Jump to content

Препоръчан пост

Свали си я от торент тракерите, там я има регистирана, ако не ти се занимава с плащания,

няма да пояснявам точно кои и къде ще я намериш.

Регистрираната програма работи перфектно

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 36
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Не предлагам програми които не съм тествал или не работят, тази програма работи перфектно поне при мен.

Ето линк на програмата в Download.bg http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=637034

 

Тези митове, че Apowersoft Streaming Video Recorder работи, отдавна са опровергани. Това е последния софтуер, който бих потърсил. Успех в начинанията.

Link to comment
Сподели другаде

Така...

С никоя не стана или поне не, както очаквах. Но с HiDownload Platinum след опити да запиша нещо се появиха файлове с разширение.stream. Единият около 450 мегабайта, а другия с размер 35. И от тук какво следва? Как могат да се отворят тия файлове? Междувременно ми се инсталира и hi net recorder и се чудя трябва ли да бъде отворен, когато стриймвам през браузър. Изобщо... С тази част съм зле като цяло. :D Не съм се занимавал досега със стриймове и информацията, която знам за тях е по-скоро обща, но недотам достатъчна. Та сега на този въпрос, отварят ли се тия файлове или се оперира по друг начин с тях? :)

Ето как се ползва:

Важно е да изчакаш смъкването да завърши, тоест в зеления квадрат да няма активност. Няма значение дали ползваш триал версията.

Изтеглените файлове не би трбвало да са с разширение .stream. Можеш да изпробваш файла с VLC http://www.videolan.org/vlc/ .

При мен net recorder не се отваря, тоест би трябвало да може и без него.

Link to comment
Сподели другаде

Ето как се ползва:

Важно е да изчакаш смъкването да завърши, тоест в зеления квадрат да няма активност. Няма значение дали ползваш триал версията.

Изтеглените файлове не би трбвало да са с разширение .stream. Можеш да изпробваш файла с VLC http://www.videolan.org/vlc/ .

При мен net recorder не се отваря, тоест би трябвало да може и без него.

Благодаря, но в моя случай видео не върши работа, защото имам нарушено зрение. Ако го има обяснено някъде текстово, по възможност без видеа или изображения, би било направо чудесно.

Link to comment
Сподели другаде

Е нали искаше да сваляш видео, а пък сега излиза, че не можеш да гледаш видеото? :desert:

Виждам, че тук някой умело се опитва да се прави на много активен. Не се напъвайте... :D И един съвет от мен: Не би било зле да си тествате IQ-то, ако разбирате какво имам предвид. Човек трябва да има сиво вещество в главата си за да му дойде наум, че зрителният анализатор не е единственият. :D Почва сериозно вече да ми става забавно. :D :D :D Освен това ми се струва, че Вашето участие в тази тема приключи с последния Ви коментар, с който изразявате пожелание за успех в начинанието на търсенето на програмата, за която вече писах. Честно казано администраторите са явно твърде толерантни с Вас... Чак ме учудва желязното им търпение, с което Ви удостояват... Ако идеята е да се надцакваме с думи, мисля, че доста добре бих се справил. :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, но в моя случай видео не върши работа, защото имам нарушено зрение. Ако го има обяснено някъде текстово, по възможност без видеа или изображения, би било направо чудесно.

В такъв случай ще се опитам да обясня как става в командния ред с FFmpeg Предполагам, че така ще е по-удобно?

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай ще се опитам да обясня как става в командния ред с FFmpeg Предполагам, че така ще е по-удобно?

 

Вече има програма, която го прави. Промените са влезли от вчера. Влизаш на сайта и се появяват няколко потока с различно качество, от които избираш който желаеш и го стартираш ръчно да сваля гледаното. Но не съм убеден, че всички трябва да знаят как и кое го прави. Тъй като въпросните телевизии разполагат и с истински HD.

Link to comment
Сподели другаде

На господин всезнаещия, оп...грешка..Незнаещия и в същото време плюещ по онези, които се опитаха да помогнат и в крайна сметка за негова, вероятно неприятна изненада, успяха, мога да кажа, че програмата hi download записа видеа във флаш формат. Не съм докрай наясно как точно се е случило, т.е., след като инсталирах FLVExtract и влязох днес в папката, установих, че файловете с разширение.stream са се променили на .FLV... Пуснах ги и си работят. На всички се извинявам за това, че твърде много ви занимавах и благодаря за разбирането, с едно единствено изключение... ;)  С това мисля да приключа от своя страна този въпрос, който считам за решен. Още веднъж, благодаря ви. Приятна вечер на всички! :)

Link to comment
Сподели другаде

Чудесно, много се радвам, че се е получило. :)
Предполагам първия път, когато си ги гледал, не са се досвалили и поради това разширението е било друго.

