Jump to content

Проблем с видео драйвъри след ъпгрейд до Уиндоус 10 или защо видеото насича?


artgun

Препоръчан пост

Това означава, че е време да се замислите за сервиз. Защото или е хардуерен дефицит или неподходящ драйвър. Там се правят магически тестове и задължително отстраняват проблемите. Ако няма накъде, това е единственото сигурно решение.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има няколко места на които мога да занеса машината, но на този етап едва ли ще ми помогнат много. Във форумите за поддръжка на Nidia има закачена една тема с подобни проблеми и един от последните постове гласи, че никой от екипа не е писал вече 5 дни...Явно се работи здраво и проблемите се знаят. Вчера е излязъл пакет с обновления, но май е само за инсайдърите, защото аз не го получавам. Утре ще попитам хората от сервиза дали и те чакат, или са измислили нещо. Моето решение е с драйвър за Уиндоус 7 моднат от производителя на лаптопа специално за него - най-ефективното решение до момента. Проблема си го има, но е с най-малкото и рядко проявление.

Link to comment
Сподели другаде

Има обещание от Nidia за скорошен ъпдейт

 

 

Just a quick update.  We will be releasing a new driver soon that will address some of the issues reported by users in this thread.  One of the fixes that won't be in this driver will be for the reported crashing in Battlefield 4 in SLI mode.  A hotfix driver will be released as soon as a fix is available.  We are currently testing a possible fix so hopefully it won't much longer.

 

Във форума им днес още един потребител се оплаква от същите проблеми. Чакаме ъпдейта.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми беше ясно, че ще седят. Оплаквания с един и същ симптом се добиват от няколко хиляди причини и всички потребители се надяват, че поправката на една от тях ще реши проблемът им. Казвам го, защото съм минавал многократно по този път. Случая ти няма да се реши без да се направи дебъг, а на теб не са ти го правили, нито пък производителят е прихванал такъв при себе си. Аз съм имал от следните проблеми: изоставен хардуер, работа с грешен филтър, а също съм бил свидетел на малфункция на браузъра - несъгласуваност между два производителя - Microsoft и Adobe, нито един от тях не взима под внимание оплакванията и обичат да си прехвърлят топката помежду си. Грозно, но реално. :)

Link to comment
Сподели другаде

Днес излязоха така чаканите драйвъри от Nvidia. Пълна скръб. Проблемите си седят.

 

Свали си програмата Display Driver Uninstaller, последна версия. Стартирай Windows 10 в Safe Mode, стартирай тази програма и почисти драйвера на NVIDIA. Стартирай Windows 10 нормално и инсталирай драйвера на NVIDIA. Виж дали има проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай да премахнеш драйвера на NVIDIA и ползвай само графичната на процесора. Ако подължава да насича,то тогава не е проблема в драйвера за NViDIa-та...

Между впрочем след надграждане 10ката за сега се държи безпроблемно. Но първите впечатления са за друга тема.

Link to comment
Сподели другаде

Свали си програмата Display Driver Uninstaller, последна версия. Стартирай Windows 10 в Safe Mode, стартирай тази програма и почисти драйвера на NVIDIA. Стартирай Windows 10 нормално и инсталирай драйвера на NVIDIA. Виж дали има проблеми.

 

Направих го - без ефект. Благодаря все пак!

 

Пробвай да премахнеш драйвера на NVIDIA и ползвай само графичната на процесора. Ако подължава да насича,то тогава не е проблема в драйвера за NViDIa-та...

Между впрочем след надграждане 10ката за сега се държи безпроблемно. Но първите впечатления са за друга тема.

 

Това го изпробвах още в началото и да - без нея не замръзва. От драйвърите е, защото с много стара версия е малко по-добре. HTML 5 видео отново замръзва периодично.

Link to comment
Сподели другаде

Направих го - без ефект. Благодаря все пак!

 

 

Това го изпробвах още в началото и да - без нея не замръзва. От драйвърите е, защото с много стара версия е малко по-добре. HTML 5 видео отново замръзва периодично.

До колкото разбрах надграждането си направил от Win.8.1.При него имаше ли такъв проблем с насичането. Драйвери за Win 10 все още няма за GT 420M на офиц. им сайт. Просто изчакай да пуснат драйвер за 10ката и щом не насича с видеото на процесора карай за сега само с него. Другия варинт е да направиш ъпгрейд с друг тип, видеокарта,което е свързано с време и пари.

Направи тест с -http://www.intowindows.com/download-windows-10-upgrade-advisor/

Link to comment
Сподели другаде

До колкото разбрах надграждането си направил от Win.8.1.При него имаше ли такъв проблем с насичането. Драйвери за Win 10 все още няма за GT 420M на офиц. им сайт. Просто изчакай да пуснат драйвер за 10ката и щом не насича с видеото на процесора карай за сега само с него. Другия варинт е да направиш ъпгрейд с друг тип, видеокарта,което е свързано с време и пари.

Направи тест с -http://www.intowindows.com/download-windows-10-upgrade-advisor/

 

Абе човек, чети постовете преди твоя!

 

1 - Има вече поне 3 официални драйвъра от Nvidia за GT 420M.

2 - Няма абсолютно никакви проблеми при възпроизвеждане на какво да е видео под Уиндоус 7 / 8 / 8.1.

3 - Бях официално подканен от Майкрософт да направя ъпгрейда - системата ми е напълно съвместима!

