Jump to content

Опааа! Браво бе Microsoft! И това ако не е измама?


barbuncela

Препоръчан пост

Е не мога да не го споделя! Едва ли има решение де? Ама...трябва да го кажа.

Малко е ако кажа,че съм възмутена-яростна съм! Само,че както се казва "оплачи се на ерменския поп".

 

За какво става дума.От доста време вече имам проблеми със старият ми лаптоп HP compaq nc6000.Все по бавен и по бавен.Почна от горе-долу четири години.Какво ли не съм правила и опитвала,теми съм писала (който следи форумът знае) преинсталации на ОС,драйвери най-нови нищо.Лаптопа не понася нова ОС.Само ХР.Така.Накрая след толкова мъки да съживя лаптопа,се предадох. То не беше тотална проверка на всичко.памет,процесор, хард,захранване,каквото се сетите.Носих го и на сервиз за проверка.Мислех,че някой елемент по дъното е сдал багажа,така си помислих след всички възможни проверки.Нищо.Всичко си било ок! Накрая си купих  нов.Но и стария си го ползвам още...скърца ,ръмжи,ама горе долу върви.

Преди три дена,споделях това с един приятел.Погледна ме хитро и ми каза "Форматирай харда.Отвори биоса и смени датата на 2010 година.Инсталирай нов Windows,но не включвай нета и не ползвай програми след 2010.Виж как ще е? Ако ти се занимава де!"

Кой? На мене,да не ми се занимава? Малко ме познаваш тогава!

 

Правя аз всичко това.Даже намерих и мозила,стара версия и флаш,стария офис пакет ХР.

заредих му Windows XP SP2,и тръгна! Ама все едно си е както беше! Бърз готин!Ах мръсна гад Microsoft!!! Почвам експериментите.Слагам му SP3,обикновено след SP3,започваше драмата.Нищо подобно! Компа лети! Добре де,ама без нет,за какво ми е? Пуснах нета.Слагам скайп,върви идеално,няма да се чуди,да върти,да чака.Ами пуснах и браузера...нямаше как...Върви!

Върви идеално! Е много сайтове особено за клипове,не стават.Все иска нещо.Ама нищо.

Мисла си "прекарах те Microsoft"....Е да,ама до тая сутрин...Още както стартира излезе нещо като "грешна дата,актуализирайте датата" нещо такова,долу до часовника.Не че я оправих,ама компа си е пак същия...нищо не върви както трябва...Явно тая гад се беше "актуализирала"...И това е самия Windows?

Има ли начин да се разбере? Или както пише в сайта на microsoft...

 

Подръжката на Windows Xp е прекратена....дрън,дрън,дрън,бла,бла,бла....

Купете си нов компютър!!!

.....................................................

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Добре де, защо му слагаш SP3 щом знаеш, че след него започват проблемите? Съмнявам се в теорията на конспирацията - .майкрософт да влияят на стари компютри. И сега пиша от един сглобяван през 2005г. и си работи перфектно за обща употреба (XP SP3). Можеш да опиташ и някоя стара или нова версия на убунту например. Вече линуксите изглеждат съвсем приемливо и можеш да си цъкаш само в графична среда, също така си имат файърфокс, скайп, алтернатива на офис пакета.

Link to comment
Сподели другаде

Може би проблемът не е в датата. Преинсталирал съм доста компютри с XP, и до сега не съм получавал оплаквания. Машините са стари, но вървят. Ето какво правя: след като инсталирам XP и неговите сервизни пакети (вкл. и SP3), отивам на десктопа, с десен бутон на мишката избирам иконата "Моят компютър", от менюто избирам "Управление" (Manage (ако не се лъжа)) и намирам "Услуги" (Servises). След това намирам Windows update -> десен бутон -> свойства (properties). В прозореца, който се появи първо гледам Service status. Ако той е Running го спирам с бутона Stop. След това отивам на Startup type и от Automatic го превключвам на Disabled. Естествено има и други фактори, които влияят на производителността на дадената машина - с колко памет разполага, колко бърз е процесора. Например за машини с под 512 MB RAM препоръчвам XP Home и изключване на повечето визуализации за да се пестят ресусрсите на машината. Вярно,машината няма да полети, но поне ще работи с прилична скорост. И още нещо - след като инсталираш някоя програма (например Firefox - за XP ти препоръчвам версия 18 или максимум 22), отиваш в настройки и забраняваш автоматичния ъпдейт.

