Jump to content

Опааа! Браво бе Microsoft! И това ако не е измама?


barbuncela

Препоръчан пост

Надали проблема с бавната работа е от датата, която е зададена на лаптопа. Явно има друг проблем, който се случва след свързване на лаптопа с интернет.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Здравейте!

 

Днес си поиграх отново,и ето и резултата. Този път датата е нормална!

 

Инсталирах за начало SP2 и обикновените програми. Офис ХР Професионал - лицензиран.

MozilaFirefox естестено,Флаш плеера, rar,Adobe reader,естествено видео,аудио и мрежовите драйвери,Framework 2.Media Player 11.K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 фонетиката на инжинера,Българския интерфейс.

опитах скайпа-не стана естествено,махнах го.Случи се нещо странно с CCleaner.Инсталира се,но при стартиране ми прасна син екран!Така три пъти.Махнах го,изтеглих нов инсталационен файл,той даже не иска да стартира,колкото и да си кликам върху него!???

Иначе компа работи,интернет работи!

 

лог от SP2

 

После при изключен интернет инсталирах SP3.Този път никакъв проблем с Ccleaner.

Програмите работеха нормално.Отварят се веднага,нищо бавно.Опитах едно филмче от диск,никакъв проблем.компа си работи!Почнах да инсталирам скайпа!Да ама му трябва нет на него.Включих го...нямаше как.Инсталира се,всичко уж нормално.Отварям браузера....старата история..почна да върти,върти,върти...Отвори! видеоклипове от сайтове,накъсват ,запират,насичат и т.н.Филм от диск! Медиа плеара мисли,мисли,мисли,отвори накрая! Отварям офиса- и той мисли преди отваряне.Изобщо,пак сме си същите!

 

лог от SP3

 

Аз никога не съм била привърженичка на SP3,компа си работеше идеално с SP2,програмите са ми стари и всички проверени,работат си отлично,поради тази причина,нито съм правила ъпдейти(те са винаги забранени)нито съм търсила примерно,нови,актуални драйвери(до колкото ги има за тази антика)просто защото компа си работеше съвсем нормално.Не съм фенка на непрекъснатото обновяване,още повече,че нямам нужда за този комп.Какво да очаквам? Да стане нов ли? Е няма да стане! Колкото и пъти да съм слагала, SP3 винаги компа забавяше и ме дразнеше.Но след като от скайп,решиха,че не може без него и блокираха старите версии на скайп...бях принудена да сложа SP3. Забавяше...но все пак някак се понасяше.Докато сега,особено след спирането на подръжката за ХР,определено започна да бави много!За някой може и да е глупост,но за мене е съвсем реално...От ден на ден като че ли компа забавя все повече и повече.Ето и в този случай отново си потвърждавам думите...С SP3 вече е почти невъзможно да ползваш този комп!

Чувала съм  също коментари,че има нещо сложено в SP3,съвсем преднамерено,за да почне да спъва по старите и слаби машини,от определена дата за да си купиш нова!Имала съм случай когато един файл за да го стартирам(беше една елементарна игра)трябваше да връщам датата на компа с 5 години назад! И той наистина тръгваше.Даже имам тема за това тука.Защо и великия Microsoft  да не направи тоя номер!? И този мой стар компютър,слаб за времето в което живеем за новите технологии,и нищо друго не можеш да качиш на нея освен,като за последно ХР.(Не ми говорете за Линукс,нито му разбирам,нито го обичам.) трябва да го махнеш? Да си купиш нов? Да те принудят насилствено! Случаят със скайпа е за мене доста показателен! Защо блокираха старите версии? Нови технологии,нови изисквания...добре ок! Но оставете и старите версии да работят.

Както направи Яхо с месенджeра.Има си и нови,но и старите си работат,та чак може да ги подкараш с Windows 2000.

Ами това е.Естествено това са си мои мнения,потвърдени от някой факти,случили се с мене,и дочути и споделени мисли от тук и от там! За някой лъжа-за мене истина! :)

 

 

п.п. Някой ме попита за IP то.Не ми е реално!

Link to comment
Сподели другаде

В общи линии обвиняваш Windows XP за това, че светът се променя и развива. Сериозно ли?!

