Jump to content

Защо компютърът ми натоварва процесора на 100% ?


Препоръчан пост

Здравейте!
Предварително се извинявам ако това вече е било обсъждано, но имам проблем с натоварването на процесора от компюътра.
До преди около месец компютъра си работеше най-нормално без да се загрява и без да гасне когато си иска, но по едно време започна да прегрява много. Носих го на сервиз където ми смениха кондензаторите и термалната паста на процесора, но въпреки това той работи до момента в който не пусна САМО ЕДНА програма без значение каква е и от там работи 5-10 минути и се изключва. Преинсталирах windows-а, и си пускам аз my computer и от 10-15% CPU usage скочи на 80-100% и след 10 минути просто се изключи сам, а охлаждането беше се нагряло доста вследствие на натовареността на процесора. Моля ако някой знае как да оправя това, да пише, защото вече съм дал бая пари за сервизи и незнам какво да правя.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Малко повече информация за машината би била добре дошла!

Казвате, че машината е била профилактирана и ремонтирана в сервиз! Обърнете се пък към тях за обяснение!

Казвате, че сте преинсталирали машината, което ме навежда на мисълта, че няма зараза!

 

Сетих се за една машина, която правеше този номер при, която се оказа като причина отлеващ се чипсет!  Възможно е и при вас дъното ви да е започнало да "умира". Възможен е и дефект на RAM, LAN, Видеокарта. Все пак една проверка за вируси е препоръчителна!

Link to comment
Сподели другаде

Хм, при мен причината бяха "гадинки", но след като е преинсталирана ОС не би трябвало да се търси там проблема (за всеки случай обаче пробвайте!) Ако не е зараза, значи проблема е хардуерен. Не виждам други варианти. А на сервизите много, много не вярвайте!  

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...