4 - Много голяма част от потребителите с графични карти на Nvidia реват зверски, даже кански, заради проблеми с драйвърите. Последната им версия пусната от Nvidia не покри очакванията на потребителите, но и от Nvidia казаха, че това е само минорен ъпдейт за геймърите, че много реват.

Link to comment
Сподели другаде

Абе човек, чети постовете преди твоя!

 

1 - Има вече поне 3 официални драйвъра от Nvidia за GT 420M.

2 - Няма абсолютно никакви проблеми при възпроизвеждане на какво да е видео под Уиндоус 7 / 8 / 8.1.

3 - Бях официално подканен от Майкрософт да направя ъпгрейда - системата ми е напълно съвместима!

4 - Много голяма част от потребителите с графични карти на Nvidia реват зверски, даже кански, заради проблеми с драйвърите. Последната им версия пусната от Nvidia не покри очакванията на потребителите, но и от Nvidia казаха, че това е само минорен ъпдейт за геймърите, че много реват.

Чета внимателно какво пишеш,но не четеш внимателно това,което ти пишат другите.

1.-В официалния сайт на нвидията няма драивер за серията 400м за Win10pro 64Bit!

2.Нормално е да ти работи под Уиндоус 7 / 8 / 8.1.защото има за тях драйвери!

3.Хубаво е че са те поканили,но това не е значи,че не трябва да си провериш хардуерните способности на устройството си дали отговаря за новата операционна система преди да надстройваш.И понеже не си направил проверката сега търсиш помощ тук!

4.По тази точка нямам коментари. Те просто съвпадат по т.3....

От мен толкова. С помоща...

Link to comment
Сподели другаде

Чета внимателно какво пишеш,но не четеш внимателно това,което ти пишат другите.

1.-В официалния сайт на нвидията няма драивер за серията 400м за Win10pro 64Bit!

2.Нормално е да ти работи под Уиндоус 7 / 8 / 8.1.защото има за тях драйвери!

3.Хубаво е че са те поканили,но това не е значи,че не трябва да си провериш хардуерните способности на устройството си дали отговаря за новата операционна система преди да надстройваш.И понеже не си направил проверката сега търсиш помощ тук!

4.По тази точка нямам коментари. Те просто съвпадат по т.3....

От мен толкова. С помоща...

 

Чудя се сляп ли съм или пък не мога да разбера какво искаш да кажеш!?

post-285-0-85848100-1439596416_thumb.jpg

 

Не знам какво още трябва да напишат? Например Windows 10 64-bit GT 420M Nvidia driver - така предполагам, че ще е по-разбрано? Според твоята логика в този списък са продуктите, които не се поддържат от въпросния драйвър.

 

Когато UpgradeAdvisor-а изведе съобщение, че твоят ъпгрейд е готов, след избиране на опцията се отваря прозорец в който има и съобщение, че хардуера е съвместим. Предполагам това се определя от параметрите на компонентите, а дали ще работят под Уиндоус 10 зависи само от поддръжката на производителя. 

Link to comment
Сподели другаде

Когато не ти стига достатъчно място в дял "C", ъпдейтите увисват и при липса на резервно свободно място, програмите подлежащи на актуализация се омазват много стабилно. Инсталациите зависват и оставаш с блокирани функции на системата от програми. Не се знае какво си надробил.

Link to comment
Сподели другаде

Когато не ти стига достатъчно място в дял "C", ъпдейтите увисват и при липса на резервно свободно място, програмите подлежащи на актуализация се омазват много стабилно. Инсталациите зависват и оставаш с блокирани функции на системата от програми. Не се знае какво си надробил.

 

Място има предостатъчно - 39,4 ГБ ми се струват доста добре. Нищо не дробя, а ако го направя сам си го сърбам :look:

Пак казвам - и други хора го имат този проблем. Чакаме решение - от Майкрософт или ЕнВидиа. Вчера се порових в спецификациите на последния им драйвър. Там има подробно описание на проблемите независещи от тях, а от Майкрософт. Доста са, при все, че моя проблем го няма.

Link to comment
Сподели другаде

Иде ми да ревна Еврика!, но ще тествам още малко. Май намерих решението на проблема - снощи когато правих снимка на дисплея да покажа, че моята графична карта се поддържа, се унесох и изчетох целия файл със спецификациите на последния драйвър на ЕнВидиа - "355.60-win10-win8-win7-notebook-release-notes". Направи ми впечатление следната страница:

 

post-285-0-13615400-1439657407_thumb.jpg

 

Съшо така във форумите на ЕнВидиа се оплакват от проблеми с паметта и използването на прекалено голяма виртуална памет от въпросните драйвъри. Сетих се, че съм ограничил размера на виртуалната памет нарочно, за да накарам Уиндоус да използва по-пълноценно РАМ паметта ми, която е 8 ГБ. Промених настройките и зададох постоянна големина на т.нар. page file ot 2048 МБ. Засега няма абсолютно никакви проблеми, но сега ще инсталирам и последната версия на драйвъра за тест и пак ще пиша. При рестарта, след настройката на виртуалната памет, се оказа, че Уиндоус е инсталирал нов кумулативен ъпдейт и сега не мога да бъда сигурен, дали и той не е помогнал мъничко...Ако замръзването на картината спре ще означава, че наистина новите драйвъри не преизчисляват добре свободния размер на видео паметта, зашото със стария драйвър за Уиндоус 7 е по-добре. Въпреки всичко и снего има проблем под Уиндоус 10. Може би и самата ОС си има все още трески за дялане.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...