Колкото до темата, според мен е чудесна и ще има полза за читателите на фурума! :)

 

 

Още нещо важно! Ако ползвате FLVExtract проверете дали имате аудио до края на видеото, както и дали  продължителността му е колкото на web страницата. Ако това не е така задайте ръчно fps (обикновено 25 кадъра за секунда). При мен, понякога, autodetect се обърква и в резултат видеото не продължава докрай. Няма да е трудно да го отгатнете, ще се забележи.

Днес си поиграх да разгледам ffmpeg, но не постигнах съществен напредък. Поне не и на местата, където опитах.
Горе-долу, би трябвало да става с тази команда:
 

ffmpeg -i "source-stream-address" -c copy outputvideo.mp4

Параметърът -c copy указва да не се прекодира от входния формат на потока, тоест запазва качеството.
Основният проблем се състои в научаването адреса и параметрите, които трябва да се подават.
 
Открих още две безплатни програми, които може да са от полза:
Video DownloadHelper - Firefox addon, който се справя в повечето сайтове. Сваля файла директно и/или разкрива повече информация за връзката и типа на съдържанието. http://www.videohelp.com/software/Video-DownloadHelper
 
Другата програма е URL Snooper. С нейна помощ можете да подслушвате активността на браузърите, да разберете видътът на потока и специфичните адреси. Мисля, че използва същият системен компонент, който и HiDownload. Не изтегля съдържанието, но е информативна.  http://www.videohelp.com/software/URL-Snooper

Link to comment
Сподели другаде

Отново проблем... :) Снощи ми се стори, че някъде срещнах опция за планово записване. Говоря за (hi download), и вероятно съм бутнал някаква настройка ли не знам, но сега стриймовете ми се записват само като някакви.htm файлове. Изобщо не разбирам какво става и какво не правя като хората. В самото начало, когато сложих програмата, пак се бяха записали такива файлове. И вече в последствие се записваха в.stream формат. Абсолютно прав сте като казвате, че .stream разширението се появява, по време на самото записване /download-ване. Но сега не знам защо отново се свалят само някакви си .htm файлове. Види се то, голям "хакер" ще стане от мен. :)

Link to comment
Сподели другаде

Отново проблем... :) Снощи ми се стори, че някъде срещнах опция за планово записване. Говоря за (hi download), и вероятно съм бутнал някаква настройка ли не знам, но сега стриймовете ми се записват само като някакви.htm файлове. Изобщо не разбирам какво става и какво не правя като хората...

И на мен ми е трудно да преценя така, но по-късно ще я разгледам. Няма да ме изненада, ако е нещо подобно, защото не съм виждал да ми създава такива файлове.

 

 

Дай ми тая телевизия да ти я записвам, па да видиш може ли или не може. :)

Все викате това не може, онова не става, па не знаете как..... :)

ОК, примерно Дикоф по Нова, Здравето отблизо по К1.

Покажи ни, как би могло да стане. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ивайло Цанков, on 10 May 2015 - 15:34, said:http://forums.softvisia.com/public/style_images/master_custom/snapback.png

Отново проблем...

Снощи ми се стори, че някъде срещнах опция за планово записване. Говоря за (hi download), и вероятно съм бутнал някаква настройка ли не знам, но сега стриймовете ми се записват само като някакви.htm файлове. Изобщо не разбирам какво става и какво не правя като хората...

И на мен ми е трудно да преценя така, но по-късно ще я разгледам. Няма да ме изненада, ако е нещо подобно, защото не съм виждал да ми създава такива файлове.

 
 

Zig Zag, on 10 May 2015 - 16:43, said:

 

Дай ми тая телевизия да ти я записвам, па да видиш може ли или не може. :)
Все викате това не може, онова не става, па не знаете как..... :)

ОК, примерно Дикоф по Нова, Здравето отблизо по К1.
Покажи ни, как би могло да стане. ;)

 

Напълно съм съгласен с Melmak ®

 Не е въпроса само в това да казваме, че нещо работи или някой друг да го направи вместо нас. Все пак основната идея на форумите е взаимопомощ, разбира се, доколкото тя е възможна.

:)

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти Ивайло,

Тук съм записал как може да си свалиш видеоклип с нелицензираната версия на Streaming Video Recorder,

и после как да си го обработиш с програмата Any Video Converter.

това е линка за работа с програмата:

това е линка с резултата от обработката:

идеята е да се обединят всички малки клипчета от програмата в един, което  става автоматично с програмата

Any Video Converter във избран от теб формат.        

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...