Jump to content

Mozila Firefox - Поверително ли е *поверителното сърфиране* ?


Препоръчан пост

Здравейте! Ами то това ми е въпросът?  Поверително ли е *поверителното сърфиране* ? Има ли начин да се разбере кои саитове са били посещавани?

Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Зависи какви са нуждите. Самия браузър няма да записва посещаваните сайтове в бисквитки и т.н., но така или иначе при физически достъп до машината няма да е проблем проследяването. Но по принцип това противоречи на правилата на сайта, така че допълнителни съвети не мога да дам.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи какви са нуждите. Самия браузър няма да записва посещаваните сайтове в бисквитки и т.н., но така или иначе при физически достъп до машината няма да е проблем проследяването. Но по принцип това противоречи на правилата на сайта, така че допълнителни съвети не мога да дам.

Благодаря! :) Точно това ме интересуваше! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Ами то това ми е въпросът?  Поверително ли е *поверителното сърфиране* ? Има ли начин да се разбере кои саитове са били посещавани?

Благодаря! :)

В Инструменти->Настройки->Лични данни-

- Следене->Поставяш отмeтка в квадратчето

-История->от падащия списък избираш->Никога няма да помни история

-Адресна лента->Махаш отметките в трите квадратчета.

Забележка-това е за последната версия на лисицата-38.0.5

Link to comment
Сподели другаде

но така или иначе при физически достъп до машината няма да е проблем проследяването. Но по принцип това противоречи на правилата на сайта, така че допълнителни съвети не мога да дам.

 

Защо да не може да се сподели? Това си е слабост на браузърите и би трябвало всички да са наясно с недостатъка в експлоатацията.

Link to comment
Сподели другаде

Имах в предвид, че при физически достъп до машината, винаги може да се следи какво се прави на нея-логване на натиснати бутони, заснемане на екрана и други "екстри"-понякога дори не е необходимо да инсталираме някакъв софтуер на компютъра, достатъчно е да имаме необходимия хардуер. Не съм се интересувал и не съм попадал на информация дали все пак браузърите при ползване на Privacy mode не може да бъдат накарани да оставят информация на локалната машина. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...