Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Извинявам се ако темата не е в точния раздел,но нямам идея къде да я тикна!

Имам си лаптоп старичък ама върши работа! HP compaq nc6000. Винаги ме е дразнел слабият му звук! И на максимум да засиля усилването ,и каквито врътки да правя от управлението за звук,стига до едно ниво и толкова.Понякога даже не се чува,защото е тихо,било от интернет,било от диск,било от някоя програма дето издава сигнали,примерно при "край на задачата". Досега съм си мислила,че толкова му е силата! Обаче... :) Винаги има едно обаче,нали знаете! :) О.С. WIndows XP Profesional SP3

Днес,никога не съм го правила,щото не му разбирам! Един познат донесе една флашка дето имал нещо за правене ама му трябвало ЛИНУКС..."От къде да ти го взема?" Ама дръпнахме едно ubunto качихме го на диск,и ето ти Линукс.Прави той каквото прави и по едно време искаше да ми покаже някакъв клип от тубата...Като гръмнаха говорителите на лаптопа!!! Гледам и не вярвам! Това моя лаптоп ли е??? Толкова силно че чак дрънчат!!! Тоя се оправи!!! Естествено после пускам Windows ....цъ...същата работа.Тихо както обикновено. Актуализирам аз драйверите(намери някакви и ги инсталира) програмата-сондМакс-последна версия!....

Нищо не става...все си е така...Та си мисля...какво му зарежда тоя ЛИНУКС??? Ама как да разбера...като нищо не разбирам от ЛИНУКС? Може ли ...малко помощ!? :)

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирай оригиналния звуков драйвер от тук http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=472000&swLangOid=8&swEnvOid=1093

и виж дали има някакъв допълнителен бууст за увеличаване нивото на звука.

Колкото до убунту и минт линуксите си слагат по-добри драйвери за устройствата. Ако не беше проблема с несъвместимите програми бих ползвал минт линукс вместо Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирай оригиналния звуков драйвер от тук http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=472000&swLangOid=8&swEnvOid=1093

и виж дали има някакъв допълнителен бууст за увеличаване нивото на звука.

Колкото до убунту и минт линуксите си слагат по-добри драйвери за устройствата. Ако не беше проблема с несъвместимите програми бих ползвал минт линукс вместо Windows.

 Имам го на оригиналния диск с драйверите. Версия 2004г. Пробвала съм го много пъти.Няма буст. Проверявала съм....

Тоя Линукс,сипва нещо,ама знам ли какво е? Драйвери или програмата за аудио.....

 

 

п.п. Дръпнах го пак....никаква разлика няма! Все така си е!

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ следното:

Control Panel -> Sounds and Audio Devices -> Audio -> Sound playback -> Volume... . Провери кои устройства са включени и положението на плъзгачите.

След това в същия прозорец натисни бутона Advanced... и провери режима на работа - трябва да е Stereo и в раздела Performance плъзгачите да са издърпани вдясно докрай. Ако правиш някакви промени в този прозорец, трябва да рестартираш системата, за да влязат в сила промените.

Link to comment
Сподели другаде

Провери също кодеците. А плеърите ги ползвай с бууст, ако поддържат гейн. VLC например има възможност за увеличаване на силата на звука до 200%. Надали има друго решение, въпреки че може би има такова. Тук трябва да се намеси някой с повече познания в тази област.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до убунту и минт линуксите си слагат по-добри драйвери за устройствата.

Не знам откъде вземаш тази невярна информация. Някакви линкове ще може ли?

 

Провери също кодеците. А плеърите ги ползвай с бууст, ако поддържат гейн.

Кодеците нямат нищо общо с нивото на звука.

 

Възможно е да има някаква опция в драйвера на Analog Devices, която да променя силата на звука. Ако не те бърка, дай снимки от различните менюта.

Link to comment
Сподели другаде

http://store.picbg.net/pubpic/8F/B8/9010182db3548fb8.jpghttp://store.picbg.net/pubpic/7B/90/6b945c5759257b90.jpghttp://store.picbg.net/pubpic/EA/3A/3e910a8bf1e1ea3a.jpg

 

Ами мисля,че това са всички контроли свързани с звукът! Или поне аз не знам други,и как се стига до тях!

Link to comment
Сподели другаде

За жалост не виждам нищо, което да може да оказва негативно влияние върху силата на звука, освен може би настройките на захранването. В прозореца SoundMAX Control Panel, в подпрозорец Power Management, от падащото меню задай някакъв друг режим. Например High Performance или нещо такова, но да е противоположно на профила за пестене на енергия (High Power Saving).
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря! Само че няма никаква промяна..... Имам три опции: High Power Saving, Normal Power Saving,No Power Saving.

И трите ги пробвах,рестартирах след всяка промяна...никакъв резултат! :)

 

 

 

http://store.picbg.net/pubpic/27/9D/2c58076287e5279d.jpg

 

 

Тези двата бутона горе! Никога не разбрах за какво са...И сините цифри по накой клавиши на клавиатурата!? Не че не съм ги натискала...ама нищо не става...Освен F8 за батерията F9 и F10 за яркост,нищо друго не става...Вярно че има упътване ,ама на английски...не разбирам нищо!

Та мисълта ми е,може ли в тези команди...някакви,да има някаква връзка със слабия звук!?

Link to comment
Сподели другаде

...

Тези двата бутона горе! Никога не разбрах за какво са...И сините цифри по накой клавиши на клавиатурата!? Не че не съм ги натискала...ама нищо не става...Освен F8 за батерията F9 и F10 за яркост,нищо друго не става...Вярно че има упътване ,ама на английски...не разбирам нищо!

Та мисълта ми е,може ли в тези команди...някакви,да има някаква връзка със слабия звук!?

Тогава може да има решение на вашият проблем в мрежата, което да сте прпуснала. Ако е удобно, напиши точно кой е моделът на лаптопа. Освен това, може производителят да е ограничил силата на звукa, поради някакви съображения. Може и поведението на Linux драйвърите да е некоректно.

 

Според мен не. Цифрите заместват num-pad частта на нормална, широка клавиатура. А другите бутони вероятно превключват към външен дисплей и заключват Windows. Такива неща.

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка си мисля, защо пък да не му сложиш един линукс успоредно с Windows-а. С един рестарт зареждаш, или едната, или другата система. Ползвай линукса за видео и музика. Аз лично харесвам повече от убунту Linux Mint. Работи по-леко и бързо, а и всичко е интегрирано.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...