Jump to content

Търся предложения и препоръки за смяна на телефона


Препоръчан пост

В момента съм с Galaxy Xcover - първата версия. Както се вижда от параметрите му - акцентът е върху влаго/прахо/драскотиноустойчивост(на английски май има две думи с "дребна" разлика в смисъла :) ). Вследствие на това предвид цената(към 420 лв. тогава) се получава компромис с другите параметри. Води се смарт-фон, но не съвсем: дисплеят е малък и цветовете не са нещо особено, в папката се събраха доста снимки и ако прелиствам повече - системата се затруднява. По принцип не съм смятал да търся ъпдейти и дори нямам регистрация в Гугъл/Самсунг, но наскоро реших да пробвам какво ще излезе - излезе, че нямам достатъчно вътрешна памет - от 160 мегабайта имам към 60 свободни и така не стана нищо.

Не че се оплаквам - има си и положителни страни :) - не се притеснявам, че може да се намокри(работя понякога на доста горещи/влажни места) и надраска(не се занимавам с калъфи/протектори) дисплея. Като споменах за дисплея - изглежда по-новите версии на Gorilla Glass имат специално покритие, което не задържа мазнини - моят екран обикновено е като дипломна работа на екип по криминалистика. Батерията изкарва по 4-5 дни - на такъв малък екран освен бърз преглед на снимки и навигация, не смятам че може да се прави нещо друго.

Почти се бях навил да си взема Xcover 3, но разбрах че (колкото и смешно да звучи) въпреки специалният хардуерен бутон, "фенерчето" не може да се включва директно(без отключване на екрана) - както е при сегашният ми телефон. Това рядко се споменава в ревютата, но за мен има определено практическо значение.

Наскоро реших да огледам какво предлагат от LG. G4 ме впечатли с (твърде голяма според мен)резолюция на екрана, камера(оптична стабилизация, лазерен далекомер, ИЧ-датчик) и др. Съответно дори при моят начин на употреба, въпреки голямата батерия - я изкара 3 дни, я не. А и не е водоустойчив - какво ще стане като се накисне в джоба на работните ми дрехи?

Така че засега търся общи насоки - мога ли да рискувам с телефон, който е без IP-сертификат, или да чакам Xcover 4/S7 Active?

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм се насочил към моделите на EVOLVEO Strongphone Q-серията в тази категория. Примерно това http://smartphones.bg/EVOLVEO/evolveo-strongphone-q6-lte-dualsim https://www.youtube.com/watch?v=3XwMry8WkgU 

 

Сглобяват ги в Полша. Еквивалентният вариант на CAT e 700+ лева. Други по-конкретни впечатлени ще мога да споделя, като си го получа, тъй като в тубата ревютата са все на полски, с който език не съм фамилиярен :).

Link to comment
Сподели другаде

В какъв смисъл са еквивалентни на CAT - пряко или по-общо като параметри?

Не знам дали сензорните бутони под екрана ще работят нормално ако съм с мокри /мръсни ръце.

Конкретно на този модел(Evolveo Q6) не ми хареса, че уж има възможност за две СИМ-карти, но излиза че човек трябва да избира или втора СИМ, или SD карта. Все пак благодаря за сайта - ще разгледам какво има там. Въпреки че предпочитам да видя телефона на живо във физически магазин...

Подчертавам, че въпросът не е спешен и приемам предложения и за предстоящи/предполагаеми модели. Бюджетът засега го определям на 400-800 лв.

Link to comment
Сподели другаде

В какъв смисъл са еквивалентни на CAT - пряко или по-общо като параметри?

 

Като параметри, за този клас, който е доста специфичен. Реално, за тези пари и бюджет... образно казано, може да се намери и незащитено устройство, което готви мусака. Иначе, ти пожелавам успех! Уважавам хора, търсещи неща, които да прилягат максимално на нуждите им.

Link to comment
Сподели другаде

Като параметри, за този клас, който е доста специфичен. Реално, за тези пари и бюджет... образно казано, може да се намери и незащитено устройство, което готви мусака. Иначе, ти пожелавам успех! Уважавам хора, търсещи неща, които да прилягат максимално на нуждите им.

Това за мусаката звучи интересно. :)

Понеже виждам, че Сте от Пловдив - можете ли да ми кажете къде бих могъл да видя по-голям асортимент телефони по принцип? Аз се сещам само за Handy и Technopolis... Иначе купувам компютърни части от PIC и Ardes, така че и това е възможност - след като евентуално избера не много екзотичен модел.

С това приключвам за днес, още веднъж благодаря за участието и се надявам да има още полезни мнения тук.

