Jump to content

Питане за HDMI кабел - продължение


Препоръчан пост

Привет отново!

Има ли възможност да активирам звука едновременно на двете устройства - компютър и телевизор? В момента, когато искам да гледам филм на телевизора, трябва да го избера по подразбиране, като звука на компютъра не е активен. И обратното.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам как точно си ги свързал, но обикновено няма официален начин да постигнеш това.

 

Един вариант е този. Мързи ме да обяснявам, затова давам линкче. Това обаче ще добави може би около секунда закъснение на второто устройство, на което прослушваш основното.

Друг вариант е с Virtual Audio Cable. Програмата е платена и не е особено удобно решение, но може да свърши работа. 

Link to comment
Сподели другаде

Не знам как точно си ги свързал, но обикновено няма официален начин да постигнеш това.

 

Един вариант е този. Мързи ме да обяснявам, затова давам линкче. Това обаче ще добави може би около секунда закъснение на второто устройство, на което прослушваш основното.

Друг вариант е с Virtual Audio Cable. Програмата е платена и не е особено удобно решение, но може да свърши работа. 

Благодаря. Получи се по начина, който си дал. За сега не долавям закъснение.

Иначе са свързани посредством DisplayPort-а на компютъра и HDMI порта на телевизора с такъв кабел. А от телевизора към ресийвъра с помощта на чинч кабел.

Между другото, ако избера телевизора като основно (по подразбиране) устройство (не както е на картинката), се чува страшен бръм на компютъра (второто устройство). На опак няма проблем.

post-485-0-69389400-1463469038_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...