Jump to content

Препоръчан пост

Проблема ми е следното, когато искам да правя снимка на някаква игра (по точно става дума за Warcraft 3) с натискане ''PrtSc SysRq'' влизам в ''paint'' и натискам ''Ctrl+V'' и ми излиза началния екран. Как мога да оправя това моля някой да ми помогне. Преди време това работеше но от няколко дни се наблюдава този проблем :(

Link to comment
Сподели другаде

Това е нормално в някои ситуации, зависи от рендеръра ѝ.

 

Конкретно WarCraft III трябва да си създава една подпапка Screenshots (в нейната папка) и там да си складира всички снимки в Targa (TGA) формат.

Link to comment
Сподели другаде

Папката си я има, ама paint-a не поддържа ТГА формата, а преди да ми стане така, не ми се налагаше да влизам в папки и прочие. Само натискам PrtSc SysRq, отварям Paint-a и пействам с ctr + v и ми излиза срийншота :( а сега ще трябва да си свалям отделни програми, да ровичам из папките за да си намеря скрийншота

Link to comment
Сподели другаде

Каква е операционната система? Ако е Windows 7, включил ли си Aero? Каква е текущата видео карта? Сменял ли си я? Ако да, каква е била предишната? WarCraft III с последния пач ли е?

Link to comment
Сподели другаде

с последния е мисля да. преди седмица и нещо се ъпдейтна. С Win 7 64 bit, Radeon 7870 oc ghz edition. aero-то никога не съм го изключвам. Сега като се замисля, това май стана след като се упдейтна Warcraft-a :@ 

Link to comment
Сподели другаде

Колега. от пача е... днес реших да си преинстална играта и да сложа стария пач и там тва си работоше перфектно, сложих след това посления и вече не работи отново :@ 

Link to comment
Сподели другаде

Явно има по-основни промени по енджина и/или рендериращия компонент. Най-вероятно е нещо във връзка с това от changelog-а:

Improved compatibility with Windows 7, 8.1, and 10

 

 

В такъв случай не мисля, че ще може да се направи нещо. Т.е. или ще трябва да играеш с предпоследния пач или да се примириш с използването на други програми за създаване на снимки, или да конвертираш TGA файловете в друг формат.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...