Jump to content

Бавен нов Лаптоп и други Проблеми


Препоръчан пост

Здравейте! Моят случай е малко странен. Става въпрос за нов лаптоп HP 250 G2, с четириядрен Intel Pentium N3510 2.00GHz, 4gb RAM и 64-bit Windows 7 Ultimate. Лаптопът е на 5 месеца и още от самото начало, от първото му включване след инсталацията на пиратския Windows и драйвърите, проблемите дойдоха на лице. 
1. Екранът примигва съвсем леко (сякаш притреперва яркостта), но това го прави почти постоянно и не знам на какво би могло да се дължи.
2. Лаптопът е бавен като цяло, но само в някои дейности като например: Мисли около 4 секунди за десен бутон на десктопа, което дразни много. Първото стартиране на браузъра отнема доста време. Чака се 10 сек за да се отвори. Веднъж отвори ли го,  при самото браузване е супер бърз и отваря страници много бързо. Затвори ли се браузъра, за да се отвори пак се чака доста. 
3. Бавно отваря всички програми от Офис Пакет. Докато ги зарежда (2013 са), нацепва. Абе като цяло не се държи като компютър с тези параметри и много дразни.
4. Бавно отваря Контрол Панел.
*Аз си мисля, че всичко това най- вероятно се дължи на калпав Уиндолс (свалян е от Замунда), а примигването на екрана, на лоши драйвъри. Моля за помощ, съвети и мнения, тъй като не такова поведение очаквам от нов лаптоп с тези параметри. 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Моят случай е малко странен. Става въпрос за нов лаптоп HP 250 G2, с четириядрен Intel Pentium N3510 2.00GHz, 4gb RAM и 64-bit Windows 7 Ultimate. Лаптопът е на 5 месеца и още от самото начало, от първото му включване след инсталацията на пиратския Windows и драйвърите, проблемите дойдоха на лице. 

1. Екранът примигва съвсем леко (сякаш притреперва яркостта), но това го прави почти постоянно и не знам на какво би могло да се дължи.

2. Лаптопът е бавен като цяло, но само в някои дейности като например: Мисли около 4 секунди за десен бутон на десктопа, което дразни много. Първото стартиране на браузъра отнема доста време. Чака се 10 сек за да се отвори. Веднъж отвори ли го,  при самото браузване е супер бърз и отваря страници много бързо. Затвори ли се браузъра, за да се отвори пак се чака доста. 

3. Бавно отваря всички програми от Офис Пакет. Докато ги зарежда (2013 са), нацепва. Абе като цяло не се държи като компютър с тези параметри и много дразни.

4. Бавно отваря Контрол Панел.

*Аз си мисля, че всичко това най- вероятно се дължи на калпав Уиндолс (свалян е от Замунда), а примигването на екрана, на лоши драйвъри. Моля за помощ, съвети и мнения, тъй като не такова поведение очаквам от нов лаптоп с тези параметри. 

Аз мисля,че ти сам си си отговорил на въпроса.Инсталирай си нов уиндоус и драйвърите от сайта на HP за твоя модел.

Link to comment
Сподели другаде

Ако копието на Windows е било чисто (MSDN релийс), то категорично не е от него. Ако копието е такова, но с вградени актуализации и Internet Explorer, вероятността варира между никаква и малка, в зависимост от това дали е официално от MSDN или някой ги е вграждал в последствие и как.

Ако говорим за някаква самоделка, която има множество вградени екстри и е „оптимизирана“, тогава силно препоръчвам да се смени.

 

По проблемите...

1. Провери дали го прави в Safe Mode. Ако проблемът го има и тогава, значи е хардуерен, т.е. самият дисплей има някакъв проблем. Ако проблемът не се появява под безопасен режим, значи най-вероятно се дължи на видео драйвера. В такъв случай ще е добре да се инсталира актуална негова версия (която може и да не е от сайта на производителя). Ако вече е последната, може да се опита с някоя по-стара.

2., 3. и 4. Това може да се дължи на различни неща. Ще е хубаво да видим какво се зарежда с Windows.

За целта дай дневник от  Autoruns:

1) стартирай програмата;

2) изчакай да сканира всички местоположения за стартиращи обекти;
3) избери Options -> Hide Microsoft entries -> OK;
4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат).
5) архивирай създадения файл с удобен за теб архиватор и прикачи архива към коментара си.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...