Jump to content

Препоръчан пост

С лаптоп съм и имам рутер. Имам и парола на рутера, но ... Преди няколко дни дойде мой познат в нас с Нещо с антени. Пусна това Нещо с антени и за минута ми разбра паролата, отделно и други пароли разбра. Така и не ми обясни какво е това Нещо.

Как да си защитя рутера по-добре? Има ли начин да се сложат няколко пароли или нещо друго, за да не се разбива толкова лесно?

Link to comment
Сподели другаде

WPA2+AES+поне 10 символна парола и изключен WPS. Ако не се ползва някакъв вектор на атака като слабост в самия фърмуер на рутера, за да се извъртят всички комбинации, няма да стигне цялото време отредено на Вселената.

Link to comment
Сподели другаде

В браузъра на адрес

192.168.0.1

или

192.168.1.1

Ще изплува прозорец за въвеждане на потребител и парола.

Погледни отдолу на рутъра - там би трябвало да са изписани адресът и информацията за вписване.

Виж си ръководството на рутъра за повече инфо къде са Security  настройките.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Това са ми настройките:

 

 

 

В тези настройки се влиза със стандартно име и парола, следователно всеки може да влее и да ми промени настройките. Как да променя и тези данни, освен другите?

Link to comment
Сподели другаде

Първо в раздела QSS забраняваш тази функция. След това в раздела Wireless -> Security задаваш нова парола, по-горе вече писаха какво да е шифроването.

В System tools -> passord променяш паролата за достъп до рутера.

Може и още да се направи, но напиши модела и версията на рутера (не е чак толкова важно, но е добре да се знае).

Link to comment
Сподели другаде

Тези полета за какво са? В смисъл това е името на мрежата или името на рутера?

 

 

 

Още нещо: сега името на мрежата ми е Ivan, как да го променя?


Промених името и паролата и сега не мога да вляза в настройките на рутера :(.

Link to comment
Сподели другаде

На снимката са показани Текущо потребителско име, Текуща парола, съответно - Ново потребителско име, Нова парола, Повтаряне на новата парола.

Името на мрежата се променя от раздела Wireless -> Wireless settings -> Wireless Network Name:.

По какъв начин се свързваш с рутера в момента - жично или безжично? В краен случай можеш да възстановиш стандартните настройки - на задния панел на рутера има бутон за тази цел. Може да се наложи да се обадиш на доставчика си след това или да си погледнеш договора, в случай, че трябва да въвеждаш някакви настройки, дадени от доставчика.

Link to comment
Сподели другаде

Смених името и паролата за влизане в настройките и ми изписа това:

 

Изискват се потребителско име и парола за сървъра. Той казва: TPLINK ....

 

И отдолу имам поле за име и парола, но каквото и да напиша - само това се появява.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...