Jump to content

Windows scipt - batch file


Препоръчан пост

Здравейте,

 

Има ли някой който да разбира от Windows скриптове???

Става въпрос за Windows 7 и по точно за следното:

Трябва да напиша скрипт който да ми връща времето в определена дата, да ми стартира програма и да ми връща обратно текущото време и дата.

До тук - връщам датата и стартирам програмата с

@echo off
date 09/01/2013
start "" "C:\Program Files\Program.exe" %1

само не знам как да ми връща текущата дата и време....

Идеи някакви??

 

Благодаря предварително на отзовалите се.

Link to comment
Сподели другаде

 

Трябва да напиша скрипт който да ми връща времето в определена дата, да ми стартира програма и да ми връща обратно текущото време и дата.

Променяте датата и часа до точно определени и искате после да ви връща датата и часа до настоящите? Това ли искате да направите?

Link to comment
Сподели другаде

Няма функция, която да връща датата и часа автоматично до настоящите. Трябва ръчно да ги въвеждате.


@echo off
date 09/01/2013
start "" "C:\Program Files\Program.exe" %1
date 30/04/2015

Може би ако се запишат преди промяната във файл и след като искате да ги върнете, програмата да ги прочете от файла. Става доста сложно.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога ли без да отварям всеки ден скрипта за да му сменя днешната дата??
Да си я взима само някак??

 

Извинявам се че така разпитвам, ама съм малко нова в писането на Windows скриптове. Да не кажа малко МНОГО :)

Link to comment
Сподели другаде

Може би ако се запишат преди промяната във файл и след като искате да ги върнете, програмата да ги прочете от файла. Става доста сложно.

 

 

Няма такава функция, защото просто няма откъде другаде да се вземе датата освен от регионалните настройки, а при положение, че вие сте я сменили..... нататък мисля, че се досещате.

Link to comment
Сподели другаде

А възможно ли е след стартирането на въпросното .exe да се стартира и синхронизирането на часа със часовия сървър на windows? Така няма ли датата и часа да се сверят?

Link to comment
Сподели другаде

А възможно ли е след стартирането на въпросното .exe да се стартира и синхронизирането на часа със часовия сървър на windows? Така няма ли датата и часа да се сверят?

Зависи дали програмата изисква това. Иначе не знам дали може да се напише някакъв код на batch за синхронизацията.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...