Jump to content

Промяна на настройките на Работния плот


mavro

Препоръчан пост

Имам инсталирани две ОС

На диск С - Windows 7

На диск D - Windows 10

Чрез Boot Loader - а си избирам коя ОС да се зареди. До сега нямаше проблеми. Днес пуснах да се зареди 10 - ката.

След малко дадох рестарт и оставих да се зареди 7- цата, която е зададена по подразбиране да се зарежда. Бях доста изненадан когато видях по време на зареждането да се изписва надписа : Конфигуриране на настройките на Работния плот. След зареждане на ОС работния плот беше с настройките, които бяха след инсталацията на Windows 7. Аз ги бях променил много. Опитах с Въстановяване на системата,но се оказа , че нямам точки за въстановяване. Нямам инсталационен диск , защото съм инсталирал от iso - файл чрез DAEMON Tools.

Мога ли по някакъв начин да си върна настройките?

Link to comment
Сподели другаде

Сещам се за две неща:

 

1. Направи една проверка на файловата система на системния дял: щракваш с десния бутон на мишката върху дял C: (или който ти е системния) - Свойства - Инструменти - Проверка на диска - потвърждаваш и рестартираш, за да се извърши проверката.

Ако това не помогне:

 

2. Отваряш regedit, намираш ключа "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList", където трябва да има два записа за акаунтите - един с името на твоя профил и още един такъв с .bak накрая. Записа, който е без .bak го изтриваш, а този, който има .bak накрая го преименуваш, като изтриваш това .bak. След това излизаш от системата (Log off) и отново влизаш. Естествено, преди да триеш нещо, първо си направи Export за всеки случай. Процедурата е описана тук.

Link to comment
Сподели другаде

Сещам се за две неща:

 

1. Направи една проверка на файловата система на системния дял: щракваш с десния бутон на мишката върху дял C: (или който ти е системния) - Свойства - Инструменти - Проверка на диска - потвърждаваш и рестартираш, за да се извърши проверката.

Ако това не помогне:

 

2. Отваряш regedit, намираш ключа "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList", където трябва да има два записа за акаунтите - един с името на твоя профил и още един такъв с .bak накрая. Записа, който е без .bak го изтриваш, а този, който има .bak накрая го преименуваш, като изтриваш това .bak. След това излизаш от системата (Log off) и отново влизаш. Естествено, преди да триеш нещо, първо си направи Export за всеки случай. Процедурата е описана тук.

 

С т.1 нищо не стана.

С т.2 направих така както си написал и след рестарт отново се появиха и двата записа и нищо не се промени.

Каквито и промени да направя след рестарт вече ги няма.

Прегледах процедурата в описанието и доколкото разбрах трябва да изтрия записа с bak накрая. Така и направих и нещата станаха. Вече,каквито и промени да направя се запаметяват след рестарт са запазени.

Ето записите от регистъра         

 

post-1630-0-87597500-1439457814_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...