Jump to content

Възстановяване на системата до по ранно състояние!


Препоръчан пост

Здравейте, моят проблем е следният точките ми на възстановяване си бяха напълно нормални, докато вчера просто влязох да погледна и видях че нямам точка, и се опитах да създам и създадох "Ръчна" точка, но сега забелязвам, че тя си стои само една и съща и бих искал да я направя "системна" да се създава автоматично на определено време с Windows 7 съм, ще помоля ако темата ми не е на точното място да бъде преместена! Благодаря предварително! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, моят проблем е следният точките ми на възстановяване си бяха напълно нормални, докато вчера просто влязох да погледна и видях че нямам точка, и се опитах да създам и създадох "Ръчна" точка, но сега забелязвам, че тя си стои само една и съща и бих искал да я направя "системна" да се създава автоматично на определено време с Windows 7 съм, ще помоля ако темата ми не е на точното място да бъде преместена! Благодаря предварително! :)

Това е положението със Windows-а да си правиш точки за възстаовяане.Свиквай.

Все нещо му куца. Или няма да възстанови системата.Или нещо ще се скапе.

Аз за това си правя имидж със друг софтуер. И когато се наложи да въра, поне нямам пролеми.

Link to comment
Сподели другаде

Това е положението със Windows-а да си правиш точки за възстаовяане.Свиквай.

Все нещо му куца. Или няма да възстанови системата.Или нещо ще се скапе.

 

Казва се обслужване - поддръжка "по уиндоуски". Етикецията на Майкрософт. Да са живи и здрави и все така да ни веселят. :) Инак нямаше да я има интригата.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, моят проблем е следният точките ми на възстановяване си бяха напълно нормални, докато вчера просто влязох да погледна и видях че нямам точка, и се опитах да създам и създадох "Ръчна" точка, но сега забелязвам, че тя си стои само една и съща и бих искал да я направя "системна" да се създава автоматично на определено време с Windows 7 съм, ще помоля ако темата ми не е на точното място да бъде преместена! Благодаря предварително! :)

Искаш да кажеш, че при опит за създаване на ръчна точка на възстановяване, старата се изтрива и остава само новата? Не схванах как тя остава една и съща.
Link to comment
Сподели другаде

Не, искам самата система да си създава точки на възстановяване както си беше преди, не аз да го правя всеки ден.. Преди си беше тази системната, която съм показал на снимката, оня ден като написах темата я нямаше, аз създадох ръчна, и като затворя програмата и я отворя ми пише критична точка.. Не разбирам особено в тази сфера, въпросът ми е защо понякога системната точка изчезва, и се налага да правя ръчна.. тоест искам да имам само системна автоматична точка на възстановяване. На втората снимка, след като съм натиснал конфигурация и бих искал да попитам дали това 2 процента не е проблем нещо, да не би да няма място на дисковото пространство и за това, не винаги създава самостоятелно точка за възстановяване! Благодаря за вниманието! :)

post-31781-0-17730500-1424769459_thumb.png

post-31781-0-72990400-1424770356_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Като поставиш отметка на Покажи още точки на възстановяване, не виждаш ли по-старата, автоматично създадена?

Да, по принцип колкото по-малко пространство е заделено, толкова по-малко точки могат да се съхраняват едновременно — за да се създаде нова, се изтрива най-старата.

Също така е добре да имаш предвид факта, че автоматичните системни точки на възстановяване се създават само ако има нужда и системата е прекарала определено време в състояние на покой (idle). Т.е., ако предстои да се създаде нова системна точка, но тя ще е идентична с предходната, изобщо не се създава нова. Ако системата не влезе в състояние на покой за достатъчно дълъг период, няма да се създаде точка.

 

Ако искаш, мога да ти кажа как да промениш настройките на автоматично създаваните системни точки, а ако искаш мога да ти обясня как да си автоматизираш създаването на ръчни, за да не трябва да го правиш лично всеки път.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш, мога да ти кажа как да промениш настройките на автоматично създаваните системни точки, а ако искаш мога да ти обясня как да си автоматизираш създаването на ръчни, за да не трябва да го правиш лично всеки път.

Извинявам е че се намесвам.Но искам да попитам:

Защо?

Утре, когато има проблем и трябва да си върне системата във първоначално състояние, да бъде изненадан ли?

Да се окаже че точно тогава не може да се възстанови?

Имате много добро ръководство за създаване на имидж със Акронис.Аз от него съм се учил.Защи не го насочите във тази насока?

Link to comment
Сподели другаде

Защото потребителят иска да използва System Restore, не програма за цялостен архив на системата. Ако потребителят попита дали има алтернатива за архив на цялата операционна система или поиска предложения за подобни програми, тогава бих споменал True Image и/или подобни.
Link to comment
Сподели другаде

Като поставиш отметка на Покажи още точки на възстановяване, не виждаш ли по-старата, автоматично създадена?

Да, по принцип колкото по-малко пространство е заделено, толкова по-малко точки могат да се съхраняват едновременно — за да се създаде нова, се изтрива най-старата.

Също така е добре да имаш предвид факта, че автоматичните системни точки на възстановяване се създават само ако има нужда и системата е прекарала определено време в състояние на покой (idle). Т.е., ако предстои да се създаде нова системна точка, но тя ще е идентична с предходната, изобщо не се създава нова. Ако системата не влезе в състояние на покой за достатъчно дълъг период, няма да се създаде точка.

 

Ако искаш, мога да ти кажа как да промениш настройките на автоматично създаваните системни точки, а ако искаш мога да ти обясня как да си автоматизираш създаването на ръчни, за да не трябва да го правиш лично всеки път.

 

Благодаря много за вниманието, ето на снимката се вижда, че съм сложил отметката и няма по стари точки, и ако сега ми се беше наложило да върна системата.... :Х

Ако може да ми обясниш какво да направя, че винаги да има автоматична точка за възстановяване, може да е от ден преди това от два, но да я има, не знам точно в моят случай, кое от двете ви предложения е по-удачно да направя, така че ако може да прецените според ситуацията и това, което искам! :) Просто искам системата да създава точка и ако се наложи да мога да я използвам!

post-31781-0-78281600-1424858991_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Ако може да ми обясниш какво да направя, че винаги да има автоматична точка за възстановяване

 

А не можеш ли просто да спреш вечно да правиш разни точки на възстановяване? Запази си една точка на възстановяване. Ако не можеш да пазиш - не знам за какво се хабиш тогава. :) 

Link to comment
Сподели другаде

А не можеш ли просто да спреш вечно да правиш разни точки на възстановяване? Запази си една точка на възстановяване. Ако не можеш да пазиш - не знам за какво се хабиш тогава. :)

Ами нали като, си инсталирам програми и ъпдейти на Уйндолса, и като се върне примерно ако ми се наложи след два месеца, ще изчезнат и програмите и другите ми промени! Не, че не мога пак да си ги сложа ама не е комфортно!

Link to comment
Сподели другаде

Отвори меню Старт, напиши Task Scheduler и стартирай намереното приложение. Кликни два пъти върху Task Scheduler Library -> Microsoft -> Windows -> SystemRestore.

В централната част на прозореца трябва да видиш задачата. Ако в колона Status пише Disabled, кликни с десния бутон и избери Enable.

Кликни два пъти върху нея. Иди на подпрозорец Triggers. Трябва да имаш 2: Daily и At startup.

След това иди на подпрозорец Actions. Там трябва да имаш едно действие: Start a program.

След това иди на подпрозорец Conditions. Там можеш да махнеш отметката на Start the task only if the computer is idle for.

След това иди на подпрозорец Settings. Там трябва да има отметки на всички опции, с изключение на третата и последната.

 

Ако нещо не е така, както съм го описал, кажи, за да го оправим.

Link to comment
Сподели другаде

Добър вечер, на статус пише следното "queued" , а на "Settings" ми е замразено.

 

Не изпълняваш заръките. Нито пък снимки си направил. Кликни двоен клик върху "SR" и направи, каквото ти е казал NightRaven. Можеш да си спестиш всички тези ежедневни манипулации и товарене на компютъра, включително спестяваш и фрагментирането на харда, като го запечаташ с програмата Deep Freeze. Всичко което изпълняваш става наужким и след рестарт е същия преди употребата на каквото и да е. Ако нещо ти хареса, размразяваш и инсталираш. Ако видиш, че не е таферно, след рестарт го няма. :)

Единственото условие е 8 минути след старта на уиндоус да спреш Maintenance от Task Scheduler както е дадено на клипа, но можеш и само с един клик да го направиш чрез батч файл както е кода:

schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Idle Maintenance" /DISABLE
schtasks /Change /TN "\Microsoft\Windows\TaskScheduler\Regular Maintenance" /DISABLE

https://www.youtube.com/watch?v=vCS8RF9Go8I

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря  Zig Zag, за обяснението, направих всички стъпки, които NightRaven ми каза, ето и снимка! :)  А сега трябва ли да правя още нещо или вече е готово?

post-31781-0-34094600-1424957258_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...