Прехвърляне към съдържание

Снимка

Насилствено подписване на неплатен отпуск

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 invinoveritas

invinoveritas

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 56 мнения

Публикувано: 20 December 2015 - 14:03

Здравейте,насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск от работодатела ми.(Нанесени са ми материални вреди).
 Ако има някой с подобен казус,моля да сподели.
Аз ще заведа дело срещу работодателя,(искова молба до районен съд за обезщетение,инспекцията по труда-за проверка по казуса).
За свидетели ще опомена работодателя,личният състав и двама от работниците които видяха как ме "изнасили" шефа.
Предварително Ви благодаря.

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 20 December 2015 - 20:56

Нямам опит с подобни неща, но ще те посъветвам да внимаваш как използваш термна „изнасили“. Това е термин с доста конкретно значение и не пасва, когато се има предвид обща телесна щета.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 Crio

Crio

Knowledge is Power

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 457 мнения
  • Живущ в:Велико Търново
  • Интереси:AngularJS

Публикувано: 20 December 2015 - 23:11

Не знам какво имаш предвид под "насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск", но неплатеният отпуск е доста тънък момент в Кодекса на труда. Реално работодателят не може да те пусне в неплатен отпуск когато си поиска доколкото съм запознат. Най-вероятно след като е оформено писмено искане (както казваш) за неплатен отпуск - документално нещата ще са изрядни и не знам как ще се реши казуса. Щом проблемът е "насилствено бях принуден", не съм сигурен къде точно трябва да си търсиш правата, но вероятно наистина ще е добре да имаш свидетели, които да потвърдят тезата ти, че недоброволно е подадена молбата за отпуск. Успех!

I believe in a world I can and do understand. A rational universe, explained through rational means.

#4 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 21 December 2015 - 05:43

Здравейте,насилствено бях принуден да подпиша неплатен отпуск от работодатела ми.(Нанесени са ми материални вреди).
 Ако има някой с подобен казус,моля да сподели.
Аз ще заведа дело срещу работодателя,(искова молба до районен съд за обезщетение,инспекцията по труда-за проверка по казуса).
За свидетели ще опомена работодателя,личният състав и двама от работниците които видяха как ме "изнасили" шефа.
Предварително Ви благодаря.

Ами,не те съветвам да правиш каквото и да било,ако държиш да останеш на работа на това място! Особено ако работодателя ти е влиятелна личност. Свидетели...хм...може да се отметнат в последния момент,особено ако ги заплашат,с уволнение,че и ще платиш разноските по делото.Винаги намират начин,така да извъртят нещата,че накрая даже и виновен ще излезеш!

За да те накара да направиш това,той/тя си е направил добре сметката и има един куп адвокати зад гърба си! Ще ти намерат "цаката" и може да те изхвърли и дисциплинарно накрая.

Случи се с мене преди години...Работех в една фирма,бях инспектор.И накрая стана нещо подобно.Пишех много актове...просто си гледах работата,ама на някой не понесе това,и се наложи да напусна сама - По взаимно съгласие! Както и да ти звучи това...пий една студена вода и забрави,особено ако не те заплашва уволнение! На практика няма закон който да те защити...живеем в България,а тука законите...са само за баровците,за нас не важът....Знам,че ще ти е гадно като го прочетеш,но...повярвай...по добре зарежи!

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители