Jump to content

ZTE blade 3 Какво да го правя?


Препоръчан пост

Здравейте отново...естествено съм аз! 

 

Става дума за това чудо:

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2013/02/zte-blade-iii-uk.jpg

 

Дадах го на един приятел да го ползва...Сложил четири "подобряващи" програми и сега съм бясна.

Забива,спира,блокира,и всеки път трябва да махам батерията за да тръгне.Махнах програмите естествено-и какво от това?! Резултат никакъв! Естествено вече не е в гаранция.Въртях из интернет,четох,форуми,гледах клипове,излезе,че съм купила боклук... Трябвало да се резетне системата! Гледах този клип,и други подобни,ама не мога да стигна до това меню.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GiyfpTAGHDM

 

Правя това което е в началото на клипа...държа бутоните ама нищо.Просто се рестартира нормално.

Нито знам дали може някак да се преинсталира,без да ходи в сервиз!

Моля за помощ?

Благодаря!

 

п.п.Не знам къде да сложа темата...Ако трябва,преместете я! :)

 

Link to comment
Сподели другаде

Може да се опита дали ще помогне Factory data reset. Преди това би трябвало да се направи backup на всичко ценно, тъй като телефонът ще бъде върнат към заводските настройки, а потребителските данни ще бъдат изтрити.

Link to comment
Сподели другаде

Може да се опита дали ще помогне Factory data reset. Преди това би трябвало да се направи backup на всичко ценно, тъй като телефонът ще бъде върнат към заводските настройки, а потребителските данни ще бъдат изтрити.

Проблемът ми е,че не мога да влезна в менюто. За влизане в това меню(при загасен телефон) се натискат и държат бутоните Power и volume down докато се покаже това меню.Но при мене не се получава.Просто се рестартира.Сега си мисля...понеже е с договор от MTEL но гаранцията му изтече,дали умишлено не са го сътворили,за да не може да се влиза??!! А проблема е,че сервизите са в Румъния и се бавят около 40 дена!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, тези "подобряващи старта и работата програми" са май пълен боклук. Просто в play.google има много неща не добре направени. Нямам представа как да върнеш старото положение(не знам как е при Андроид). В Уиндоуса е лесно, преинсталация с форматиране. Аз пиша в темата ти защото преди няколко дни на таблета(Леново) детето инсталирало някакъв hola launcher. И естествено след като поискала да го махне, от таблета излязло съобщение че може да се повреди енджина(явно имат в предвид хардуеъра на таблета). И, сега си е с този лаунчър инсталиран. Изобщо, може ли да се деинсталират тези програми? Има ли вариант например да се инсталира по-нова версия на Андроид, като се деинсталирт всички боклуци качвани преди? 

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът ми е,че не мога да влезна в менюто. За влизане в това меню(при загасен телефон) се натискат и държат бутоните Power и volume down докато се покаже това меню.Но при мене не се получава.Просто се рестартира.Сега си мисля...понеже е с договор от MTEL но гаранцията му изтече,дали умишлено не са го сътворили,за да не може да се влиза??!! А проблема е,че сервизите са в Румъния и се бавят около 40 дена!

В това меню се влиза от Settings -> Backup & reset -> Factory data reset (не съм сигурен как са преведени на български). Да разбирам ли, че го няма/няма достъп до това меню?

Link to comment
Сподели другаде

В това меню се влиза от Settings -> Backup & reset -> Factory data reset (не съм сигурен как са преведени на български). Да разбирам ли, че го няма/няма достъп до това меню?

Съжалявам,мислех,че съм го писала в предишният си пост, но съм пропуснала.Въстановяване на фабричните настройки не помага в случая...Явно ОС. е прецакана по някакъв начин...

Исках да направя "hard reset" това което е на клипчето.По много форуми препоръчват това... Но не ме пуска в менюто,то май е нещо като биос,доколкото видях от клипа!

Link to comment
Сподели другаде

Влизането в това меню става с помощта на Volume Up (не Volume Down) и Power. Ако и това не помогне, според мен най-лесното ще е да се провери какви процеси вървят и евентуално да се открие причинителя на проблемите.

Link to comment
Сподели другаде

Влизането в това меню става с помощта на Volume Up (не Volume Down) и Power. Ако и това не помогне, според мен най-лесното ще е да се провери какви процеси вървят и евентуално да се открие причинителя на проблемите.

При мене не става нито с Up нито с Down...единственото което се наемам да направя е "hard reset" защото го има в менюто,и по много форуми казват,че е безопасно.Разбира се при направен backup.Но не мога да влезна в това меню! А "да се открие причинителя на проблемите"... това не ми е по възможностите,защото от това чудо нищо не разбирам,а и не съм се занимавала.Освен ако помагате!? :)

Link to comment
Сподели другаде

След като телефонът е пуснат, в Settings -> Apps и съответно в Running могат да се видят вървящите процеси и заетата RAM памет. Ще е хубаво, ако кажете дали има вървящи процеси със странни имена или с имена на оптимизаторите. Има и други начини за дебъгване, но не съм ги опитвал лично и ще ми е трудно да кажа какво точно трябва да се направи.

Link to comment
Сподели другаде

В момента има свободни 116Mb. И в употреба 276.Няма странни имена. Google Play servic,Google Services, Star Clock, com.android.qual, android System,Contacts ,Backup & restore,Wiper App, TouchPal Keyboard, DRM_Ui - Това не го знам какво е?! Това е! И пак вадих батерията като влизах в настройките,блокира!

Link to comment
Сподели другаде

Ще трябва да се ползва друг метод, за да се провери все пак какво не е наред. Може би ще бъде от помощ, ако знаем какви са били "оптимизиращите" програми, които са били инсталирани. Вероятно и други потребители са се сблъсквали с аналогичен проблем, така че този път най-вероятно е извървян.

 

EDIT-на същото място, където се показват вървящите процеси, би трябвало да има бутон за Show cached processes. Натиснете го и проверете какви са кешираните приложения.

Link to comment
Сподели другаде

В кеша освен тези дето изредих Google Play servic,Google Services, Star Clock, com.android.qual, android System,Contacts ,Backup & restore,Wiper App, TouchPal Keyboard, DRM_Ui - има Календар,Chrome,ColorNote,Помощ в достъп, и Услугите на Google.

Добре де...все пак,защо не мога да вляза в другото меню? 

 

Ако изчистя кеша?... Може ли да омажа нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Не, няма какво да се случи, ако се изчисти кеша. А иначе не мога да знам защо не може да се влезе в другото меню, поне аз не знам каква може да е причината.

Link to comment
Сподели другаде

Не, няма какво да се случи, ако се изчисти кеша. А иначе не мога да знам защо не може да се влезе в другото меню, поне аз не знам каква може да е причината.

Благодаря.Ами ще изчиста кеша и ще видя...Ако не...сервиз! Предполагам,че другото меню е нарочно направено недостъпно.Защото го купих с договор от МТЕЛ...Карти от друг оператор също не вървят. Явно менюто е блокирано умишлено.Нямам друго обяснение!

Благодаря за отделеното внимание и време! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...