Прехвърляне към съдържание

Снимка

Лаптоп до 550лв - моля за съвет.

лаптоп

• Моля, влезте, за да отговорите
24 отговора по тази тема

#1 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 981 мнения
  • Живущ в:Добрич

Публикувано: 03 December 2015 - 23:56

Имам нужда от насока. Продадох си поредния лаптоп почти нов HP g250, ултра безшумен,не загрява, но малко бавен ми идваше /игри не играя/. Процесорът бе Intel Inside /celeron/ двуядрен на 2+гхц. 4Ram.

Разгледах няколко оферти, но не съм сигурен в тях. Ще ви помоля ако имате време да споделите някой друг линк на нов лаптоп до 550лв. Благодаря на всеки за отделеното време. Основно искам, поне 720p 60fps от уоutube да вървят нормално.

http://www.nad.url.bg/ - АУДИО ТЕХНИКА НА НИСКИ ЦЕНИ

#2 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения
  • Живущ в:София
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 04 December 2015 - 08:52

Ако искаш да е бърз вземи какво да е LENOVO на тази цена и му сложи SSD. Без SSD диск, каквото и да вземеш ще върви бавно. Гледай обаче да не е с AMD и ATI в описанието.

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 04 December 2015 - 10:30

Имам нужда от насока. Продадох си поредния лаптоп почти нов HP g250, ултра безшумен,не загрява, но малко бавен ми идваше /игри не играя/. Процесорът бе Intel Inside /celeron/ двуядрен на 2+гхц. 4Ram.
Разгледах няколко оферти, но не съм сигурен в тях. Ще ви помоля ако имате време да споделите някой друг линк на нов лаптоп до 550лв. Благодаря на всеки за отделеното време. Основно искам, поне 720p 60fps от уоutube да вървят нормално.

Всеки съвременен лаптоп ще се справи с възпроизвеждане на видео от YouTube. Моят съвет е да се насочиш към лаптоп с Intel процесор, защото са по-енерго ефективни и за офис/мултимедиа са по-подходящи, но да не е Celeron. Нека е поне Pentium или Core-i3.
Препоръчаните Lenovo не са лоша идея като цяло. Също така идеата за SSD е много добра.

Иначе мисля, че ще е по-лесно, ако ти дадеш връзки към моделите, които си си набелязал. Или поне да кажеш някой магазин, който да гледаме за цени и модели.

Ако искаш да е бърз вземи какво да е LENOVO на тази цена и му сложи SSD. Без SSD диск, каквото и да вземеш ще върви бавно. Гледай обаче да не е с AMD и ATI в описанието.

Макар да считам Lenovo за доста приличен производител, не мисля, че само те са „бързи“. Да му се сложи SSD е неточно изказване. Няма как да се промени хардуера на лаптопа ей така, без това да наруши гаранцията.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 981 мнения

Публикувано: 04 December 2015 - 16:14

Всеки съвременен лаптоп ще се справи с възпроизвеждане на видео от YouTube. Моят съвет е да се насочиш към лаптоп с Intel процесор, защото са по-енерго ефективни и за офис/мултимедиа са по-подходящи, но да не е Celeron. Нека е поне Pentium или Core-i3.
Препоръчаните Lenovo не са лоша идея като цяло. Също така идеата за SSD е много добра.

Иначе мисля, че ще е по-лесно, ако ти дадеш връзки към моделите, които си си набелязал. Или поне да кажеш някой магазин, който да гледаме за цени и модели.

Макар да считам Lenovo за доста приличен производител, не мисля, че само те са „бързи“. Да му се сложи SSD е неточно изказване. Няма как да се промени хардуера на лаптопа ей така, без това да наруши гаранцията.

Тук най-добри са цените мисля. Незнам даже какво е ssd. http://www.emag.bg/l...d/pd/DKPF7YBBM/

#5 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения
  • Живущ в:София
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 04 December 2015 - 20:14

Съгласен съм. Просто изказах бързо мнение по въпроса.

