Jump to content

Проблем с WmiPrv.exe файл, който наторва процесора на 100%


numberwon

Препоръчан пост

Здравейте,

 

Надявам се това да е правилният раздел. Лаптопа ми е ХР 250 3G. ОС - Windows 8. 1  Bing. От няколко дни процесорът работи на 100%. Диспечера на задачите ми извежда като процес WMI Provider Host , който гълта 50-60 % и под който се крие WmiPrv.exe файл. Погледнах в Интернет, но информация на български почти няма. Доколкото разбрах това е някакъв Уиндоус файл.

Когато задам "Край на задачата" на самият файл ми изписва: "Ако някоя от отворените програми е асоциирана с този процес, тя ще се затвори и ще загубите цялата незаписана информация. Ако завършите системен процес, това може да доведе до нестабилност на системата. Наистина ли искате  да продължите?"

 

Какво точно представлява този файл?

 

Ако го спра, какво ще стане?

 

Възможно ли е причината за натоварване на процесора да е друга? (макар да не ми се вярва)

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопът на брат ми имаше същият проблем. Оказа се че е от AdWare.

Съветвам те да си изтеглиш ADWCleaner.

 

Страшно ти благодаря. Останах с впечатление, че щом е файл на Уиндоус не е възможно да е вирус, но вече не съм толкова сигурен. Пуснах пълно сканиране с Аваст, ще пробвам и с ADWCleaner. А дали ако възстановя системата към задна дата проблема ще изчезне?

Link to comment
Сподели другаде

Ако проблемът продължи, бих искал да видя снимка от Process Explorer.

 

Стартирай програмата като администратор, кликни два пъти върху проблемния процес, направи снимка и я публикувай.

Link to comment
Сподели другаде

post-34134-0-67322700-1455460659_thumb.jpgЗдравей, Равен

 

Използвах ADWCleaner и програмата изчисти доста гадинки (и аз нямам представа откъде са се намъкнали) и натоварването на процесора спадна значително. Направиха ми впечатление обаче резките промени: примерно от 7% скача ва 30% и тези промени са постоянни. Днес след работа включих лаптопа - натоварването на процесора отново гони 100%, но сега е нападнат друг процес. Качвам снимка. Опитах да стартирам Process Explorer. от линка, който си постнал, но ми излиза долното съобщение . Вече нямам представа какво е.

 

 

 

 

502 - Web server received an invalid response while acting as a gateway or proxy server. There is a problem with the page you are looking for, and it cannot be displayed. When the Web server (while acting as a gateway or proxy) contacted the upstream content server, it received an invalid response from the content server.

 

Link to comment
Сподели другаде

Съобщението се появява при опит за стартиране или изтегляне/отваряне на страницата? Няма логика да се появява при стартиране на самия изпълним файл.

Link to comment
Сподели другаде

Съобщението се появява при опит за стартиране или изтегляне/отваряне на страницата? Няма логика да се появява при стартиране на самия изпълним файл.

 

Нямам представа. Преди малко опитах пак - излиза подобно съобщение. Иначе днес процесора работи в рамките на 50%. Това, което ме тревожи са резките промени.

 

Да не би да се инсталират ъпдейти? Покажи и лог файла на adwcleaner

 

Ще се опитам да го кача.

AdwCleanerC1.txt

Link to comment
Сподели другаде

Момент. Как така нямаш представа? Би трябвало да правиш разлика между отваряне на уебсайт и стартиране на програма. Доста различни действия са.

 

Моля, дай снимка на екрана, когато се появи това съобщение.

Link to comment
Сподели другаде

post-34134-0-87849100-1455640449_thumb.jpg

Момент. Как така нямаш представа? Би трябвало да правиш разлика между отваряне на уебсайт и стартиране на програма. Доста различни действия са.

 

Моля, дай снимка на екрана, когато се появи това съобщение.

 

Разбира се, че правя разлика. Нямам представа защо файла не иска да стартира. :)  Качвам ти снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Мисълта ми е, че останах с впечатление, че тази грешка по някаква причина се появява, когато стартираш програмата (ProcExp.exe). Така ли и е или не? Ако не, когато отваряш страницата за изтегляне ли се повява?

Link to comment
Сподели другаде

Мисълта ми е, че останах с впечатление, че тази грешка по някаква причина се появява, когато стартираш програмата (ProcExp.exe). Така ли и е или не? Ако не, когато отваряш страницата за изтегляне ли се повява?

 

Ами понеже си постнал линк Process Explorer - предполагам, че би трябвало да ме отведе място към изтегляне на програмата или стартиране на изпълнителният файл (доколкото разбирам е трябвало да стане последното). Щом натисна върху линка обаче - излиза това съобщение.. Процесора макар и да работи като луд  е в рамките на 50% (което пак не го смятам за нормално; аз дори не играя игри). Онези процеси обаче, които го натоварваха до 100% липсват. Бих могъл да изтегля програмата, но не знам дали ще мога да я разчета.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...