Jump to content

Апел за помощ!


Препоръчан пост

Здравейте!

От няколко месеца стопанисвам компютърът на брат ми и изпитвам сериозни трудности със неговата употреба. Тъй като съм студент и то последна година ми се налага доста често да си служа с компютър и да обработвам разни лекционни материали и прочие. Проблемът е там, че компютъра забива и меко казано си прави каквото му хрумне, а това разбира се е в мой ущърб. Както вече споменах, компютърът беше на брат ми и преди да попадне в мои ръце нямаше дори и антивирусна. Не разбирам много, но единственото за което се сещам е, че е възможно да е има вируси. Допитах се до приятели, посъветваха ме разни неща, но .....  Обръщам се към вас с молба да ми помогнете. Изпълних инструкциите и ви прилагам получените файлове. Предварително благодаря за отделеното време и внимание!

С уважение

mbam.txt

Addition.txt

FRST.txt

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло изглежда доста чисто.

 

За всеки случай изпълни следното

- изтегли прикрепения файл fixlist.txt и го запази в същата папка, където се намира FRST/FRST64 (това трябва да е работният плот, ако си следвал точно инструкциите в предишния коментар), и замени стария файл с такова име, ако има такъв;

- стартирай FRST/FRST64;

- кликни бутон Fix и изчакай инструмента да извърши поправките;

- ако случайно има нужда от рестарт, се съгласи и остави системата да се рестартира нормално, след което остави инструментът да си довърши работата;

- когато всичко приключи, в същата папка ще се създаде Fixlog.txt, копирай съдържанието му към следващия си коментар или го прикрепи към него.

 

Ако искаш да си сигурна, можеш да направиш и сканиране с HitmanPro и:

- стартирай файла и кликни Напред;

- постави отметка на Приемам всички условия в лицензионното споразумение и кликни Напред;

- избери Не, искам да извършва еднократно сканиране на компютъра и кликни Напред;

- изчакай да приключи сканирането;

- ако бъдат открити заплахи, кликни Напред, в противен случай кликни Затвори;

- кликни Активирай безплатен лиценз, потвърди с OK и кликни Напред;

- изчакай да приключи премахването и кликни Next;

- кликни Изнеси резултатите от сканирането в XML файл и запази файла на удобно място с име по желание;

- ако има нужда от рестартиране, ще има бутон Рестартирай, кликни го; в противен случай кликни Затвори.

 

След това архивирай запазения XML файл и го прикачи към коментара си.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, отново! 

Изпълних инструкциите Ви. HitmanPro откри заплахи, но не можах да ги премахна, тъй като ми изписва, че пробния ми лиценз е изтекъл. При това положение се наложи единствено да изнеса резултата от сканирането и да затворя програмата. Между другото нормално ли е антивирусната да засича  FRST като заплаха? 

Fixlog.txt

HitmanPro_20160117_0615.rar

Link to comment
Сподели другаде

Има промяна, но като, че ли е незначителна. Добре, проблемите са следните:

Например, когато отворя даден файл, всичко забива. Около половин час ми отнема, чакайки да се съвземе компютъра. Съответно не ми остава друго освен рестарт. Друг пример: Отварям браузъра (Google Chrome) и веднага се краш-ва. По принцип използвам интернет най-често за да си набавя материали за университета.  Понякога ми се случва да гледам клипове с научна насоченост в Ютюб, но звука се накъсва. Трети пример: Мишката - понякога сама се движи или когато я движа се губи за момент, а понякога потреперва. Преди няколко седмици изскочи предупреждение, че някой се опитва да влезе в компютъра. Ето такива и подобни проблеми, които на пръв поглед може да изглеждат незначителни, но за мен представляват нередност. Както вече споменах в първият ми коментар не разбирам много и първото, което ми дойде на ум е наличие на вируси.

Link to comment
Сподели другаде

За жалост отново не виждам особено обезокояващо.

 

Можеш да махнеш отметката на: ACU, CCleaner Monitoring, трите задачи (завършващи на .job) в жълто и KMService. Последната не знам от коя програма е инсталирана, но ме съмнява да е нужна в случая.

 

След това рестартирай.

 

И да попитам, паметта и твърдият диск тествани ли са?

Link to comment
Сподели другаде

Не, не са тествани. Относно последната инструкция с премахването на отметките не я разбрах много добре, би ли ми пояснил? Оценявам вниманието и трудът ти, който полагаш за да ми помогнеш. Благодарна съм ти!!! Но, ако не представлява сериозен проблем, няма смисъл да ти губя времето. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...