Link to comment
Сподели другаде

Хъм това с фенерчето звучи странно? Имам нормалния модел с бутони и поне при него работи без отключване.

Издържа на вода (потапяне в голяма пластмасова чаша за бира и миене на чешма) и прах (разбиване на баня докато седи на малкото прозорче непокрит).

Минусите са че дисплея определено се драска и радиото не работи без слушалки. 

CAT в тая категория (с бутони) не са по-добри за други марки нямам впечатления.

Link to comment
Сподели другаде

Хъм това с фенерчето звучи странно? Имам нормалния модел с бутони и поне при него работи без отключване.

Издържа на вода (потапяне в голяма пластмасова чаша за бира и миене на чешма) и прах (разбиване на баня докато седи на малкото прозорче непокрит).

Минусите са че дисплея определено се драска и радиото не работи без слушалки. 

...

Не разбрах това за кой точно модел се отнася - Xcover 3 ли? На моят Xcover няма драскотини по дисплея - не съм го пазил, но и не съм си правил излишни експерименти.

Един от вариантите, който все още обмислям е за S5 Active(вероятно на старо), но ме притеснява че в GSMarena виждам някакви коментари, че корпуса се напукал едва ли не от нищо и т.н. Няма достатъчни гаранции за достоверността на коментарите(положителни и отрицателни), но като прочете нещо такова човек се замисля...

Link to comment
Сподели другаде

Понеже виждам, че Сте от Пловдив - можете ли да ми кажете къде бих могъл да видя по-голям асортимент телефони по принцип? Аз се сещам само за Handy и Technopolis...

 

Не съм се интерусвал задълбочено, но по наблюденията ми, стандартните магазини за телефони са изчезващ вид, на фона на конкуренцията от операторите и on-line магазините. И сам можеш да видиш как по малката главна, магазините за телефони изчезнаха и се замениха от офиси на операторите. При такава конкуренция, е малко вероятно частници да вземат една камара устройства и да ги строят по витрините, с надеждата някой да влезе и да ги купи. Като цяло, на запад е същото положението, всъщност, дори са още по-advanced. Иначе, аз днеска си получих джаджата и действително не съм открил за момента да се програмира външен бутон за фенерчето :), което специално на мен не ми е най-големия дерт..., на фона на това, че прехождам от Nokia 1100 - доста неща са излишно усложнени, а други са по-лесни. Но така е, ще има адаптация. С интерес ще следя прогреса ти по тематиката и ако ми изникне нещо, ще споделя с теб и другите потребители. 

Link to comment
Сподели другаде

- Водо, прахо устойчив? После що се чуваш като през фуния! :)

- Да има корпус, издържащ на драскане и удар? И на дисплей? Ако не знаеш - всички телефони дисплеите имат скрийн протектори, както и кейс калъфки от гума за целия телефон.

- 4 ядра? Сега всички марки правят с толкова. Но колко приложения работят с 4? :)

- 2 sim. Всички марки поддържат.

- Глезотия бързо пускане фенерче - да не дава господ в джоба или чанта да ти се пусне, става много лесно. После ти ще възстановяваш батерията.

Link to comment
Сподели другаде

- Водо, прахо устойчив? После що се чуваш като през фуния! :)

- Да има корпус, издържащ на драскане и удар? И на дисплей? Ако не знаеш - всички телефони дисплеите имат скрийн протектори, както и кейс калъфки от гума за целия телефон.

- 4 ядра? Сега всички марки правят с толкова. Но колко приложения работят с 4? :)

- 2 sim. Всички марки поддържат.

- Глезотия бързо пускане фенерче - да не дава господ в джоба или чанта да ти се пусне, става много лесно. После ти ще възстановяваш батерията.

- За моят телефон нямам оплаквания от ало-функцията.

- Фолиото - добре, но онези гумени/силиконови протектори ще ми запазят ли телефона като ми се накиснат дрехите от парата/влагата при машините + водата, идваща от мен? Най-малкото изходите за зареждане/данни и звук ще останат открити. А моят телефон си има капачета и съм успял да ги запазя здрави все още.

- За ядра нищо не съм писал - дори изобщо не разбирам от мобилни процесори.

- Да, четох че вероятно това е било идеята да усложнят пускането на "фенерчето"(всъщност от колко неща зависи това - от самата ОС, от "надстройката" на производителя, от хардуера?), но при мен досега не се е случвало такова нещо. Може би телефонът ми поне има удачна конструкция. :) Затова и бих искал да го сменя с нещо подобно, но с по-добри параметри.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...