Прехвърляне към съдържание

Снимка

Сила на сигнал на мобилен телефон

телефон сигнал мобилен

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 358 мнения
  • Живущ в:Варна

Публикувано: 17 June 2015 - 13:04

Здравейте,

От 1 седмица имам нов телефон - Sony Experia Z3 compact, обачи почти всички приятели с които говоря ми е оплакават, че не ме чуват отсреща хубаво. Аз ги чувам идеално.

Днес съм решим да го "заведа" във Виваком за проверка, но искам да попитам - в опциите на телефона има сила на сигнала - при мен показа сега -95 dBm 9 asu.

Може ли някой да обясни как стоят нещата с разчитането на тези данни и връзката им с провеждане на разговор?

При разговор в началото ме чуват както трябва и после изведнъш започват да не чуват по думите им да ме чуват заглъхнало.

-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

-  I hope so, otherwise, what the hell are we trying to save?

#2 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 17 June 2015 - 17:44

Проблема най-вероятно е в самия телефон и/или начина, по който го държиш. 

"Родена в пъкъла музика се е разцъкала, като вълна избута боклука в ъгъла"

#3 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 358 мнения

Публикувано: 17 June 2015 - 19:16

Как познавеш кога сигнала е по-добър - когато числото "-dBm" e по-близко до 0 и "asu" е по-голямо? Пробвах тест като оставих телефона до телевизона и се обадих на друг телефон и отидох в другата стая да случам. не чух никакви проблеми - звукът беше чист и без проблеми. Пробвах го 3 пъти по 3 мин. ПРеди да го направя това звъннах на едни приятел и той не ме чуваше както трябва. Да не би да държа телефона по някакъв начин лош? със сигурност начина ми на държене на закрива нито един от двата микрофона.

-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

#4 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 17 June 2015 - 21:50

dBm е мярка за мощност еквивалентна на Ват (W), но в логаритмичен мащаб. Колкото по-силен е сигнала, толкова по-близо е до нулата. 0 dBm е 1 mW, а -90 dBm е равно на 1 pW. 

Почти всеки смартфон има т.нар мъртъв захват, което ще рече, че при неправилно държане, тъй като антените се реализират като писти на печатна платка, то с ръка могат да се закрият и съответно мощността на сигнала прието в антената ще е много по-малко, Това разбира се е най-краткото възможно обяснение, по принцип е много сложно какво точно става като се закрие антената с ръка. Като съвет бих препоръчал когато се говори по телефона да се опита да се държи по различен начин или да се остави на масата без да се държи и да се провери качеството на разговора.

#5 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 358 мнения

Публикувано: 18 June 2015 - 12:10

Направих още един експеримент - накарах приятелката ми в другата стая да ми се обади и да говори  10 минути - 3 разговора като и казах да сменя захвата на телефона. Нямаше никакви проблеми. Кристален звук без проблем. За теста с телевизора писах. Въпросът е, че след това като пипах телефона нарочно по различни начини за около 3-4 секунди като че ли загуби обхват и изписа  -113 dBm и 0 asu. Странна работа.

Не искам да го давам на сервиз защото телефона се води ударо и водоустойчив и не съм много убеден, че сервиза на Виваком след като го разглобят ще го сглобят със същите качества. Ще му дам още 10 дни и ще следя за евентуални проблеми. Има ли програма с която мога да следя силата на сигнала и ако телефона изгуби сигнал да разбера - т.е. програмата да записва силата на сигнала примерно за 24 часа - android 5.0.1

#6 as9993

as9993

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 695 мнения

Публикувано: 18 June 2015 - 12:55

Ами не се сещам за подобна програма, може би трябва да се разгледа какво се предлага в Play Store. Макар, че това е сравнително лесно да се реализира, в смисъл телефона мери при всички случаи силата на сигнала идваща от антените, защото по този начин работи клетъчната мрежа, така че информацията е готова, само трябва да се записва в някаква база данни или в текстов файл. Така че съвета ми е да се потърси подобно приложение-най-вероятно вече е направено.

#7 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 191 мнения
  • Живущ в:合気道

Публикувано: 19 June 2015 - 08:47

Ето програма Gsm Signal Monitor

Публикувано изображение

#8 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 358 мнения

Публикувано: 19 June 2015 - 18:10

Здравей и благодаря за помоща, тази програма я пробвах, но ту не може да записва дълълг период от време. в момента в който заключиш телефона спира да отчита и подновява веднага след отклучването му. за съжаление няма програма която да прави лог постоянно. има една която прави лог на 15 мин но аз искам на по-често.

Други теми с тагове телефон, сигнал, мобилен

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители