Jump to content

Защо ми се получава накъсване на картината във видеото?


Препоръчан пост

Не знам какво имаш предвид под прецакване на интерфейса.

 

За жалост нямам представа точно какви настройки има налични във VLC Media Player и Daum PotPlayer относно VSync, защото не ги използвам. Ако се поддържа, би трябвало да е достатъчно да е включена опцията. 

Здравей отново.

Би ли обяснил по-точно какво означава "да се включи Aero"? Имам предвид, че ако това означава да се откажа от сегашният вид на прозорците и бутоните - няма да ми е приятно. Възможно ли е да се "включи Aero", без онези прозрачни "стъклени" глупости?

Link to comment
Сподели другаде

Да се включи Aero означава да се избере Aero тема. Когато кликнеш с десния бутон върху работния плот и избереш Personalize трябва да видиш всички налични теми, които трябва разделени в два раздела: Aero и Basic.

Това най-вероятно означава, че ще трябва да се лишиш от текущия ти облик, освен ако той не е също Aero.

Да, възможно е да се включи Aero, но без прозрачност: в същия прозорец споменат по-горе кликни долу Window Color и размаркирай Enable transparency

Link to comment
Сподели другаде

Да се включи Aero означава да се избере Aero тема. Когато кликнеш с десния бутон върху работния плот и избереш Personalize трябва да видиш всички налични теми, които трябва разделени в два раздела: Aero и Basic.

Това най-вероятно означава, че ще трябва да се лишиш от текущия ти облик, освен ако той не е също Aero.

Да, възможно е да се включи Aero, но без прозрачност: в същия прозорец споменат по-горе кликни долу Window Color и размаркирай Enable transparency

Направих това. Сега съм със смесени чувства. :) Накъсването намаля забележимо(и в режим "на цял екран"), но както споменах по-назад - излиза, че трябва да правя компромис.

Free Sync има ли някакво отношение към видеовъзпроизвеждането, или е само за игри? Питам, защото обмислям да взема по-голям(UHD) монитор и съответно - видеокарта(заради дисплей-порта) и не знам дали да включа това към изискванията.

Link to comment
Сподели другаде

FreeSync е разработена повече с гейминг на ум, но би трябвало да работи и при възпроизвеждане на видео. Иначе лично аз към момента не виждам полза от UHD дисплей за видео, защото почти няма 4K/UHD съдържание в момента. Да, някои YouTube клипове са 4K, но те са някакъв нищожен процент. А реално няма полза да гледаш 1080p на 4K дисплей.

 

Иначе винаги можеш да пробваш някой плеър в комбинация с madVR дали няма да подкара всичко плавно без допълнителни настройки.

Link to comment
Сподели другаде

FreeSync е разработена повече с гейминг на ум, но би трябвало да работи и при възпроизвеждане на видео. Иначе лично аз към момента не виждам полза от UHD дисплей за видео, защото почти няма 4K/UHD съдържание в момента. Да, някои YouTube клипове са 4K, но те са някакъв нищожен процент. А реално няма полза да гледаш 1080p на 4K дисплей.

 

Иначе винаги можеш да пробваш някой плеър в комбинация с madVR дали няма да подкара всичко плавно без допълнителни настройки.

За разлика от телевизорите, при РС-мониторите липсата на 4к съдържание не е голям проблем. Всъщност вече срещам и клипове на 2160р(извън youtube).

В MPC-HC след madVR пише *unavailable* - какво значи това? А за да пробвам madVR с друг плейър - трябва да инсталирам външен кодек, или да търся този кодек в плейъра? VLC има много настройки, но повечето не са ми ясни, въпреки че по принцип менюто е преведено на български.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не казах, че няма такива клипове. Наясно съм, че има, но са доста малко като количество. И като добавим факта, че разликата между FHD и UHD не е чак толкова голяма, продължавам да смятам, че няма полза от UHD дисплей в момента. След време определено ще има полза, но не и в момента. Според мен е по-добре да изчакаш и да закупиш UHD монитор/телевизор, когато технологията стане по-масова. Ще има по-голямо разнообразие, панелите ще са по-усъвършенствани и цените ще са по-ниски.

 

За да използваш madVR с който и да било плеър трябва да го изтеглиш и инсталираш първо.

Link to comment
Сподели другаде

Свалих и инсталирах madVR. Забелязах, че като отворя GomPlayer и Aero-темата се изключва. Използвах това и докато бях с "класическата" тема пуснах един филм с MPC-HC при изключен от плейъра Vsync и с включен madVR. Имаше положителен резултат.

Може ли някой да обясни как точно да включа този кодек и за други плейъри(VLC, с GomPlayer може би няма да стане, защото последният е стара версия)?

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че нито VLC Media Player, нито GOM Player имат поддръжка на madVR. Прегледах настройките на плеърите набързо, но не открих нужните опции. В Интернет също не открих информация след бърз преглед.

Доколкото знам, към момента плеърите с поддръжка на madVR са: MPC-HC, MPC-BE, The KMPlayer, Zoom Player и Daum PotPlayer.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...