Jump to content

AdwCleaner -опции, и ползването им


Препоръчан пост

Здравейте, 

изтеглих си програмата AdwCleaner и реших профилактично да си я пусна на компютъра. Не откри нищо, което е добре. Но, разглеждайки я видях опции които бих искал от обща култура да знам, и също дали може да ги отметна ако искам. ето снимката:

post-9788-0-50403600-1459070244_thumb.jpg

Сега, аз пуснах програмата с двете отметнати и не съм пипал друго защото не знам. Но, ако има някой да ми обясни ще съм благодарен. Също, и на други би било полезно. Като основно най-не се ориентирам за последните пет опции.

Или по-точно на:

-изпразвате на BITS опашка.

-нулирането на IE и Chrome политиките.

-активирането на режима за отстраняване на грешки (debug mode).

-използвайте локална база данни.

 

Естествено преди да направя нова тема тук, проверих в интерент какво пише. Открих едни обяснения на руски, които не бяха никак добри.

Ето:
 

  • “Сброс настроек Proxy”. Это сбросит все настройки прокси сервера.
  • “Сброс настроек Winsock”. Это вернёт к исходному состоянию настройки Windows winsock. Чаше всего необходимо при проблемах с подключением к Интернету. Эту задачу так же можно решить выполнив в командной консоли следующую команду “netsh winsock reset”. Внимание, эта опция выбрана по-умолчанию!
  • “Сброс настроек TCP/IP”. Это сбросит все настройки протокола TCP/IP. Эту задачу так же можно решить выполнив в командной консоли следующую команду “netsh int ip reset”. Важно помнить, если в настройках сетевой карты были указаны статические айпи адреса, то после использования этой опции, их будет нужно ввести заново!
  • “Сброс настроек Firewall”. Это сбросит все правила вашего файрвола (firewall). Эту задачу так же можно решить выполнив в командной консоли следующую команду “netsh advfirewall reset”.
  • “Сброс настроек IPSec”. Это сбросит все настройки IPSec.
  • “Сброс очереди BITS”. Это очистит очередь “Background Intelligent Transfer Service”.
  • “Сброс политик IE”. Это удалит все политики Internet Explorer и установит исходную в качестве политики по-умолчанию.
  • “Сброс политик Chrome”. Это удалит все политики Google Chrome и установит исходную в качестве политики по-умолчанию.
  • “Включить отладочный режим”. Эта опция скажет программе детально записывать все осуществляемые действия в файл in C:\AdwCleaner\AdwCleaner_dbg_xxxxxx.log. Чаще всего это нужно чтобы определить причину по которой AdwCleaner не работает или почему в процессе работы происходит сбой.

 

Също и този мениджър на карантина, как попадат там файлове и как да се процедира. Ето снимка:

post-9788-0-22985700-1459071025_thumb.jpg

 

 

Благодаря на отзовалите се, 

Link to comment
Сподели другаде

А, защо искаш да активираш тези допълнителни опции! Програмата си работи повече от чудесно в режим подразбиране! С допълнителните функции най много да си навлечеш главоболие! Превеждаш значението на цитироното в Гугъл преводача, ако те бърка руският език и ще получиш отговорите! Виждам вече сам си разбрал  донякъде какво ще предизвика маркирането на допълнителна опция!

Link to comment
Сподели другаде

Защото искам да знам. Бих рискувал да преинсталирам за да науча. Мисля че си струва да се коментира такава тема и знам че има хора които знаят и са се научили (може би и по този начин) и биха искали да споделят. Да, донякъде имам представа за някой опции, и затова съм конкретизирал въпроса за последните пет. Все пак не задължавам никого да отговаря ако не прецени че си струва.

Всичко е ОК.

Link to comment
Сподели другаде

Описанието на руски си е много добро! Повечето от въпросните функции може да изпълните и по друг начин т.е. не се педлагат някакви нечувани чудеса!  По скоро това е допълнителен пакет инструменти! Какво имаме най общо:

- Нулиране  или връщане настройки по подразбиране в сучая за браузърите ИЕ и Хром, като и настройките на Защитната стена, Прокси настройките, Интернет настройките и пр! Някои от настройките са си активирани по подразбиране!  Настройките  по подразбиране са си достатъчни, а интерфейса е достатъчно интуитивен, че да предизвика затруднения в работата на този добър и в същото време изключително простичък инструмент! 

Link to comment
Сподели другаде

Изчистването на BITS опашката трябва да премахва всички задачи, които са наредени на опашка на Background Intelligent Transfer Service услугата. Това е услуга, която се използва за контролирано (с по-висок или нисък приоритет) на изтегляне на файлове на заден план, използвайки неоползотворената мрежова връзка. Обикновено тази услуга се използва от Microsoft/Windows Update и Microsoft Security Essentials/Windows Defender.

 

Изчистването на полиците на Internet Explorer и Chrome би трябвало да занулява всякакви допълнително зададени т.нар. полици на браузърите, нещо като специални правила/настройки. Понякога се използват от злонамерен софтуер, за налагане на ограничения или нежелани промени по начина на работа на браузърите.

 

Активирането на режима на дебъг кара AdwCleaner да си води подробен вътрешен/свой дневник с извършените от нея действия (различно от доклад за това какво е почистено). Това е понякога нужно и полезно на автора на програмата, за да установи къде се намира даден проблем. 

 

Локалната база от данни не я знам какво представлява.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, стана ми ясно. Значи все пак по подразбиране си върши достатъчно работа. Другите опции не мисля че са толкова от значение.

 

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...