Тук най-добри са цените мисля. Незнам даже какво е ssd. http://www.emag.bg/l...d/pd/DKPF7YBBM/

За това лаптопа да е от emag съм съгласен. Е-магазина е читав и цените са добри. Не бих избрал обаче ASUS като марка. На практика SSD диска ти дава истинската бързина. Иначе като параметри е добре. Процесора обаче е Celeron, а аз съм напълно съгласен с мнението на Night_Raven, че трябва да е Pentium или core i3

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

#6 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 981 мнения

Публикувано: 04 December 2015 - 22:27

Съгласен съм. Просто изказах бързо мнение по въпроса.

За това лаптопа да е от emag съм съгласен. Е-магазина е читав и цените са добри. Не бих избрал обаче ASUS като марка. На практика SSD диска ти дава истинската бързина. Иначе като параметри е добре. Процесора обаче е Celeron, а аз съм напълно съгласен с мнението на Night_Raven, че трябва да е Pentium или core i3

За тези пари има ли въобще нов лаптоп с I3

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения

Публикувано: 04 December 2015 - 23:01

Всъщност така като гледам, май няма. Лично аз не съм в час с цените на лаптопите. Определено няма и лаптопи със SSD за тези пари.

Може би това или това. Второто всъщност се предлага от ЖАР, не от eMAG. До 600 лева трудно ще се намери нещо по-смислено.

#8 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 981 мнения

Публикувано: 05 December 2015 - 01:36

Всъщност така като гледам, май няма. Лично аз не съм в час с цените на лаптопите. Определено няма и лаптопи със SSD за тези пари.

Може би това или това. Второто всъщност се предлага от ЖАР, не от eMAG. До 600 лева трудно ще се намери нещо по-смислено.

Този става ли

l

http://www.pcstore.b...80mh006gbm.html

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения

Публикувано: 05 December 2015 - 09:46

По-скоро не. Процесорът е слаб. Т.е. технически би трябвало да се справи с 720p/60FPS видеа (всеки съвременен процесор трябва), което ти е изискването, но като цяло е слаб процесор. По-слаб е и от Celeron.

#10 Nazikov

Nazikov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2125 мнения
  • Живущ в:Пазарджик
  • Интереси:Компютри, техника, музика и др.

Публикувано: 06 December 2015 - 02:49

Ето един лаптоп с добър, нов модел двуядрен процесор с Hyper-Threading (4 "логически" ядра): Acer Aspire E5-573  Малко по-скъп е от 550 лв., но това е. Процесорът има доста мощна вградена графика Intel HD Graphics (Broadwell) и с нейна помощ не само ще се гледа всякакво видео, но и могат да се поиграват игри.

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения

Публикувано: 06 December 2015 - 12:03

М'да, предложих го по-нагоре. :)

Видео картата не е подходяща за сложни съвременни игри, но за стари и/или простички ще свърши работа.

#12 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 981 мнения

Публикувано: 06 December 2015 - 14:52

От тези две оферти има ли значение кой ще купя от двата? Само 1.7 гхц и 1.9гхц ли е разликата или греша?

#13 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения

Публикувано: 06 December 2015 - 15:04

По-скъпият разполага с 1TB твърд диск, докато по-евтиният е с 500GB диск. Според по-скъпият си заслужава парите.

#14 Nazikov

Nazikov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2125 мнения
  • Живущ в:Пазарджик
  • Интереси:Компютри, техника, музика и др.

Публикувано: 07 December 2015 - 11:21

От тези две оферти има ли значение кой ще купя от двата? Само 1.7 гхц и 1.9гхц ли е разликата или греша?

Грешиш, не е само честотата. На втория процесорът е по-нов, с по-нова и производителна архитектура (Broadwell) и по-бърза вградена графика. Също така е първият процесор Pentium, работещ с технологията Hyper-Threading (2 физически, 4 логически ядра, работи с 4 потока информация едновременно), благодарение на която в зависимост от приложението, процесорът може да бъде с 10-40% по-бърз в сравнение с такъв, работещ без нея.

#15 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23010 мнения

Публикувано: 07 December 2015 - 12:21

Да, пропуснах Hyper-Threading.

Други теми с тагове лаптоп

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители