Прехвърляне към съдържание

Безплатен ъпгрейд за Windows 10

• Моля, влезте, за да отговорите
37 отговора по тази тема

#31 Stoyannov

Stoyannov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1566 мнения

Публикувано: 30 June 2015 - 18:21

Ти сериозно ли питаш, след всичко написано в темата?

Съмнявам се да е прочел всичко :D. Мързела е "голяма" работа.

#32 nikk700

nikk700

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 79 мнения

Публикувано: 29 July 2015 - 10:32

Разпалиха се големи спорове, но истината всъщност е някъде по средата. Не може да се каже нито най-доброто, нито пък най-лошото за Windows 7, 8 и 10. Последната бета, която тествах на Windows 10 - Windows 10 Home pro Insider Preview Build 10147 En us X64 на две настолни машини с добри параметри дадоха този път доста по-добри резултати, при това при надграждане от Windows 7 с пълно запазване на всичко. Вярно е че на Майкрософт има трябва доста време за да усъвършенстват една версия и точно когато нещата започнат да изглеждат добре и да работят стабилно става време да се вади нова версия на Windows.

Пробвай Win 10  и не се чуди :yes: даа

#33 Гост_Nooname_*

Гост_Nooname_*
  • Guests

Публикувано: 01 August 2015 - 10:24

Не разбрах само кое е смехотворно и кои са небивалиците??

Привет, то е ясно,че няма как да разберете смехотворните неща и небивалиците. Но се радвам,че все още може да пазите равновесие. Ако разбирахте нямаше да ги напишите и още по-малко да бъдете ехо на други хора.  Няма избирателно да се спирам и да цитирам всяка ваша дума или изричение както прави" Гарвана" ще се спра само на смехотворните неща. Едва 10 пъти надали сте пускали Windows 7 ама вече имате мнение? Тези от Редмънд трябва да си скъсат дипломите и да хвърлят шапки! Ала Корпорациите, Бизнеса, които ползват най-вече Windows 7,  те трябва да са фалирали всичките!  Още един бисер написан от Вас, аз лично не съм виждал Iphone/ айфон /  с инсталиран Windows 8.1! Вие виждала ли сте? Няма да се спирам на другите смехотворни неща, но само ще Ви споделя,че Windows 10 е в пъти по-бърз в старта спрямо Windows 8.1. Другите свободни съчинения написани от вас ще ги оставя на времето, може би то ще помогне на задклавиатурното устройство да пише по-малко глупости......

#34 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 02 August 2015 - 03:12

Здравейте. Надстриол съм от Windows 8.1 към Windows 10 и ми се съобщава, че уиндоуса ми е активиран перманентно. Да, но ключа който съм получил по време на надстройката е generic key - един и същ, ползван от милиони компютри по света. С което предполагам, че микрософт записва хардуерното ми ID в негов списък. Знам че Retail версия активира различни устройства, а OEM версията само едно. Да разбирам ли, че Микроскопичните Мекотели са ме трансферирали от Retail към OEM - с което лиценза ми е преминал от лиценз за уиндоус в лиценз за хардуер (за единствен компютър)? Утре подменям дъно и край с уиндоуса. Фръкват ми нови 300 лв. Това животно как се лекува? Моля помогнете. Тревогата е голяма.

#35 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23234 мнения

Публикувано: 02 August 2015 - 16:53

Мисля, че само Microsoft могат да отговорят категорично на този въпрос.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#36 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 02 August 2015 - 22:10

Днес си поиграх. Експериментите с друг компютър показаха, че по-напористите потребители могат да се сдобият с Windows 10 - безплатно. Микрософт са подменили Media Creation Tool с друг, вероятно поради някаква поправка в защитата. Та, започва се от windows 7 ultimate sp1 с необходимите драйвъри на вашия компютър. При мен изискваше оригиналните дискове на драйвърите, тъй като мрежовата карта не се инсталира и без интернет спираме всичко. После се използва подправка като лоудър на Даз. Много приятно приложение. :) След това се стартира стария медия криейшън тул и се надгражда до Windows 10. С което вашето устройство е вече регистрирано в легален лиценз. Жалко че след 1 година подмяната на компютър няма да позволи повторно действие на упражнението. Истинско предизвикателство е как може да се измъкне Retail ключ.

В момента при чиста инсталация не е необходим никакъв ключ. По време на форматирането намираме допълнително създаден дял OEM Reserved който изглежда е запис за връщане на предходната система, така видях някой да твърди. Толкова, каквото са ни дали.

#37 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения

Публикувано: 09 August 2015 - 07:31

Пробвай Win 10  и не се чуди :yes: даа

Това и направих в крайна сметка. Инсталирах вече навсякъде Windows 10. Има доста още за оправяне, но става :look:

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

#38 artgun

artgun

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 218 мнения

Публикувано: 10 August 2015 - 15:55

Това за получаването на легален ключ с лоудър на Даз го написаха ентусиасти в Замунда още с излизането на ОС на 29.07.2015.

Аз се заинтерсувах за активацията на Уиндоус 10 и горе долу е следното:

1 - Ъпгрейдва се ОС до Уиндоус 10.
2 - Изчакваме Уиндоус 10 да се активира.
3 - Ако желаем правим т.нар. Чиста инсталация на Уиндоус 10, пропускайки въвеждането на ключ всеки път когато ни се поиска.
4 - Чистата инсталация на Уиндоус 10 сега би трябвало да се активира сама.

Информацията е от www.tenforums.com.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители