Jump to content

Място на Portable програми


Гост Zig Zag

Препоръчан пост

Здравейте приятели. Можете ли да ме ориентирате къде е правилното място за поместване (инсталация) на портативните видове програми, които при експлоатация събират всички записи от данни в една папка до самото приложение? Визирам официални програми, обявени от авторите за Portable и архивирани в ZIP архив. Моите портейбъли са ми два вида. Едните си правят папка до приложението, в която пишат данните, а другите пишат данните си до приложението, до EXE файла. На този принцип работят и старите програми от Windows XP епохата. При тези с папката целта е потребителите лесно и удобно да изтрият запазените данни по време на експлоатацията, когато им се наложи да възвърнат програмата с настройки по подразбиране. При тези без папка предполагам е удобно да ги шляпна направо в Applications Data? Къде е редно да се инсталират такива приложения? Питам, защото имам странното усещане, че Program Files ми излиза в пенсия по болест, пардон - излиза в отпуска по майчинство по този начин. :) Тъй като пренасочва записите във виртуална среда, до където потребителят стига трудно.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо не мога да разбера терзанията ти- portable програмите можеш да ги сложиш (не инсталираш)където си искаш- на флашка, в С дял, D дял, външен диск и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо не мога да разбера терзанията ти- portable програмите можеш да ги сложиш (не инсталираш)където си искаш- на флашка, в С дял, D дял, външен диск и т.н.

 

Явно трябва да подскажа с енциклопедията за portable. Не знам какво толкова сложно казах.

If no configuration information is required a portable program can be run 
from read-only storage such as CD-ROMs and DVD-ROMs. Some applications are 
available in both installable and portable 
versions.

Няма как да поместим в Program Files, защото ще имаш проблем с UAC. Затова питам къде в Уиндоус е най-приемливо да инсталираме програми, които работят в Portable режим? Не очаквам да кажете няколко места, а само едно.

Link to comment
Сподели другаде

Стига да не е в C:\Windows или C:\Program Files, няма значение. Не виждам какъв е проблемът да си направиш някъде папка „Portables“ или „Portable Apps“, или нещо такова, и да ги наблъскаш вътре.
Link to comment
Сподели другаде

Флашките нормално не седят на компютъра и не се знае под какъв дял са. Когато потребителят за първи път разархивира или инсталира портейбъла е хубаво някъде да е посочено по подразбиране, където това да се случи. Но не мога да преценя кое място се явява най-удачно по подразбиране. Например програмата Fraps се радва на папка в буквичката "C". По същия начин съм виждал пиратска колекция от игри, които се бутват пак там на същото място, за да могат да пишат данните си безпроблемно и в същата папка. А някои инсталатори на големи програми вмъкват там временните си помощни файлове за инсталиране. Някои програми пък се инсталират в Application Data. Други места не съм засичал. My Documents е хубава работна папка, използвал съм го, но не мисля че е редно място за портейбъли.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ги държа на диск "D". На "С" (Program Files) имам само тези които си ги инсталирам нормално. Така при следваща инсталация си форматирам "С", но портабъл прогрламите са ми инсталирани и само им вадя до Старт менюто една иконка.

Link to comment
Сподели другаде

Като пъхнеш флашката в USB-то, автоматично и се задава име- примерно Е. И тогава няма никакъв проблем да си разархивираш или инсталираш програмата там. А иначе както казаха и други, най- удачно е да са в D в някаква папка, кръстена примерно PORTABLE. Друг е въпросът, че много така наречени портативни всъщност не са такива и си записват и в AppData, и в регистрите и къде ли не ..

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...