Прехвърляне към съдържание

Снимка

ZTE blade 3 Какво да го правя?

• Моля, влезте, за да отговорите
14 отговора по тази тема

#1 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 10 July 2015 - 13:35

Здравейте отново...естествено съм аз! 

Става дума за това чудо:

zte-blade-iii-uk.jpg

Дадах го на един приятел да го ползва...Сложил четири "подобряващи" програми и сега съм бясна.

Забива,спира,блокира,и всеки път трябва да махам батерията за да тръгне.Махнах програмите естествено-и какво от това?! Резултат никакъв! Естествено вече не е в гаранция.Въртях из интернет,четох,форуми,гледах клипове,излезе,че съм купила боклук... Трябвало да се резетне системата! Гледах този клип,и други подобни,ама не мога да стигна до това меню.

https://www.youtube....h?v=GiyfpTAGHDM

Правя това което е в началото на клипа...държа бутоните ама нищо.Просто се рестартира нормално.

Нито знам дали може някак да се преинсталира,без да ходи в сервиз!

Моля за помощ?

Благодаря!

п.п.Не знам къде да сложа темата...Ако трябва,преместете я! :)

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#2 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 16:11

Може да се опита дали ще помогне Factory data reset. Преди това би трябвало да се направи backup на всичко ценно, тъй като телефонът ще бъде върнат към заводските настройки, а потребителските данни ще бъдат изтрити.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#3 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 10 July 2015 - 17:02

Може да се опита дали ще помогне Factory data reset. Преди това би трябвало да се направи backup на всичко ценно, тъй като телефонът ще бъде върнат към заводските настройки, а потребителските данни ще бъдат изтрити.

Проблемът ми е,че не мога да влезна в менюто. За влизане в това меню(при загасен телефон) се натискат и държат бутоните Power и volume down докато се покаже това меню.Но при мене не се получава.Просто се рестартира.Сега си мисля...понеже е с договор от MTEL но гаранцията му изтече,дали умишлено не са го сътворили,за да не може да се влиза??!! А проблема е,че сервизите са в Румъния и се бавят около 40 дена!

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#4 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 906 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 17:16

Здравей, тези "подобряващи старта и работата програми" са май пълен боклук. Просто в play.google има много неща не добре направени. Нямам представа как да върнеш старото положение(не знам как е при Андроид). В Уиндоуса е лесно, преинсталация с форматиране. Аз пиша в темата ти защото преди няколко дни на таблета(Леново) детето инсталирало някакъв hola launcher. И естествено след като поискала да го махне, от таблета излязло съобщение че може да се повреди енджина(явно имат в предвид хардуеъра на таблета). И, сега си е с този лаунчър инсталиран. Изобщо, може ли да се деинсталират тези програми? Има ли вариант например да се инсталира по-нова версия на Андроид, като се деинсталирт всички боклуци качвани преди? 

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#5 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 17:20

Проблемът ми е,че не мога да влезна в менюто. За влизане в това меню(при загасен телефон) се натискат и държат бутоните Power и volume down докато се покаже това меню.Но при мене не се получава.Просто се рестартира.Сега си мисля...понеже е с договор от MTEL но гаранцията му изтече,дали умишлено не са го сътворили,за да не може да се влиза??!! А проблема е,че сервизите са в Румъния и се бавят около 40 дена!

В това меню се влиза от Settings -> Backup & reset -> Factory data reset (не съм сигурен как са преведени на български). Да разбирам ли, че го няма/няма достъп до това меню?

#6 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 17:41

В това меню се влиза от Settings -> Backup & reset -> Factory data reset (не съм сигурен как са преведени на български). Да разбирам ли, че го няма/няма достъп до това меню?

Съжалявам,мислех,че съм го писала в предишният си пост, но съм пропуснала.Въстановяване на фабричните настройки не помага в случая...Явно ОС. е прецакана по някакъв начин...

Исках да направя "hard reset" това което е на клипчето.По много форуми препоръчват това... Но не ме пуска в менюто,то май е нещо като биос,доколкото видях от клипа!

#7 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 17:55

Влизането в това меню става с помощта на Volume Up (не Volume Down) и Power. Ако и това не помогне, според мен най-лесното ще е да се провери какви процеси вървят и евентуално да се открие причинителя на проблемите.

#8 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 18:27

Влизането в това меню става с помощта на Volume Up (не Volume Down) и Power. Ако и това не помогне, според мен най-лесното ще е да се провери какви процеси вървят и евентуално да се открие причинителя на проблемите.

При мене не става нито с Up нито с Down...единственото което се наемам да направя е "hard reset" защото го има в менюто,и по много форуми казват,че е безопасно.Разбира се при направен backup.Но не мога да влезна в това меню! А "да се открие причинителя на проблемите"... това не ми е по възможностите,защото от това чудо нищо не разбирам,а и не съм се занимавала.Освен ако помагате!? :)

#9 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 18:50

След като телефонът е пуснат, в Settings -> Apps и съответно в Running могат да се видят вървящите процеси и заетата RAM памет. Ще е хубаво, ако кажете дали има вървящи процеси със странни имена или с имена на оптимизаторите. Има и други начини за дебъгване, но не съм ги опитвал лично и ще ми е трудно да кажа какво точно трябва да се направи.

#10 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 19:40

В момента има свободни 116Mb. И в употреба 276.Няма странни имена. Google Play servic,Google Services, Star Clock, com.android.qual, android System,Contacts ,Backup & restore,Wiper App, TouchPal Keyboard, DRM_Ui - Това не го знам какво е?! Това е! И пак вадих батерията като влизах в настройките,блокира!

#11 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 10 July 2015 - 20:06

Ще трябва да се ползва друг метод, за да се провери все пак какво не е наред. Може би ще бъде от помощ, ако знаем какви са били "оптимизиращите" програми, които са били инсталирани. Вероятно и други потребители са се сблъсквали с аналогичен проблем, така че този път най-вероятно е извървян.

EDIT-на същото място, където се показват вървящите процеси, би трябвало да има бутон за Show cached processes. Натиснете го и проверете какви са кешираните приложения.

#12 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения

Публикувано: 11 July 2015 - 13:52

В кеша освен тези дето изредих Google Play servic,Google Services, Star Clock, com.android.qual, android System,Contacts ,Backup & restore,Wiper App, TouchPal Keyboard, DRM_Ui - има Календар,Chrome,ColorNote,Помощ в достъп, и Услугите на Google.

Добре де...все пак,защо не мога да вляза в другото меню? 

Ако изчистя кеша?... Може ли да омажа нещо?

#13 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 12 July 2015 - 09:17

Не, няма какво да се случи, ако се изчисти кеша. А иначе не мога да знам защо не може да се влезе в другото меню, поне аз не знам каква може да е причината.

#14 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения

Публикувано: 12 July 2015 - 12:04

Не, няма какво да се случи, ако се изчисти кеша. А иначе не мога да знам защо не може да се влезе в другото меню, поне аз не знам каква може да е причината.

Благодаря.Ами ще изчиста кеша и ще видя...Ако не...сервиз! Предполагам,че другото меню е нарочно направено недостъпно.Защото го купих с договор от МТЕЛ...Карти от друг оператор също не вървят. Явно менюто е блокирано умишлено.Нямам друго обяснение!

Благодаря за отделеното внимание и време! :)

#15 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 12 July 2015 - 19:23

На таблет отново купен от MTel няма проблем да се влезе в това меню. Едва ли на телефона е по-различно. 

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители