Прехвърляне към съдържание

Снимка

Хакнат лаптоп ..

хакхакнат лаптоп

• Моля, влезте, за да отговорите
10 отговора по тази тема

#1 razorswagg

razorswagg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения
  • Живущ в:Русе
  • Интереси:IT технологии

Публикувано: 04 July 2015 - 03:10

Здравейте приятели. Лаптопа ми беше хакнат тази нощ и направо се побърках с тоя хак. Всичко започна до като през деня си играех на игричките и камерата отгоре има лампичка когато е включена но аз не използвах камерата а лампичката светеше и си помислих че някой ми ровичка в лаптопа но не се захванах да разучавам и си продължих играта. А по среднощ докато си гледах изтеглените филмчета пак се пусна камерата и по едно време излязох от kmplayer без нищо да правя и ми се появи някакъв чат със анонс : 

- Здравейте ние сме от DANS. 
  - Как се казва филма който гледате
  :D 

Супер брутално се подплаших и махнах батерията на лаптопа и веднага си сложих диска със Windows 7 и почнах чистичка пре-инсталация. Въпросът ми в момента е дали след тази чиста пре-инсталация лаптопа е чист и без никви такива простотии ? И какво бихте препоръчали да правя в такива моменти понеже се ровя в много несигурни сайтове ( някакви програми които ще засекат тия кибер-атаки и т.п )  :coolman:

#2 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 715 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 04 July 2015 - 07:08

- Здравейте ние сме от DANS. 
  - Как се казва филма който гледате
  :D

Че някой е влизал,то е ясно! :) Ама от ДАНС!!!??? Едва ли. Ако имаш споделени папки в мрежата,без защита,ако си с автоматичен логин без парола,незащитен рутер,Ако сте няколко "маймуни" на тази линия и нямаш защита.Изключена защитна стена.Ако компа ти е в една работна група,някаква локална,различна от workgroup,то не че и ако си в workgroup  не може някой да влезе.

Имало е начин да разбереш кой ти е влизал в компа,ама си изтрил всичко.Просто е трябвало да изключиш нета! :) Даже и при нова инсталация,ако си пак със същите настройки и споделени папки,пак ще влезе някой любопитен!

Просто липса на защита. А има и доста опции в изключенията на защитната стена дето Windows  ги включва по подразбиране...Аз примерно ги изключвам винаги.

Network Diagnostics, Отдалечен работен плот, Отдалечена помощ...някоя програма която е в изключенията на защитната стена.

Има винаги риск при разрешаване на някой услуги в изключенията!

Има много материали по въпроса в интернет,примерно тази ,може да попрочетеш! :)

Ето и една програма за защита Windows Firewall Control 4.5.0.5

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#3 LZ4JW

LZ4JW

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 37 мнения
  • Живущ в:Велико Търново
  • Интереси:Радиолюбител LZ4JW.
    HI-FI Любимото ми хоби

Публикувано: 04 July 2015 - 08:25

Добър ден на всички, които се намират на този хубав форум и поздрави от мен, с когото се познаваме! 

По вашият въпрос:

"И какво бихте препоръчали да правя в такива моменти понеже се ровя в много несигурни сайтове ( някакви програми които ще засекат тия кибер-атаки и т.п )   :coolman:"

Почти сигурно сте си отговорил на въпроса. Спрете за определен период да се ровите в тези"много несигурни сайтове" и всичко ще тръгне нормално. Едно от условията за правилната и добра, безпроблемна работа е - задклавирното устройство. Пожелавам Ви го от сърце.

Стефан - LZ4JW 73!

#4 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1557 мнения
  • Живущ в:Габрово
  • Интереси:Компютри-Хардуер и Софтуер, Премахване на зловреден код, Аудио Техника

Публикувано: 04 July 2015 - 10:13

Статия: Защита от злонамерен софтуер (malware)

#5 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 04 July 2015 - 10:24

Първо, че съкратеното правилно наименование на ДАНС е ДА "НС", а не DANS. Второто нещо, меко казано е несериозно, ако някой мисли, че ще седнат да го гледат през web камерата на лаптопа му. Това най-вероятно е някой квартален "хакер", който ползва готови уязвимости в "виндовс", открити с някакъв готов скенер. Това не го прави по-малко технически неграмотен.

Моето мнение- ползване на Firewall, евентуално някаква антивирусна, спиране на ненужните сървиси, които не се използват, по възможност ползване на софтуер, свалян от сайта на производителя и най-вече разумно ползване на компютъра, защото няма софтуер, който да защитава напълно машината.

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#6 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1479 мнения

Публикувано: 04 July 2015 - 11:33

Приятел, абе някой RAT да не си имал случайно, а? От приятелчета и познати приемал ли си разни файлове в скайп, фейс и т.н?
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#7 razorswagg

razorswagg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения
  • Интереси:IT технологии

Публикувано: 04 July 2015 - 16:46

Приятел, абе някой RAT да не си имал случайно, а? От приятелчета и познати приемал ли си разни файлове в скайп, фейс и т.н?

Не аз, принципно зная че такива неща са вируси. А аз не ги отварям  :unsure: А до защитата на рутера ми .. защитен е под всякаква критика вече !! Преди време си спомням че IP-то ми беше реално и помолих моят интернет доставчик го скрие.  :look:

#8 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1557 мнения
  • Интереси:Компютри-Хардуер и Софтуер, Премахване на зловреден код, Аудио Техника

Публикувано: 04 July 2015 - 16:54

IP-то ми беше реално

Реално IP няма. Има статични и динамични адреси.

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22995 мнения

Публикувано: 04 July 2015 - 23:08

Реално IP няма. Има статични и динамични адреси.

Има реални IP адреси. Това е по-известното наименование на публичните такива. IP адрес може да е публичен (реален) или частен (нереален) и динамичен или статичен.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#10 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1557 мнения

Публикувано: 04 July 2015 - 23:27

Има реални IP адреси. Това е по-известното наименование на публичните такива. IP адрес може да е публичен (реален) или частен (нереален) и динамичен или статичен.

Не използвам тези термини "реален и "нереален". Не са технически и ги убягвам. 

#11 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения
  • Живущ в:София
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 05 July 2015 - 11:24

Отдавна не се бях смял толкова много. Благодаря! Този пост за хакването направо ме разби от смях. Не бъркайте - не злорадствам, просто толкова смешно е написано...

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

Други теми с тагове хакхакнат, лаптоп

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители