Прехвърляне към съдържание

Снимка

Голем проблем

• Моля, влезте, за да отговорите
15 отговора по тази тема

#1 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 16:38

Здравейте проблемът е следният когато пускам компютърът той завърта перките и спора после пак ги завърта и спира и така до безкрай преди ми се случвало но го прави 2/3 пъти и се пуска а сега даже ако не дъжда копчето завърта 1 път и спира и до там.  Ето и видео

#2 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 18:03

Клипа е недостъпен. Дайте малко повече информация за конфигурацията. Кога се появи проблема?

#3 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 19:29

Клипа е недостъпен. Дайте малко повече информация за конфигурацията. Кога се появи проблема?

Вече е достъпен. Като цяло днес сутринта преди това постоянно си правеше така но 2/3 пъти и тръгваше а сега върти перките и спира върти и спира и така до безкрай

#4 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 19:42

сега върти перките и спира върти и спира и така до безкрай

Сам ли го прави?

Пищи ли? Ако да, колко пъти?

Дайте малко повече информация за конфигурацията.

#5 Sprint-Debugger

Sprint-Debugger

Ще debug-ваме или к'во?! :D

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 399 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 19:45

При мен подобно нещо се беше случило при две различни ситуации:

1) Захранването изгоря при токов удар.

2) Сложих несъвместими RAM памети (накратко казано).

Успех! :)

Gigabyte EP45-DS3LR; Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8Ghz/1066/2MB BOX; A-Data Vitesta Extreme Edition Kit 2x2GB DDR2 800Mhz; WD 500GB Caviar Black; Palit GeForce® GTX 750 Ti StormX Dual (2048MB GDDR5); Asus TA-891; FSP Hexa 500W; FDD; CD-ROM LG 52x; DVD-RW ASUS 24B1ST; HP PSC 1315; Infrared Kingsun SF-620; Bluetooth; Webcam Canyon 1,3 MP; PS2 Standart Keyboard Benq; USB to PS2 mouse Logitech M-BT58; | Windows 7 Ultimate SP1 x64 :)
www.lneshev.free.bg | www.glinfo.free.bg

#6 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 20:06

Сам ли го прави?

Пищи ли? Ако да, колко пъти?

Не никакъв звук не издава и никога не е издавал сменял съм захранването беше 360w сега е 460W Caution AXT-S460  беше с 2 рам ама едната се счупи като го чистех и сега е с 1 гб рам няма нищо кой знай какво за захранване 1 хард 320 гб и 2 вентилатора :D

При мен подобно нещо се беше случило при две различни ситуации:

1) Захранването изгоря при токов удар.

2) Сложих несъвместими RAM памети (накратко казано).

Успех! :)

1.Нямало е токов удар :D

2.Рамта си е там от магазина едвали е несъвместима даже вече е и със вградената видео карта оригиналната я махнах защото не я ползвах компа се ползва само за работа

#7 aaster23

aaster23

Turtles

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 202 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 20:58

Може да има счупени/сгънати pin-ове по процесора. Провери и това. По същият начин бях преди 3-4 години...

0 си остава нула от който и ъгъл да я погледнеш :)

#8 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 21:27

За да не пищи никога, явно няма спийкър или е изгорял. Без пищене доста трудно ще се открие проблема. Огледай дъното за подути/разтекли кондензатори и погледни захранването, ако имаш мултицет и знаеш как се работи с него премери 12V линия от свободен молекс:

psplug.gif

Жълтия проводник е 12V, а черния е маса. Съответно червената "сонда" на мултицета я бодваш към жълтия проводник, а черната към черния проводник. Като преди това си включил уреда на право напрежение(DCV) до 20V.

Измерването става при включен компютър. Тук най-отдолу на статията е описано как се мери с мултицет.

Ако нямаш уред или не можеш да измериш какво напрежение идва на 12V линия на захранването, тогава остава да пробваш с по-мощно захранване.

#9 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 22:16

За да не пищи никога, явно няма спийкър или е изгорял. Без пищене доста трудно ще се открие проблема. Огледай дъното за подути/разтекли кондензатори и погледни захранването, ако имаш мултицет и знаеш как се работи с него премери 12V линия от свободен молекс:

psplug.gif

Жълтия проводник е 12V, а черния е маса. Съответно червената "сонда" на мултицета я бодваш към жълтия проводник, а черната към черния проводник. Като преди това си включил уреда на право напрежение(DCV) до 20V.

Измерването става при включен компютър. Тук най-отдолу на статията е описано как се мери с мултицет.

Ако нямаш уред или не можеш да измериш какво напрежение идва на 12V линия на захранването, тогава остава да пробваш с по-мощно захранване.

Не знам дали има изгорял спийкър но забелязах нещо друго и ми се струва че това е от захранването значи първо да кажа за кондензаторите има само 1 леко подут по доло има снимка иначе другите ся 6 точки та за това за захранването когато сложа ATX буксата мисялч е така се казва пуксата от захранването към дъното та когато опра долния край без да натискам копчето се пуска харда и едната перка която е в занидя край а когато допра горния краи се пуска перката на процесора и при двата случая се варти тази на охлаждането а когато я постава нацяло всичко спира а във захранването няма 1 надут кондензатор или загар или каквото и да е

Снимка

снимката не е от моя комп затова съм сложил жътия кръг да се ивди кои кондензатор е но тои си е така от около 2/3 години а проблемите да са най много от 7/8 месеца

#10 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 22:26

Ако можеш да снимаш кондензатора под ъгъл, така не се вижда дали е подут.

#11 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 22:31

Може да има счупени/сгънати pin-ове по процесора. Провери и това. По същият начин бях преди 3-4 години...

Проверих няма но при менняма как защото процесора ми не е съ пинове а самото дъно и няма как да се сгъната защото няма как да затворя процесора ако се ложен погрешно

няма как брато на много шибано място е но не е много подут лекичко само и както казах е от доста време така и досега съм нямал проблеми а можеш ли да ми кажеш нормално ли е да прави така като докосна ATX буксата да се пускат оделни части от компа :D

намерих снимка същия е и моя СНИМКА

#12 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 23:06

няма как брато на много шибано място е но не е много подут лекичко само и както казах е от доста време така и досега съм нямал проблеми а можеш ли да ми кажеш нормално ли е да прави така като докосна ATX буксата да се пускат оделни части от компа  :D

В какъв смисъл отделни части?

намерих снимка същия е и моя СНИМКА

Ако кондензатора наистина е подут трябва да се смени задължително.

#13 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 03 September 2015 - 23:15

В какъв смисъл отделни части?

Ако кондензатора наистина е подут трябва да се смени задължително.

Еми применро като докосна само долната част се пуска задния ментилатор и харда поне те се чуват когато докосна горната част на буксата към слота се пуска лентилатора на процесора и в двата случая се пуска и на захранването и това става само с докосване ако сложа цялата букса не мърда нищо и всичко с епуска без д анатискам копчето за пускане и преди така оставям халко долната част после като натисна хубаво буксата и натиснка копчето да пускане и все едно се изфорсираваше буквално и тръгваше нормално иначе не тръгваше правеше същия чакмак :D

#14 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 04 September 2015 - 09:55

Пробвай с друго захранване и смени подутия кондензатор.

#15 valeri054

valeri054

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 04 September 2015 - 10:05

Пробвай с друго захранване и смени подутия кондензатор.

Да пробвах със друго но по слабо и стигам до извода че е от захранването прави същото и явно е от това и сега ще видя да намеря едно захранване благодаря много :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители