Jump to content

Лаптоп до 550лв - моля за съвет.


Препоръчан пост

Да, пропуснах Hyper-Threading.

Поръчах този,по хубавия ;) с 1.9гхц жълт на цвят за разнообразие. Ще споделя утре впечатления. Ако не бяхте отново щях да направя поредната грешка.

Link to comment
Сподели другаде

Компютърът дойде. Накратко...., няма нищо общо с предния който имах. Да вървят 720p, но със 60 кадъра, понякога леко насича, за 1080p, не става.

Шумен е, може би защото е по-мощен нямам идея, чува се и харда и вентилатора. Много е красив.

Благодаря ви още веднъж, ако не бяхте вие представям какво щях да купя.

Link to comment
Сподели другаде

Да вървят 720p, но със 60 кадъра

Казваш го сякаш е по-зле от очакваното. Или само так ми звучи в главата? :)

 

за 1080p, не става.

Не би трябвало да има проблем и за FullHD видео. Особено ако се използва хардуерния декодер. Кой браузър използваш?
Link to comment
Сподели другаде

Казваш го сякаш е по-зле от очакваното. Или само так ми звучи в главата? :)

 

Не би трябвало да има проблем и за FullHD видео. Особено ако се използва хардуерния декодер. Кой браузър използваш?

Вкрайна сметка, няма какво да искам повече, то не случайно си има лаптопи от 2000 лева и нагоре. Който иска да не му лагва нищо налива пари.

Използвам Google Chrome. Нямам абсолютно никакви програми изнсталирани, освен новите ъпдейти за Windows 8.1. 

В интерес на истината сега като реших да направя клип на 1080, за форума се оказа, че върви много добре:) Днес през деня, кадрите яко падаха.

Добавка: за първи виждам лаптоп, където захранващия кабел да е от дясната му страна, доста странно.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NAb1iaWk_bU&feature=youtu.be

Link to comment
Сподели другаде

Клипът може да ти насича от недостатъчна скорост на интернета, иначе от хардуера е абсурд просто за FullHD... На ето такъв лаптоп: HP 15-g019wm с процесор AMD E1-2100 (1,0 GHz) FullHD клиповете вървят без проблем, даже играх малко за проба Half Life 2 на 1366х768 (нативната резолюция) и се играеше. Твоят лаптоп е с доста, доста по-бърз процесор, вградената графика също - в онзи вградената графика е ограничена от слабия процесор, в твоя не е.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. За да не отварям друга тема, ще ползвам тази, макар да не е по темата.

На посочения лаптоп, когато му пъхна буксата на слушалките /чисто нови Сони/, не се чува музика от тях, а продължава да се чува от лаптопа. От настройките всичко ми е на макс. Драйверите също са инсталирани. Може ли някаква насока, защо може да се случва така.

post-787-0-65168600-1449739903_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами....ако всичко си му е на място...сервиз! Моя и той е нов,ама блутута не работеше,та...го носих на сервиз. А един колега си купи ачер преди един месец...Тръгваме да инсталираме,и се оказа,че

липсва DVD четеца! В упътването на картинката го има,ама на лаптопа имаше..капаче на кутията само! :) Та пак...обратно в магазина! Знам ,че много те "укуражих" с това...Дано при тебе да е по лек случая! :) Имаш си нов лаптоп! Ама както се казва... "И какво от това?" :) :)

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът се оправи. Като заговорехте за драйвери и веднага проверих в сайта на acer и видях, че не съм ги сложил, а съм бил с нещо, като ''вградени драйвери''. Всичко е наред вече. Благодаря. Добре, че не беше за ремонт, защото никога няма да го дам да ремонтира, която и да е фирма, без нзачение дали е в гаранция.

post-787-0-22782300-1449752980_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Ако толкова няма да го ползваш за игри, по-добре се насочи само с SSD диск. Много по-бърз от колкото трябва.
Вярно, един голям диск може да ти излезе солено, но скоростта си заслужава парите. Ако нещо не вярваш, ето ти един линк (както и този в подписа ми) SSD vs HDD

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...