Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте проблемът е следният когато пускам компютърът той завърта перките и спора после пак ги завърта и спира и така до безкрай преди ми се случвало но го прави 2/3 пъти и се пуска а сега даже ако не дъжда копчето завърта 1 път и спира и до там.  Ето и видео

Link to comment
Сподели другаде

Клипа е недостъпен. Дайте малко повече информация за конфигурацията. Кога се появи проблема?

Вече е достъпен. Като цяло днес сутринта преди това постоянно си правеше така но 2/3 пъти и тръгваше а сега върти перките и спира върти и спира и така до безкрай

Link to comment
Сподели другаде

сега върти перките и спира върти и спира и така до безкрай

Сам ли го прави?

 

Пищи ли? Ако да, колко пъти?

 

 Дайте малко повече информация за конфигурацията.

Link to comment
Сподели другаде

При мен подобно нещо се беше случило при две различни ситуации:

1) Захранването изгоря при токов удар.

2) Сложих несъвместими RAM памети (накратко казано).

Успех! :)

Link to comment
Сподели другаде

Сам ли го прави?

 

Пищи ли? Ако да, колко пъти?

Не никакъв звук не издава и никога не е издавал сменял съм захранването беше 360w сега е 460W Caution AXT-S460  беше с 2 рам ама едната се счупи като го чистех и сега е с 1 гб рам няма нищо кой знай какво за захранване 1 хард 320 гб и 2 вентилатора :D

 

 

При мен подобно нещо се беше случило при две различни ситуации:

1) Захранването изгоря при токов удар.

2) Сложих несъвместими RAM памети (накратко казано).

Успех! :)

1.Нямало е токов удар :D

2.Рамта си е там от магазина едвали е несъвместима даже вече е и със вградената видео карта оригиналната я махнах защото не я ползвах компа се ползва само за работа

Link to comment
Сподели другаде

За да не пищи никога, явно няма спийкър или е изгорял. Без пищене доста трудно ще се открие проблема. Огледай дъното за подути/разтекли кондензатори и погледни захранването, ако имаш мултицет и знаеш как се работи с него премери 12V линия от свободен молекс:

 

http://www.heatsink-guide.com/psplug.gif

 

Жълтия проводник е 12V, а черния е маса. Съответно червената "сонда" на мултицета я бодваш към жълтия проводник, а черната към черния проводник. Като преди това си включил уреда на право напрежение(DCV) до 20V.

 

Измерването става при включен компютър. Тук най-отдолу на статията е описано как се мери с мултицет.

 

 

Ако нямаш уред или не можеш да измериш какво напрежение идва на 12V линия на захранването, тогава остава да пробваш с по-мощно захранване.

Link to comment
Сподели другаде

За да не пищи никога, явно няма спийкър или е изгорял. Без пищене доста трудно ще се открие проблема. Огледай дъното за подути/разтекли кондензатори и погледни захранването, ако имаш мултицет и знаеш как се работи с него премери 12V линия от свободен молекс:

 

http://www.heatsink-guide.com/psplug.gif

 

Жълтия проводник е 12V, а черния е маса. Съответно червената "сонда" на мултицета я бодваш към жълтия проводник, а черната към черния проводник. Като преди това си включил уреда на право напрежение(DCV) до 20V.

 

Измерването става при включен компютър. Тук най-отдолу на статията е описано как се мери с мултицет.

 

 

Ако нямаш уред или не можеш да измериш какво напрежение идва на 12V линия на захранването, тогава остава да пробваш с по-мощно захранване.

 

Не знам дали има изгорял спийкър но забелязах нещо друго и ми се струва че това е от захранването значи първо да кажа за кондензаторите има само 1 леко подут по доло има снимка иначе другите ся 6 точки та за това за захранването когато сложа ATX буксата мисялч е така се казва пуксата от захранването към дъното та когато опра долния край без да натискам копчето се пуска харда и едната перка която е в занидя край а когато допра горния краи се пуска перката на процесора и при двата случая се варти тази на охлаждането а когато я постава нацяло всичко спира а във захранването няма 1 надут кондензатор или загар или каквото и да е

 

Снимка

 

снимката не е от моя комп затова съм сложил жътия кръг да се ивди кои кондензатор е но тои си е така от около 2/3 години а проблемите да са най много от 7/8 месеца

 

Link to comment
Сподели другаде

Може да има счупени/сгънати pin-ове по процесора. Провери и това. По същият начин бях преди 3-4 години...

Проверих няма но при менняма как защото процесора ми не е съ пинове а самото дъно и няма как да се сгъната защото няма как да затворя процесора ако се ложен погрешно

Ако можеш да снимаш кондензатора под ъгъл, така не се вижда дали е подут.

няма как брато на много шибано място е но не е много подут лекичко само и както казах е от доста време така и досега съм нямал проблеми а можеш ли да ми кажеш нормално ли е да прави така като докосна ATX буксата да се пускат оделни части от компа :D

Ако можеш да снимаш кондензатора под ъгъл, така не се вижда дали е подут.

намерих снимка същия е и моя СНИМКА

Link to comment
Сподели другаде

няма как брато на много шибано място е но не е много подут лекичко само и както казах е от доста време така и досега съм нямал проблеми а можеш ли да ми кажеш нормално ли е да прави така като докосна ATX буксата да се пускат оделни части от компа  :D

В какъв смисъл отделни части?

 

намерих снимка същия е и моя СНИМКА

Ако кондензатора наистина е подут трябва да се смени задължително.

Link to comment
Сподели другаде

В какъв смисъл отделни части?

 

Ако кондензатора наистина е подут трябва да се смени задължително.

Еми применро като докосна само долната част се пуска задния ментилатор и харда поне те се чуват когато докосна горната част на буксата към слота се пуска лентилатора на процесора и в двата случая се пуска и на захранването и това става само с докосване ако сложа цялата букса не мърда нищо и всичко с епуска без д анатискам копчето за пускане и преди така оставям халко долната част после като натисна хубаво буксата и натиснка копчето да пускане и все едно се изфорсираваше буквално и тръгваше нормално иначе не тръгваше правеше същия чакмак :D

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с друго захранване и смени подутия кондензатор.

Да пробвах със друго но по слабо и стигам до извода че е от захранването прави същото и явно е от това и сега ще видя да намеря едно захранване благодаря много :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...