Не! Не ме разбирай погрешно! Нямам нищо против прогреса! :) Но срещу този начин да те карат да купуваш,купуваш,все по ново,и все по скъпо.Тази безумна надпревара в информационите технологии!!! Всеки ден нещо ново!Нов телефон,нов таблет, нов компютър,макар и стария да ти върши работа! После и нова ОС,хайде и там пари!Впреки,че си си купил вече! Не всеки може да си го позволи особено през половин година! А за младите да не говорим...колко се печели от тях... Имам една позната дъщеря и е на 19,и все нещо иска,то не беше компютър,таблет,телефон и какво ли не! А тя жената взема 500лв. !!! Та това ми е мисълта.който може нека купува-нищо против! Но да не принуждават тези които не могат да си го позволят! :) като тази женица пенсионер с компа втора употреба...  :)

Колко ли ги е спестявала тия 80 лв. Моята баба взема 201лв... Ама това е друга тема!

Link to comment
Сподели другаде

OfficeXP е доста стар, по-добре инсталирай нещо актуално.

Нека колегите ме поправят, ако греша, но смятам, че K-Lite Mega Codec Pack се инсталира само при необходимост и то - само отделни компоненти от него - тези, които са нужни в конкретната ситуация. Инсталирането на този пакет с всичките му компоненти е голяма грешка според мен.

За Adobe reader вече писах да не го инсталираш, има далеч по-леки заместители; WinRar има безплатни алтернативи.

Фонетиката на инжинера в определени ситуации предизвиква "син екран" при смяна на езиците, не препоръчвам да се инсталира.

Българския интерфейс се инсталира веднага след драйверите, преди всички останали програми.

 

Можеш да опиташ нещо: след като инсталираш всичко, рестартирай компютъра и го остави няколко часа да поработи без да правиш нищо по него (например през нощта). Тествай след това как се държи.

 

Като цяло: след инсталацията на операционната система инсталирай само драйверите (и евентуално българския интерфейс); не инсталирай никакви допълнителни програми. Виж дали ще има проблем след свързване с интернет и няколко часа работа. След това можеш да започнеш да инсталираш програмите една по една и да тестваш системата след всяка инсталазия.

Link to comment
Сподели другаде

Не! Не ме разбирай погрешно! Нямам нищо против прогреса! :) Но срещу този начин да те карат да купуваш,купуваш,все по ново,и все по скъпо.Тази безумна надпревара в информационите технологии!!! Всеки ден нещо ново!Нов телефон,нов таблет, нов компютър,макар и стария да ти върши работа! После и нова ОС,хайде и там пари!Впреки,че си си купил вече! Не всеки може да си го позволи особено през половин година! А за младите да не говорим...колко се печели от тях... Имам една позната дъщеря и е на 19,и все нещо иска,то не беше компютър,таблет,телефон и какво ли не! А тя жената взема 500лв. !!! Та това ми е мисълта.който може нека купува-нищо против! Но да не принуждават тези които не могат да си го позволят! :) като тази женица пенсионер с компа втора употреба...  :)

Колко ли ги е спестявала тия 80 лв. Моята баба взема 201лв... Ама това е друга тема!

Нека правим разграничение между постоянното развитие на информационните технологии и нуждата да се купува постоянно нещо ново.

 

Ще се съглася, че всички компании поднасят новите си технологии/разработки на много внимателно пресметнати периоди и порции. Няма да пуснат нещо ново, докато не са направили достатъчно пари от старото. Идеята е потребителите да се издоят максимално всеки път. Това е практика, която съществува откакто съществува индустрията.

Това обаче не означава, че потребителите са задължени винаги да ползват най-новото. Това, че сума ти и потребители си сменят телефоните всяка година, е проблем на самите потребители. Технологиите не се развиват толкова бързо и драстично, че да се налага да се сменят толкова често телефоните. Аз съм все още с моя верен Sony Ericsson K750i, който (за младите или мързеливите) е телефон на 10 години, и към момента нямам планове да го сменям.

 

Това, което се опитвам да кажа, е, че вината за това постоянно купуване на все по-нов и по-нов хардуер е както на компаниите, така и на потребителите.

 

Дъщерята била на 19 и искала постоянно неща. Ами, да си намери работа, да си изкара пари и да си купи. Ако няма такава възможности (мързел, липса на работа или нещо друго) тогава и родителите нямат парите, тогава въпросното нещо няма да се купи. Или ще се купи по-евтина елтернатива.

Принципът е следният: синът/дъщерята иска нещо, няма пари, отговорът е „не, няма пари“. Всеки родител иска да има за детето му, това го разбирам напълно и е нормално, но понякога няма възможност, а дори и да има, може би не бива да се разглезват.

