Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте.


Става дума за това, че съм с windows 8.1, 64-битов. Срещам затруднения със сдвояването на телефон с лаптопа, на който е инсталирана операционната система. Затрудненията произтичат от факта, че на лаптопа трябва да въведа същата парола, която се показва на телефона и през него да потвърдя. Работата е там, обаче, че нито jaws, нито nvda изчитат мястото, където трябва да въведа паролата. Та въпросите ми са около това, има ли как да бъде заобиколена
(изключена) необходимостта от въвеждане на пароли? Другото ми питане е защо според вас софтуерът bluesoleil не може да разпознае хардуера, при все, че такъв има и принципно той работи? Няма да изпадам в повече подробности от рода на модел лаптоп и пр, защото в случая те не са важни. Лаптопа си има работещ иначе драйвер и хардуер. Версията на bluesoleil, единствената достъпна с екранни четци е 5.0. И въпреки, че само тази версия е достъпна за четене от jaws и nvda, реших да опитам и с по-нови версии, но няма никакъв резултат. Изглежда все едно всички опции са неактивни, въпреки че Bluetooth-а на лаптопа е включен, а с bluesoleil абсолютно нищо не може да се прави... Отново подчертавам, че с вградения софт няма проблеми. Чрез него всички операции се осъществяват адекватно. Не е прищявка това, че въпреки вградения в win софтуер искам помощ, това е необходимост, уви... Ако има друго софтуерно решение за опериране с Bluetooth, бих пробвал и него... И за да се презастраховам, най-учтиво моля да не се включват в темата хора, които са решили да се заяжда. Знам, че има възможности като USB, но на мен ми трябва в случая, подчертавам,   Bluetooth .

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 35
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мисля, че в движение започнах да разбирам едната част от проблема. Оказва се, че всъщност когато се опитвам да сдвоя телефона с лаптопа, на втория не излиза изобщо парола за потвърждаване. Това при софта, който е вграден. На лаптопа, при блутуут устройствата ми излиза, че телефонът ми е сдвоен, без всъщност да е така, докато на телефона пък, лаптопа излиза като ново устройство. Още по-странното - че до днес нямах проблем с изпращане и приемане на файлове, докато не реших да премахна телефона от сдвоените на компютъра устройства. Първоначално изписваше, че премахването е неуспешно. И едва тогава разбрах, че всъщност досега устройствата изобщо реално не са били сдвоени. Установих го именно като отидох в устройствата на телефона, с които съм го сдвоявал и установих, че там не присъства лаптопа. Сетне след това премахнах от самия лаптоп устройството от диспечера на устройства. И така реших, че опит за сдвояване този път би могъл да бъде успешен. В крайна сметка резултатът бе същия. На лаптопа в последствие се появи името на телефона под статус, че е сдвоен, а нито ми поиска да въведа парола през лаптопа, нито нищо. На телефона си поиска, но в крайна сметка излезе, че е въведена грешна парола или пин - съвсем логично, след като нищо не съм въвел през лаптопа. Сега, обаче, вече и файлов трансфер между двете е невъзможен... Някъде нещо съм чел за ком портове, които трябвало да бъдат еднакви, но не знам къде трябва да ги търся. В табовете на самото мобилно устройство преди време съм срещал такъв, който се казва ком порт, но къде трябва да търся другия не ми е ясно. И съответно, като не ми е ясно и не пипам...

Моделът на лаптопа е...

PC ASUS X550jk-XO058D. А телефонът е Samsung galaxy s4.

Очаквам предложения за това какво трябва да се направи в случая, и изобщо, това странно поведение на устройствата на какво се дължи. Очевидно правят някаква връзка, но защо едното "мисли" че е сдвоено с другото, докато при второто не е така...?

Извинявам се за спамовете - просто в последствие установих и тези неща, за които пиша сега. Хубав ден!

:)

Link to comment
Сподели другаде

Че ситуацията е интересна е безспорен факт. :) Аз, разбира се, преди да пиша, доста рових около проблеми с bluetooth, но такъв като моя никъде не срещнах. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Изтеглих си драйвери от сайта на производителя. Инсталирах един от тях, но положението от преди не се беше променило. Bluesoleil казва, hardware not found, лаптопа не открива телефона, но пък още по-странното - телефонът го засича, дори когато Bluetooth-а е изключен. И тук идва ред да поясня, че лаптопа и телефона не са сдвоени. На телефона, лаптопа излиза като ново устройство. И днес, отново реших да преинсталирам драйвера, този път изтривайки, а не просто деинсталирайки всички сдвоени устройства и изненада, при това, разбира се, неприятна...

[Window Title]
Програма за инсталиране на Windows

[Main Instruction]
Системният администратор е задал правила, за да не позволи това инсталиране.

[OK]. Та какво да ви кажа...просто останах меко-казано безмълвен. :D И понеже не съм опитен в инсталирането на windows, разбира се, нося лаптопа в сервиз, където да го преинсталират. Моите съмнения са, че има нещо омазано в регистрите. Нямам представа кое е причинило някоя системна повреда, при все, че в компютъра няма и вируси. И накрая още нещо - сложих все пак външно Bluetooth и то тръгна без никакви проблеми. Не знам вече къде е истината - в хардуера ли, в неработещ за него драйвер ли...Изобщо, доста се обърках. Преинсталацията за мен е твърде радикално решение, но в крайна сметка ако само тя остава като вариант, ще се примиря с положението и ще си ползвам външното устройство. Но все пак силно се надявам, че има начин проблемът да бъде разрешен. Очаквам вашите идеи. :)

Link to comment
Сподели другаде

Доста е объркано описанието на пролбема, или поне аз не го разбрах, но софтуера блусолейл не поддържа всички блутут адаптери и може да не работи с вградения .
Link to comment
Сподели другаде

Доста е объркано описанието на пролбема, или поне аз не го разбрах, но софтуера блусолейл не поддържа всички блутут адаптери и може да не работи с вградения .