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа не понася нова ОС.Само ХР.

В общи линии нормално. Лаптопът е много стар. Особено ако е имал не повече от 1GB памет, не виждам как очакваш да се справя добре с нещо по-ново от Windows XP.

 

Преди три дена,споделях това с един приятел.Погледна ме хитро и ми каза "Форматирай харда.Отвори биоса и смени датата на 2010 година.Инсталирай нов Windows,но не включвай нета и не ползвай програми след 2010.Виж как ще е? Ако ти се занимава де!"

Не че нещо, ама що за глупост?

В това да не се ползват последни версии на програми има логика. Не е идеална логика, но има някаква доза истина в нея. Това за промяната на датата е простотия и половина.

 

заредих му Windows XP SP2,и тръгна! Ама все едно си е както беше! Бърз готин!Ах мръсна гад Microsoft!!! Почвам експериментите.Слагам му SP3,обикновено след SP3,започваше драмата.Нищо подобно! Компа лети! Добре де,ама без нет,за какво ми е? Пуснах нета.Слагам скайп,върви идеално,няма да се чуди,да върти,да чака.Ами пуснах и браузера...нямаше как...Върви!

Върви идеално! Е много сайтове особено за клипове,не стават.Все иска нещо.Ама нищо.

Мисла си "прекарах те Microsoft"....Е да,ама до тая сутрин...Още както стартира излезе нещо като "грешна дата,актуализирайте датата" нещо такова,долу до часовника.Не че я оправих,ама компа си е пак същия...нищо не върви както трябва...Явно тая гад се беше "актуализирала"...И това е самия Windows?

Има ли начин да се разбере? Или както пише в сайта на microsoft...

 

Подръжката на Windows Xp е прекратена....дрън,дрън,дрън,бла,бла,бла....

Купете си нов компютър!!!

.....................................................

Чак не знам как да си формулирам мислите.

 

Service Pack 3 съдържа почти само кръпки за уязвимости, не виждам как ще се отрази на производителността. Вече ако си инсталирала някой „майсторска“ самоделка със SP3, това е съвсем отделен въпрос. Една чиста и кадърна инсталация на Windows XP с вграден SP3 трябва да е в най-лошия случай също толкова бавна/бърза, колкото SP2.

 

Windows по подразбиране се опитва да си синхронизира датата и часа, защото това е важно не само за самата операционна система, но и за правилната работа на много приложения, включително и за HTTPS протокола, без който оставаш без Facebook и много други страници).

 

Как смее Windows да се опитва да поддържа системата в оптимално работещо състояние?! Срам и позор!

 

Windows XP излезе на 25-и октомври 2001 година, а поддръжката ѝ беше прекратена на 8-ми април 2014 година. Това са над 12 години поддръжка. Няма друг... софтуер, който дори да се доближава поне малко до продължителността на поддържката на Windows XP.

 

Не виждам какво е виновна Windows XP за това, че IT екосистемата еволюира.

Потребителите започват да имат все повече и повече изисквания към приложенията и уеб страниците, които използват. Всичките нови функции, екстри и добавки изискват ресурси. Хардуерът се подобрява постоянно, за да предлага въпросните ресурси. За жалост обаче нивото на оптимизация на кода на приложенията и уеб страниците не винаги е особено добро, което води до прахосани и неоползотворени ресурси и „тежки“ приложения/страници.