Това обаче са все проблеми на семейството/потребителите, не на компаниите. Компаниите предлагат продукти. Потребителите, и в това число родителите, са хора с глави на раменете си и би следвало да могат да разсъждават сами за себе си.

 

Никой не е задължен да си купува постоянно и често нови неща. Обикновено, когато се окаже наложително да се купи нещо съвременно, е когато текущото нещо вече е наистина старо. Не може стар продукт да се поддържа и/или работи вечно.

Link to comment
Сподели другаде

Да си кажа и аз мнението,

По принцип PC-то може да работи гладко, ако има 1024мб. рам ддр 2 и що годе

ядващ се процесор., моя компютър е Sempron na 1600mhz., с шина 200mhz.,

1024мб. рам и вградена видеокарта ATI Radeon Xpress 200 (RS480),

закупен през 2006г.,

работи нормално добре, не бави с отварянето на програмите и приложенията

към тях, с Windows XP SP2, съм на него и хвърчи,

е естесвено ще се лиша от такива благинки като Skype, но пък TeamViewer работи идеално,

а ако искаш гласова връзка може да ползваш AmmyyAdmin, 

или казано накратко търси заместващи програми на Skype.

Link to comment
Сподели другаде

След преинсталация и преди свързване с интернет отвори настройките за дата и час. Потърси настройката "Синхронизирай с часови сървър в интернет" или нещо подобно и махни отметката. Така няма да ти се появява надписа за грешна дата и корекция.

Link to comment
Сподели другаде

Почнах да инсталирам скайпа!Да ама му трябва нет на него.Включих го...нямаше как.Инсталира се,всичко уж нормално.Отварям браузера....старата история..почна да върти,върти,върти...Отвори! видеоклипове от сайтове,накъсват ,запират,насичат и т.н.Филм от диск! Медиа плеара мисли,мисли,мисли,отвори накрая! Отварям офиса- и той мисли преди отваряне.Изобщо,пак сме си същите!

 

Може пак да се издъня лаишки както предния път, но ще се пробвам отново :) . Много програми, когато са активни гълтат много от ресурсите на компютъра. Някои от тях продължават да работят и гълтат ресурси, дори и когато основният им прозорец е затворен. Такава програма например е Skype. И въпреки че лаптопът ти има предостатъчно ресурси за XP, аз лично не смятам, че са му нужни последни версии на  Skype и Adobe Reader например, тъй като новите програми въпреки, че поддържат XP са насочени за по-новите версии на Windows, което значи че изискват повече ресурси от машината. 

От думите ти смятам, че си имала пуснати поне 2 - 3 приложения наведнъж (Skype, Firefox и др.) и лаптопът е започнал да забавя своята работа. Моля те, само за проба, пусни пак няколко натоварващи програми (Skype, Firefox, MS Office) и наблюдавай лаптопа няколко минути. След това намери иконата на Скайп в лентата на задачите и кликни върху нея с десния буон на мишката и избери "Изход". Виж дали ще има промяна. Ако няма, стартирай Taskmgr.exe (Диспечера на задачи) и виж кои програми работят на заден фон и колко ресурси използват.

Link to comment
Сподели другаде

Момчета, благодаря ви за желанието да ми помогнете,но е излишно! Аз отдавна съм решила проблема за себе си.Просто оставам с SP2 и приключвам с този проблем,без всякакви допълнителни експерименти.Скайпа го заменям с месенджера на Яхо,и толкова,не е трагедия,имам и други компютри ако толкова ми трябва скайп. :)

 

Темата беше насочена към друг факт за мене,доказан.Независимо от всякакви други мнения.Възможно или не възможно! Нещото което се случва с по стари лаптопи,до 1gb. Ram памет и с процесори Intel до 1500-1700 Mhz. При зареждането на Windows XP с SP3,а именно необяснимо и нелогично забавяне на тези компютри! Сблъсках се с 5 такива лаптопа! Но няма отговор,никой нищо не знае! :) За мене(изказвам абсолютно собствено мнение) на база на много експерименти,събеседване с някой от притежателите на такива лаптопи,има грешка..умушлена или не в SP3 която по незнайни причини понижава работоспособноста на тези машини.Но явно ,никога няма да разберем какво е! Компютърът ми работи прекрасно в момента но с SP2 както винаги е работил. :)  Благодаря ви на всички за отделеното внимание и изказаните мнения. :)

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирането на сервизни пакети се отразява негативно. Ако инсталираш SP3 направо с инсталационния диск, тове ОК.

Но ако инсталираш SP2 и после надградиш до SP3 не е толкова "идеално" решение. Просто тия системи не понасят големи промени и си се сбозват /сега Гарванът ще ме разчекне, но това е мойто мнение/.

Дефрагментация на регистрите и диска също може да е от значение.

 

Само да вметна че SP2 има страшно много проблеми по сигурността, особено ако го ползваш в мрежа.

 

Ами това е и успех. За домашни нужди нищо не е толкова критично, че да го мислиш.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирането на сервизни пакети се отразява негативно. Ако инсталираш SP3 направо с инсталационния диск, тове ОК.

Но ако инсталираш SP2 и после надградиш до SP3 не е толкова "идеално" решение. Просто тия системи не понасят големи промени и си се сбозват /сега Гарванът ще ме разчекне, но това е мойто мнение/.

Не, няма да те „разчекна“, защото съм съгласен, че е по-добре да се инсталира на чисто операционна система с вграден сервизен пакет, вместо това той да се инсталира върху вече инсталирана такава.

Просто не мисля, че разликата е особено голяма, особено ако системата вече не е натъпкана със софтуер.

 

Дефрагментация на регистрите и диска също може да е от значение.

Съмнява ме фрагментиран твърд диск да създава такива проблеми, но няма да навреди да се направи една дефрагментация.

Шансът проблемът да се дължи на „фрагментиран системен регистър“ е нулев.

Link to comment
Сподели другаде

Но ако инсталираш SP2 и после надградиш до SP3 не е толкова "идеално" решение.

Никога не го правя това.Единствено сега го направих за да ви дам лог от двата пакета.Винаги инсталирам на чисто и то с нормален Format никога не използвам бърз Format/q Чувала съм , или съм чела, че при бърз формат на диска,нещата не са много добри!Колко е вярно??? Нещо се скапвало...не помня точно...било е доста отдавна!Нещо оставало...абе нещо такова,вече не помня! :)

Имам си два диска единия с вграден SP2, другия с SP3. С тях инсталирам винаги и на чисто!

 

 

За домашни нужди нищо не е толкова критично, че да го мислиш.

 

YES!!!  :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз да подсетя барбунсела, че атрактивните програми не се инсталират на по-малка система от XP SP3. Демек - сервизния пакет 2 ще ви носи повече главоболия. :) Да ти не чука на вратата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Иди си спри Windows Update-тите и ще се оправи направи пълна ,прейнсталция инсталираи възможно най-старите версий на програмите и най-напред след ,инсталация нa Windows XP иди и спри update-тите на цяло и Windows Security и радвай.

Изтрий дяловете на хард и върни на биос Default Options.

И накрая дай на My Computer -> Properties -> Advanced -> Settings -> И избери Best Perfomance.

Изтегли Ccleanur пусни всички възможни отметки и дай изчистване.

Дай да дяловете да се дефрагментират.

Ще лети. Ако ме послушаш вярвай ми минал съм по твоя път с слаб комп.

;)

Link to comment
Сподели другаде

Иди си спри Windows Update-тите и ще се оправи направи пълна ,прейнсталция инсталираи възможно най-старите версий на програмите и най-напред след ,инсталация нa Windows XP иди и спри update-тите на цяло и Windows Security и радвай.

Оптималното решение е да не се спира, освен ако вече не е актуализирана с всички кръпки.

Инсталирането на възможно най-старите програми е глупост. Ще се съглася, че в някои конкретни ситуации може да е за предпочитане или да се наложи използването на не най-новият софтуер, но точно пък най-старите, хайде не.

 

Изтрий дяловете на хард и върни на биос Default Options.

Защо пък да трие дяловете на твърдия диск? Това от каква полза ще е?

Връщането на настройките по подразбиране на BIOS може да се отрази както положително на производителността, така и негативно. Зависи в момента точно как е настроен.

Като цяло, от BIOS няма кой знае какво да се направи, за да се ускори системата.

 

И накрая дай на My Computer -> Properties -> Advanced -> Settings -> И избери Best Perfomance.

Това са опции с минимално отражение върху производителността, освен ако не говорим за наистина антична система, на която не би било препоръчително да се инсталира Windows XP по принцип.

 

Изтегли Ccleanur пусни всички възможни отметки и дай изчистване.

Това с нищо няма да допринесе за подобряване на бързодействието. Дори има някои опции, които могат да се отразят негативно (като изчистването на prefetch информацията).

 

Дай да дяловете да се дефрагментират.

Единственото що-годе смислено нещо, което написа.

 

Ще лети.

А аз съм Батман.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...