:) Разбирам, че описанието изглежда доста объркано. Сега сигурно и Вие си давате сметката, че самата ситуация е доста объркваща. Аз бих казал дори, сбъркана... Но няма как да обясня нещо, което не е така. Гледам да бъда максимално детайлен за да стане по-ясно, но разбирам, че това не върши работа, а само усложнява обяснението на проблема. За мен е не по-малко сложно, допитах се до много хора и всеки казва, че не знае от къде идва проблема. Повечето, до които се допитах смятат, че нещо се е случило с регистъра и ме съветват да преинсталирам, но това значи, че отново трябва да нося лаптопа на сервис и няма гаранция, че ще го направят както трябва и че отново няма да се прецака след някой и друг месец. Затова ми се иска да избегна това. И каквото зависи от мен го правя.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте Ивайло Цанков,

този лаптоп, който коментираме чисто нов ли е или е стар и сте решил да инсталирате win 8.1 х64.?

Влезте в properties и подайте информация на Hardware ID - на буквите и числата които ще ви покаже.

Много наскоро ми се случи да инсталирам опер. система на един лаптоп и се оказа, че 2 от драйверите изобщо не са за тази машина от официалния сайт.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа е нов - да. Не знам дали е точно това, което Ви трябва. В свойства на този компютър има нещо, което се казва ид на продукта и той е следния:

00261-50000-00000-AA989 .

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

нека започнем от тук: ако приема, че тази тема е ваша и лаптопа е сьщият и тогава проблема се е оправил с подаденият от колегата линк за win 7 x64 и тогава всичко се е оправило, то защо този пьт решихте, че bluetootha е bluesoleil?

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/17803-проблем-с-bluetooth-на-лаптоп-asus/?hl=bluetooth

Иначе по-кьсно ще ви изпратя снимка как да достигнете до hardware ID, не е това, което сте пуснал.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

нека започнем от тук: ако приема, че тази тема е ваша и лаптопа е сьщият и тогава проблема се е оправил с подаденият от колегата линк за win 7 x64 и тогава всичко се е оправило, то защо този пьт решихте, че bluetootha е bluesoleil?

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/17803-проблем-с-bluetooth-на-лаптоп-asus/?hl=bluetooth

Иначе по-кьсно ще ви изпратя снимка как да достигнете до hardware ID, не е това, което сте пуснал.

 

Ясно си спомням онзи случай, в който писах тук. Да... :)  Със сигурност, обаче, причината тогава да нося лаптопа за преинсталация бе пак в този дух. Блутуута не функционираше правилно, а посочените в онази тема драйвери не желаеха да се инсталират. Излизаха грешки и така в последствие стигнах до решението да го нося на преинсталация. Причината разбира се тогава не бе само в блутуута, не помня още какво беше, но и не е важно. След преинсталацията в сервиза, всичко беше наред с блутуута, и то буквално съвсем до скоро. И така...  Още в началото на темата споменах, че използвам екранни четци. Снимката, която възнамерявате да ми изпратите няма да ми свърши особена работа. Умолявам Ви ако за Вас не е проблем, напишете ми стъпка по стъпка къде трябва да вляза, за да мога да Ви предоставя съвсем ясно и точно информацията, която Ви интересува. Благодаря. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ok,

My computer десен клик device manager отивате на блуетуута, десен бутон properties, показва се прозорец я него отгоре избирате details (третият таб), под него имате падащо меню, там кликвате и избирате Hardware Ids и под него ще ви се покажат около 3,4 реда с букви и числа. Копирайте ги и ги публикувайте.

Link to comment
Сподели другаде

Ok,

My computer десен клик device manager отивате на блуетуута, десен бутон properties, показва се прозорец я него отгоре избирате details (третият таб), под него имате падащо меню, там кликвате и избирате Hardware Ids и под него ще ви се покажат около 3,4 реда с букви и числа. Копирайте ги и ги публикувайте.

Така...

Изглежда има разминавания между това, което ми описвате като стъпки и което в действителност се вижда. Когато отида в "този компютър", така се казва при осмицата, с десен бутон ми се появяват опции като отваряне, свойства, управление, изключване на мрежово устройство... ... , не ги помня всичките наизуст, но там няма диспечер на устройствата и не знам защо като реша да снимам съответните неща, които излизат, в действителност се снимат иконите на работния ми плот. От там нататък...

Написах в търсачката на windows "диспечер на устройства" (без кавичките), отидох на блутуута, след това в свойства, но единственото, което има е таб "общи". Това е.

Link to comment
Сподели другаде

Десен бутон на този компютър -> управление -> диспечер на устройствата -> отивате на блутут -> десен бутон -> свойства -> подробни данни -> от падащото меню избирате хардуерни идентификатори -> написвате VEN и DEV в следващия си пост.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...