Jump to content

Глиф (Glyph): инструмент за събиране на информация


Препоръчан пост

В смисъл?

В смисъл това е програма, написана от нулата или е сбор от туулчета в красив графичен интерфейс, които благодарение на това, че някой ги е направил със съответните командни ключове ти дават възможност да ги включиш ти в един де факто batch скрипт.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Молба - Night_Raven, ако не те затруднява изходът да е в .zip формат, а не в 7z (или ако изходът се поддържа от ключове да ги споделиш :)). Иначе се налага да се извлича съдържанието, а в zip има възможност да се монтира архива като виртуален диск и отпада необходимостта от конвертиране в .zip;.rar формат.

Мога да променя основния архив да е в ZIP формат, а архивираният MEMORY.DMP да е в 7z. Като цяло идеята беше по-висока компресия, но за основните дневници и ZIP и трябвало да е достатъчен.

 

В смисъл това е програма, написана от нулата или е сбор от туулчета в красив графичен интерфейс, които благодарение на това, че някой ги е направил със съответните командни ключове ти дават възможност да ги включиш ти в един де факто batch скрипт.

Второто. Някакъв проблем ли е?

Споменал съм го и в първия коментар, че е базирано на Inno Setup.

Link to comment
Сподели другаде

Архивът с пълния анализ на системата е 242kB. Не се мре от такъв размер :)

Но установих нещо друго - след стартиране на процеса не може да се променя статуса на звука или да се мести прозорецът по десктопа. Просто цялото приложение не реагира, докато не завърши анализа и архивирането на събраните дневници.

Link to comment
Сподели другаде

Архивът с пълния анализ на системата е 242kB. Не се мре от такъв размер :)

Аз съм малко максималист на моменти.

 

Но установих нещо друго - след стартиране на процеса не може да се променя статуса на звука или да се мести прозорецът по десктопа. Просто цялото приложение не реагира, докато не завърши анализа и архивирането на събраните дневници.

Да, така е. Ще проверя дали няма да има някой workaround, за да остане основният прозорец активен, но не обещавам нищо.
Link to comment
Сподели другаде

Публикувана е нова версия 1.03:

- добавена отметка, която маркира всички действия наведнъж, за да не се налага да се маркират една по една;

- Глиф проверява дали вече има друго стартирано копие, вместо да стартира директно ново.

 

Да напомня: ако някой има предложения за добавяне на функционалност, добавяне/премахване/замяна на внедрени програми, които да извършват по-добре някои неща и т.н., нека пише в темата.

 

Дан' съ притисняяти нещу! :haha:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Публикувана е нова версия 1.1 на Глиф.

 

Промените са описани в спойлер тага в края на първия коментар, където се намира и линкът за изтегляне ъф корс.

Link to comment
Сподели другаде

Охо... Нещо става... Имам една питанка в диспечера, и опитах с програмата "Информация за нераспознати устройства." Работи, свършва.  Обаче не ми оставя никакъв архив!? Нито на десктопа нито никъде...Опитах 5 пъти! Защо така?

Става дума за Windows XP SP 3

Link to comment
Сподели другаде

Странно. По някакви причини конзолната версия на 7-Zip отказва да работи коректно под Windows XP. Върнах обратно GUI версията, поне временно. Може би и за постоянно. Зависи дали успея да установя къде е проблемът и ако да, дали ще има решение.

 

На този етап не съм сигурен дали аз съм тъп, 7-Zip има някакъв проблем, или Windows XP е спъната в това отношение. Под Windows 7 и нагоре няма такъв проблем.

Link to comment
Сподели другаде

 

 7-Zip има някакъв проблем, или Windows XP е спъната в това отношение.

7-Zip според мене действително има проблем с ХР. Не случайно на времето го отсвирих защото ми правеше номера. Не си спомням вече какви, 

но определено не вървеше читаво!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...