Прехвърляне към съдържание

Място на Portable програми

portable инсталация инсталиране

• Моля, влезте, за да отговорите
8 отговора по тази тема

#1 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 01 February 2015 - 02:14

Здравейте приятели. Можете ли да ме ориентирате къде е правилното място за поместване (инсталация) на портативните видове програми, които при експлоатация събират всички записи от данни в една папка до самото приложение? Визирам официални програми, обявени от авторите за Portable и архивирани в ZIP архив. Моите портейбъли са ми два вида. Едните си правят папка до приложението, в която пишат данните, а другите пишат данните си до приложението, до EXE файла. На този принцип работят и старите програми от Windows XP епохата. При тези с папката целта е потребителите лесно и удобно да изтрият запазените данни по време на експлоатацията, когато им се наложи да възвърнат програмата с настройки по подразбиране. При тези без папка предполагам е удобно да ги шляпна направо в Applications Data? Къде е редно да се инсталират такива приложения? Питам, защото имам странното усещане, че Program Files ми излиза в пенсия по болест, пардон - излиза в отпуска по майчинство по този начин. :) Тъй като пренасочва записите във виртуална среда, до където потребителят стига трудно.

Благодаря предварително.

#2 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 445 мнения

Публикувано: 01 February 2015 - 18:59

Нещо не мога да разбера терзанията ти- portable програмите можеш да ги сложиш (не инсталираш)където си искаш- на флашка, в С дял, D дял, външен диск и т.н.

#3 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 01 February 2015 - 23:37

Нещо не мога да разбера терзанията ти- portable програмите можеш да ги сложиш (не инсталираш)където си искаш- на флашка, в С дял, D дял, външен диск и т.н.

Явно трябва да подскажа с енциклопедията за portable. Не знам какво толкова сложно казах.

If no configuration information is required a portable program can be run 
from read-only storage such as CD-ROMs and DVD-ROMs. Some applications are 
available in both installable and portable 
versions.

Няма как да поместим в Program Files, защото ще имаш проблем с UAC. Затова питам къде в Уиндоус е най-приемливо да инсталираме програми, които работят в Portable режим? Не очаквам да кажете няколко места, а само едно.

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 02 February 2015 - 00:56

Стига да не е в C:\Windows или C:\Program Files, няма значение. Не виждам какъв е проблемът да си направиш някъде папка „Portables“ или „Portable Apps“, или нещо такова, и да ги наблъскаш вътре.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 02 February 2015 - 03:35

Мерси Night Raven, идеята е добра. :thumbsup: Чувствам се объркан, защото никой не е посочвал прилично място. Сега вече съм удовлетворен. :OK:

#6 andreygg

andreygg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 133 мнения

Публикувано: 03 February 2015 - 00:55

Мястото на portable програмите е на флашката.

Asus X55A - SX197

Acer Aspire 5750ZG

Asus Ponepad 7 ME175

#7 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 03 February 2015 - 01:35

Флашките нормално не седят на компютъра и не се знае под какъв дял са. Когато потребителят за първи път разархивира или инсталира портейбъла е хубаво някъде да е посочено по подразбиране, където това да се случи. Но не мога да преценя кое място се явява най-удачно по подразбиране. Например програмата Fraps се радва на папка в буквичката "C". По същия начин съм виждал пиратска колекция от игри, които се бутват пак там на същото място, за да могат да пишат данните си безпроблемно и в същата папка. А някои инсталатори на големи програми вмъкват там временните си помощни файлове за инсталиране. Някои програми пък се инсталират в Application Data. Други места не съм засичал. My Documents е хубава работна папка, използвал съм го, но не мисля че е редно място за портейбъли.

#8 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 03 February 2015 - 13:52

Аз ги държа на диск "D". На "С" (Program Files) имам само тези които си ги инсталирам нормално. Така при следваща инсталация си форматирам "С", но портабъл прогрламите са ми инсталирани и само им вадя до Старт менюто една иконка.

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#9 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 445 мнения

Публикувано: 03 February 2015 - 21:24

Като пъхнеш флашката в USB-то, автоматично и се задава име- примерно Е. И тогава няма никакъв проблем да си разархивираш или инсталираш програмата там. А иначе както казаха и други, най- удачно е да са в D в някаква папка, кръстена примерно PORTABLE. Друг е въпросът, че много така наречени портативни всъщност не са такива и си записват и в AppData, и в регистрите и къде ли не ..

Други теми с тагове portable, инсталация, инсталиране

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители