми звучи съвсем извън нормите. Все пак, за коя версия на Opera става въпрос?

 

Иначе бих препоръчал да деинсталираш всякакъв излишен софтуер. Ето предложения какво можеш да разкараш (освен ако не си сигурен, че ги използваш):

- Bonjour;

- CyberLink LabelPrint;

- CyberLink Media Suite;

- CyberLink Power2Go;

- CyberLink PowerDVD;

- CyberLink YouCam;

- Energy Star;

- ESET Online Scanner;

- HP Documentation;

- HP Registration Service;

- HP Support Assistant;

- HP System Event Utility;

- HP Utility Center;

- HP Wireless Button Driver;

- Intel Sideband Fabric Device Driver;

- Intel Trusted Execution Engine;

- KMP Service;

- McAfee LiveSafe - Internet Security (подозирам, че използваш и предпочиташ avast! за защитен софтуер, така че този не ти е нужен);

- McAfee Security Scan Plus;

- Skype Click to Call.

    При мен този софтуер е прмахнат . 

post-25533-0-26976100-1465515279_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,не запомних какво точно направих-но беше с оптимизираща програма-AshampooWinOptimizer.Нещо сканира,чисти и се по-оправи,поне така си мисля,но вище това:
На кое да се вярва???

post-25533-0-96461100-1465674777_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Първо, няма нито една кадърна програма за „оптимизация“. Всичките до една са боклуци и измами.

 

Второ, лично аз бих се доверил повече на Task Manager, но ако искаш нещо наистина качествено и доказано за следене на процесите, най-добрите са Process Explorer и Process Hacker. Препоръчвам да се стартират с администраторски привилегии, за да имат повече данни за показване. Лично аз използвам първата.

 

Трето, не съм сигурен точно какво намекваш. Ще обясня за всеки случай. Системният процес на бездействие (system idle process) не е истински процес и когато изглежда, че той натоварва системата, всъщност е обратното. Това е процес, чиято работа е да окупира свободното процесорно време с минимално натоварване. Т.е. колкото по-висока е стойността на процентите на процеса на бездействие, толкова повече системата бездейства, т.е. не е натоварена.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...