Jump to content

Черен екран - работен плот Уин 7


Препоръчан пост

Здравейте, лаптопа ми е с няколко проблема, но последния направи невъзможно работата с лаптопа. Изчезна работния плот, само стрелката се вижда. В save mood си работи. Надявам се някой да помогне.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, лаптопа ми е с няколко проблема, но последния направи невъзможно работата с лаптопа. Изчезна работния плот, само стрелката се вижда. В save mood си работи. Надявам се някой да помогне.

Когато си във безопасен режим, отвори командният прозорец и вътре постави следната команда и натисни Enter:

 

BCDEDIT /SET  VGA ON

 

Рестартирай и зареди във нормален режим. Това е само да се види, дали ще имаш картина!

След това ще трябва да я изключиш със тази:

 

BCDEDIT /SET VGA OFF

 

Друго, което можеш да опиташ е със последната добра конфигурация.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай като се появи курсорът да натиснеш Ctrl+Shift+Esc . Като се появи диспечерът на задачи, щракни на File->Run new task и в новия прозорец напиши

explorer

и щракни на ОК.

Сега рестартирай по нормалния начин от Start->Shutdown и изчакай да се приключи процесът.

Link to comment
Сподели другаде

Първия начин - няма картина, след няколко секунди се появи и синия екран, рестартира се и изписва на черен екран "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key", което е другият проблем от известно време. Въстановяване не ми позволява- няма точки за въстановяване.
Link to comment
Сподели другаде

Първия начин - няма картина, след няколко секунди се появи и синия екран, рестартира се и изписва на черен екран "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key", което е другият проблем от известно време. Въстановяване не ми позволява- няма точки за въстановяване.

Аз нямах предвид да правиш System Restore!

Препоръчах ти това:

post-10091-0-95728300-1457153815_thumb.jpg

 

Провери във папка Minidump дали има създадени файлове.

Намира се във C:\Windows\

Качи ги на някой хост така че да могат да се изтеглят.

Чрез тях може да се види причината за синият екран!

Link to comment
Сподели другаде

А, по-подробно за проблема

Първо се появява синия екран за 3 секунди, рестартира се и се появява на черен екран въпросния текс. Дори в момена не стигам до десктопа, избирам акаунта си и след това синия екран и т.н. Миналия месец е преинсталиран, но само С-то.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвай да сложиш на 1. позиция твърдия диск и така зареди системата. Провери си и кабелите на дисковите устройства - HDD/DVD

Опитах, няма промяна.Вече не може да зареди до десктопа. Мисля да се откажа вече. Благодаря за помощта на всички.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...