Jump to content

Проблем с инцидентно форматиран дял D на хард диск


Препоръчан пост

Здравейте,

проблема е тривиален. При преинсталиране от Windows 10 към Windows 7 най-накрая сътворих голямата глупост да форматирам без да искам дял D с важна информация на него.

Форматирането направих през Windows Computer managment на новоинсталирания Windows 7, като бърз формат.

Въпроса ми е коя програма ще препоръчате да ползвам за най-цялостно възстановяване на форматирания дял?

След формата нищо не е записвано в дяла.

Link to comment
Сподели другаде

TestDisk е отлична и безплатна, но изисква няколко висше образования. GetDataBack като цяло е най-добрия компромис между ефективност и интуитивност. Проблемът ѝ е само, че е платена.

Link to comment
Сподели другаде

Нямя да възстановите много! Добре е да се форматират всички дискове и дялове при преинсталация и това с цел да си подсигурите напълно чиста нова ОС! 

Лошото е когато не правите бекъп на важна и ценна информация! Днес сте направили грешка, но утре може да прихванете криптовирус и тогава .........!?!?!

Link to comment
Сподели другаде

Добре е да се форматират всички дискове и дялове при преинсталация и това с цел да си подсигурите напълно чиста нова ОС!

Моля?!

 

Защо да се форматират всички дискове и дялове при преинсталация? Една от идеите на повече дялове е да не се губи информация при преинсталация на операционната система, когато системният дял се (изтрива и) форматира.

Link to comment
Сподели другаде

Какво моля!? Ако си пипнал някаква зараза която е обханала и друг дял / диск и????  Преинсталираш и сед малко цялата система отново е инфектирана!? Какво - започваме да чистим с антивирусни инструменти или се чудим защо след преинсталацията нещата пак не вървят добре!

Мина времето на 98 и XP, където се правеха периодичните "профилактични" преинсталации!  Днес повечето- казвам повечето, че да няма пак "моля", преинсталации се налагат заради предизвикани тежки поражения по ОС от вирусни атаки или неграмотно използване на оптимизатори!

Link to comment
Сподели другаде

Какво моля!? Ако си пипнал някаква зараза която е обханала и друг дял / диск и????  Преинсталираш и сед малко цялата система отново е инфектирана!? Какво - започваме да чистим с антивирусни инструменти или се чудим защо след преинсталацията нещата пак не вървят добре!

Мина времето на 98 и XP, където се правеха периодичните "профилактични" преинсталации!  Днес повечето- казвам повечето, че да няма пак "моля", преинсталации се налагат заради предизвикани тежки поражения по ОС от вирусни атаки или неграмотно използване на оптимизатори!

Не си в час с темата!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

проблема е тривиален. При преинсталиране от Windows 10 към Windows 7 най-накрая сътворих голямата глупост да форматирам без да искам дял D с важна информация на него.

Форматирането направих през Windows Computer managment на новоинсталирания Windows 7, като бърз формат.

Въпроса ми е коя програма ще препоръчате да ползвам за най-цялостно възстановяване на форматирания дял?

След формата нищо не е записвано в дяла.

Getdataback ме е спасявала два пъти! Потърси в замунда...или в data .bg... :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съветите. Ще имам предвид за Getdataback за в бъдеще. Досега не съм я ползвал, но непременно ще я тествам при необходимост. За тази програма Test Disk, за която Night_Raven препоръча разбрах, че била една от най-добрите, но точно както каза той много точно: "изисква няколко висши образования" , така и не успях да стигна до края процеса. Хванаха ме нервите и я зарязах.  Понеже проблема беше за спешно решаване междувременно използвах Minitool Powerdata Recovery. След пълно сканиране успя да възстанови напълно дяла. Препоръчвам я за възстановяване.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...