 

В общи линии обвиняваш Windows XP за това, че светът се променя и развива. Сериозно ли?!

Link to comment
Сподели другаде

Е не мога да не го споделя! Едва ли има решение де? Ама...трябва да го кажа.

Малко е ако кажа,че съм възмутена-яростна съм! Само,че както се казва "оплачи се на ерменския поп".

Здравей,

възможно е да си се натъкнала на нещо, което се нарича Time Bomb.

Това е функция, която включва допълнителна логика след определено време...

 

Някои възможни решения - изолация от Internet или по-добре опитай Linux за постоянно. Ако ти върви добре ще си по-доволна.

Нещо лекичко, като Linux Mint Xfce, Long-term support (LTS) версия.

http://www.linuxmint.com/rel_qiana_xfce_whatsnew.php

https://en.wikipedia.org/wiki/Long-term_support

Link to comment
Сподели другаде

Само за теста - Спри нета и кажи как се държи компа.

 

 

 

За да не съм голословна,повторих всичко отначало.Направих си backup на дял C:

1.Инсталацията е с дата 1.09.2010. Windows XP SP3. Датата в биоса е същата.Компютъра върви перфектно! Офис пакета, WinRaR , Adobe reader Ccleaner. Nero6 Ultraedition Mozila Firefox,отваря ми перфектно няколко страници които са ми на твърдия диск.музика ,филми вървят идеално! Други инсталирани програми няма.Update забранен.Компютъра работи около 4 часа бях пуснала един диск с музика mp3.Никакъв проблем.

2.Включвам интернет.Влизам в наколко текстови сайта.Никакъв проблем.Около 10 тата минута излиза съобщение до часовника за грешна дата и иска корекция.Не я правя,след кратко време компа почва да се влачи! Изключвам нета.Никакъв ефект.Рестарт,никакъв ефект.Компа влачи.Бавно зарежда програмите.Бавно работи всичко.Пускам пак диска с музика,мисли,мисли и накрая тръгна.Като тръгне свири.Ама докато тръгне... Windows ми е оригинален купен.SP3 e изтеглен от сайта на Microsoft. Инсталирам го веднага след основната инсталация.Не е вграден в ОС въпреки че имам и такива дискове.С SP2 и SP3 вградени.

 

Повторих 3 пъти това,като ползвах бекапа.Ефекта е все същия,след включване на интернет.При рестарт,става веднага.Без рестарт става след около 10 до 15 мин.

 

Това е което мога да кажа....

 

 

Последно което искам да опитам е пак инсталация без нет, но без да променям датата!

Link to comment
Сподели другаде

Хард диска на колко дяла е разделен? Да няма бацили скрити някъде на D например, които да се активизират като усетят интернет и да омазват нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Не инсталирай офис пакета (не си казал какъв е), WinRar, Adobe Reader, CCleaner, Nero - можеш да ползваш LibreOffice, IZArc, PDF X-Change Viewer, CDBurnerXP.

Провери настройките на Mozilla Firefox - да не би да е инсталиран Mozilla Maintenance Service и да са включени автоматичните актуализации.

Да не би да си с публичен (реален) IP адрес? Ако е така, горещо те съветвам веднага след инсталацията на операционната система и SP3 да инсталираш наличните актуализации. Друг вариант е да инсталираш някакъв firewall.

Отново ще помоля за log от Autoruns.

Link to comment
Сподели другаде

Още както стартира излезе нещо като "грешна дата,актуализирайте датата" нещо такова,долу до часовника.

 

Аз мисля, че е по темата. Но разбира се ние можем само да гадаем какъв точно е проблема, да дадем някакъв съвет, по възможност - полезен, и да се нядяваме, че проблема ще бъде решен.

Link to comment
Сподели другаде

Не е по темата, защото (поне ако аз съм разбрал правилно) не се говори за проблем с датата/часа или батерията на BIOS, а за умишлено използване на грешни дата и час, което е меко казано глупава идея.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...