Jump to content

Насилствено подписване на неплатен отпуск


invinoveritas

Препоръчан пост

Здравейте,насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск от работодатела ми.(Нанесени са ми материални вреди).
 Ако има някой с подобен казус,моля да сподели.
Аз ще заведа дело срещу работодателя,(искова молба до районен съд за обезщетение,инспекцията по труда-за проверка по казуса).
За свидетели ще опомена работодателя,личният състав и двама от работниците които видяха как ме "изнасили" шефа.
Предварително Ви благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам опит с подобни неща, но ще те посъветвам да внимаваш как използваш термна „изнасили“. Това е термин с доста конкретно значение и не пасва, когато се има предвид обща телесна щета.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какво имаш предвид под "насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск", но неплатеният отпуск е доста тънък момент в Кодекса на труда. Реално работодателят не може да те пусне в неплатен отпуск когато си поиска доколкото съм запознат. Най-вероятно след като е оформено писмено искане (както казваш) за неплатен отпуск - документално нещата ще са изрядни и не знам как ще се реши казуса. Щом проблемът е "насилствено бях принуден", не съм сигурен къде точно трябва да си търсиш правата, но вероятно наистина ще е добре да имаш свидетели, които да потвърдят тезата ти, че недоброволно е подадена молбата за отпуск. Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск от работодатела ми.(Нанесени са ми материални вреди).

 Ако има някой с подобен казус,моля да сподели.

Аз ще заведа дело срещу работодателя,(искова молба до районен съд за обезщетение,инспекцията по труда-за проверка по казуса).

За свидетели ще опомена работодателя,личният състав и двама от работниците които видяха как ме "изнасили" шефа.

Предварително Ви благодаря.

 

Ами,не те съветвам да правиш каквото и да било,ако държиш да останеш на работа на това място! Особено ако работодателя ти е влиятелна личност. Свидетели...хм...може да се отметнат в последния момент,особено ако ги заплашат,с уволнение,че и ще платиш разноските по делото.Винаги намират начин,така да извъртят нещата,че накрая даже и виновен ще излезеш!

За да те накара да направиш това,той/тя си е направил добре сметката и има един куп адвокати зад гърба си! Ще ти намерат "цаката" и може да те изхвърли и дисциплинарно накрая.

Случи се с мене преди години...Работех в една фирма,бях инспектор.И накрая стана нещо подобно.Пишех много актове...просто си гледах работата,ама на някой не понесе това,и се наложи да напусна сама - По взаимно съгласие! Както и да ти звучи това...пий една студена вода и забрави,особено ако не те заплашва уволнение! На практика няма закон който да те защити...живеем в България,а тука законите...са само за баровците,за нас не важът....Знам,че ще ти е гадно като го прочетеш,но...повярвай...по добре зарежи!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...