Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, колеги имам проблем с Skype, проблема е, че когато набера по Skype да говоря с някой и или се рестартира компютъра или ми замръзва по време на разговор и трябва да рестартирам ръчно. Компютъра е настолен с 1.8 ghz процесор, 1 gb рам и видео карта GeForce FX5200 128mb. въпросното PC е с Windows XP. Версията на Skype е 6. .... Пробвах с по новите версии, но те ми дават грешка и не сработват, та само една версия на Skype ми върви тази 6. нещо си! Подчертавам, че компютъра забива единствено когато се говори по Skype, ако се пише проблеми няма, само при разговори е проблема! Някой да има идеи от какво може да е и какво решение бихте ми предложили? Компютъра се ползва от майка ми и за това не и трябва мощен компютър, ползва го само за Skype. Ще ви бъда много благодарен, ако успеете да ми помогнете да разреша този проблем. Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Амии, това е проблема компютърът си е старичък, и windows XP Не се поддържа вече от microsoft, Най - добре си вземете малко по - мощен

Компютър с Windows 7 може и по - нова версия Като Windows 7, 8 , 10.

Аз съм с процесор Amd Athlom Dual Core Processor 4450B 2.30 Ghz

2,00 ram

Video Card: Ati Grahips 3100

Windows 7 Ultimate x64 BG

И никакъв проблем, даже си играя и доста хубави игри този компютър е не повече от 139 лева, windowsa съм го изтеглил от Zamunda 

Линк от къде може да се закупи 

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi5_fOp_N7MAhWClSwKHaIIAfkQFgg1MAI&url=http%3A%2F%2Fwww.sravni.bg%2Fproduct%2F_hp_compaq_dc5850_microtower_x2_dual_core_2gb_ddr2_80gb-5629c07b09df32426c000f09%2F&usg=AFQjCNFDOwSqNkN175oOSGkzkV-AvnkTiw&sig2=4qUKkVptzKdS5dICBkhpTg

Link to comment
Сподели другаде

Амии, това е проблема компютърът си е старичък, и windows XP Не се поддържа вече от microsoft, Най - добре си вземете малко по - мощен

Компютър с Windows 7 може и по - нова версия Като Windows 7, 8 , 10.

Аз съм с процесор Amd Athlom Dual Core Processor 4450B 2.30 Ghz

2,00 ram

Video Card: Ati Grahips 3100

Windows 7 Ultimate x64 BG

И никакъв проблем, даже си играя и доста хубави игри този компютър е не повече от 139 лева, windowsa съм го изтеглил от Zamunda 

Линк от къде може да се закупи 

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi5_fOp_N7MAhWClSwKHaIIAfkQFgg1MAI&url=http%3A%2F%2Fwww.sravni.bg%2Fproduct%2F_hp_compaq_dc5850_microtower_x2_dual_core_2gb_ddr2_80gb-5629c07b09df32426c000f09%2F&usg=AFQjCNFDOwSqNkN175oOSGkzkV-AvnkTiw&sig2=4qUKkVptzKdS5dICBkhpTg

Ясно ми е, че компютъра е старичък, но просто няма смисъл от по мощен, защото майка ми го ползва единствено и само за скайп и фейсбук! До преди 2 месеца скайпа си вървеше нормално и не забиваше, но лека по-лека започна все повече и повече да забива! Не мисля, че проблема е от това, че е старичък компютъра защото по време на разговор, процесора и рамта са слабо натоварени според tаsk mаnаger! Забиването става мигновено, както си говори с отсрещната страна без да се товари компа и изведнъж забива. Сканирах го за вируси с няколко програми и няма такива. Проблема според мен е софтуеърен, но не съм сигурен, та затова решиш да питам тук.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, колеги имам проблем с Skype, проблема е, че когато набера по Skype да говоря с някой и или се рестартира компютъра или ми замръзва по време на разговор и трябва да рестартирам ръчно. Компютъра е настолен с 1.8 ghz процесор, 1 gb рам и видео карта GeForce FX5200 128mb. въпросното PC е с Windows XP. Версията на Skype е 6. .... Пробвах с по новите версии, но те ми дават грешка и не сработват, та само една версия на Skype ми върви тази 6. нещо си! Подчертавам, че компютъра забива единствено когато се говори по Skype, ако се пише проблеми няма, само при разговори е проблема! Някой да има идеи от какво може да е и какво решение бихте ми предложили? Компютъра се ползва от майка ми и за това не и трябва мощен компютър, ползва го само за Skype. Ще ви бъда много благодарен, ако успеете да ми помогнете да разреша този проблем. Благодаря предварително.

 

Не е проблема в компа. Аз имам също подобен компютър,даже с още по слаби параметри,но си работи,и скайп и всичко останало.Просто ХР то се е омазало.Преинсталирай го - най лесния начин.Препоръчвам ти за скайпа версия 6.22.По мое мнение работи най-добре с ХР то!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...