Jump to content

Проблем със заразен Windows или нещо друго


Препоръчан пост

Здравейте Колеги,

ето че попаднах в някаква дилема и не знам каква е причината да се случват тези неща.

Историята:

Преди няколко дни с моята флашка отидох на един компютър да сваля от нея едни документи.

Всичко започна  там - след поставянето на флашката се получи едно примигване на дисплея на този компютър и само след секунди вече в моята флашка се появиха шорткъти на всички папки, които са в нея. След което ако натисна на дадена папка се отваря едва тогава и мога да виждам нещата в нея. Казах си отиде работата или е вирус или флашката и е изтекъл живота, ще си купя нова.

Прибирам се в нас, пъхам флашката и на моя компютър част от папките се виждаха все едно, че не е имало проблем, но част от тях отново бяха като шорткъти и отново същата процедура - кликвам на шорткъта и ми се отваря информацията в съответната папка.

Такаааааа, пълен формат като преди това каквото успях съм свалил от нея.

Отново си върнах информацията във флашката. Изваждам я и след известно време я поставих отново е....... същата работа.

Казах си хвърлям я и ще си извадя чисто новата флашка.

Преместих си инфото в нея, три дни съм на работа и занасям информацията на различни компютри - без никакъв проблем си работи.

Идвам си в нас, поставям новата флашка, воаля, отново и с нея същият проблем.

Просто не знам как да процедирам, моля дайте някакъв свет, като прикачам и снимков материал какво ми показва и как някъде в cmd:...... се запазват тези или шорткъти, или истинката информация. 

post-18983-0-41878200-1461299368_thumb.jpg

 

post-18983-0-09021400-1461299368_thumb.jpg

 

post-18983-0-10753800-1461300167_thumb.jpg

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Най -  вероятно сте се заразили с нещо! Спрете да разнасяте тази флашка! Проверете машината с https://www.malwarebytes.org/antimalware/  и  https://free.drweb.com/download+cureit+free/?lng=en  или  потърсете специализирана помощ!  Тук във форума също има обособен раздел!

Link to comment
Сподели другаде

Мдааа, благодаря ви много. 

И с трите препоръчани програми сканирах и само с Malwarebytes Anti-Malware откри 3 заплахи, след това с другите 2 програми всичко бе ОК.

Добре, че беше малката беля. За момента всичко е наред, ако има нещо ще питам отново.

Бъдете живи и здрави.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...