Jump to content

Избор на преносим компютър


Препоръчан пост

Лаптопа е добър за парите си, поне аз не виждам някакви сериозни недостатъци, мисля, че ще се справя със така поставените задачи. Като производител аз лично не мога да дам насоки, поради причината, че съм виждал при основните производители и двете крайности - никакви проблеми в продължение на години или 1 седмица работа и 2 месеца в сервиз.

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа е добър за парите си, поне аз не виждам някакви сериозни недостатъци, мисля, че ще се справя със така поставените задачи. Като производител аз лично не мога да дам насоки, поради причината, че съм виждал при основните производители и двете крайности - никакви проблеми в продължение на години или 1 седмица работа и 2 месеца в сервиз.

Да.Избора е добър.Малкия проблем при тази конфигурация е, че няма допълнителна видеокарта и разчита тая в процесора,което не е болка за умиране.

Другото,което е същественото е, че всички конфигурации са от Китай независиво от марката и за безотказната работа на тези продукти е въпрос на късмет.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Малкия проблем при тази конфигурация е, че няма допълнителна видеокарта и разчита тая в процесора,което не е болка за умиране.

Доколкото се информирах, това е плюс.

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото се информирах, това е плюс.

На против. С интегрираната видеокарта се цели спестяването на електроенергия,но когато използаш тежки приложения,като видеоигри аутокат и др, тогава влиза в действие допълнителната видеокарта,която има собстенна памет и тогава няма проблеми със забавяне,засичане,рестарт,спиране и други неприятни ядове при работа. На практика работят и двете видеокарти едновременно при по-тежки задачи.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички. Ще има ли още мнения или да взимам този?

Огледай се и за тези-

http://ardes.bg/laptop/HP+250+G3-63559

 и този,който е всъщия ценови диапазон,но няма двд записвачка,която може да се монтира след това-

http://ardes.bg/laptop/ASUS+X552CL-SX353D-61012

Link to comment
Сподели другаде

Огледай се и за тези-

http://ardes.bg/laptop/HP+250+G3-63559

 и този,който е всъщия ценови диапазон,но няма двд записвачка,която може да се монтира след това-

http://ardes.bg/laptop/ASUS+X552CL-SX353D-61012

Тези лаптопи са с много по-малки батерии от това, което потребителя си беше харесал. Колко по-малка-31 срещу 41 Whr.

Link to comment
Сподели другаде

Тези лаптопи са с много по-малки батерии от това, което потребителя си беше харесал. Колко по-малка-31 срещу 41 Whr.

Това,че има малка разлика в капацитета на батериите не е от голямо значение в този случай е нищожно и за трите посочени лаптопа.

 

Батерията се използва,когато няма включен адаптор.

За колко време ще се изтощи батерията?-

-Това зависи от конфигурацията на лаптопа, периферните устройства и използването и натоварването лаптопа.

Например, с батерията 62WHr ако лаптопа черпи около 12,4 вата на час, след което батерията ще издържи 5 часа.

Батерията 43WHr при същите 12.4вата ще продължи около 3,5 часа. Но ако  устройството или лаптопа се използва с  ниска консумация и не се натоварва с игри и тежки приложения,тя може да издържи същото време на разряд.

 

Разликата от посочния лаптоп на потребителя е, че разполага с една интегрирана видеокарта и то в най-ниския диапазон в класацията за производителност,до като посочените от мен имат освен интегрирана и допълнителна видео карта,което е от голямо значение при натоварване.

 

Все пак избора е негов. Ние само даваме предложения и  препоръки.

Link to comment
Сподели другаде

Няма 32-битови драйвери.

Няма проблем с драйверите за 32вit операционната система защото за звука ползваш драйверите на Reаltек AC' 97Audio,ако имаш допълнителна видеоката на GF820M има на сайта им.

За другите драйвери няма проблем освен Блутут-а за 32бита.

Не виждам и проблем да се инсталира и 64bit OC.

 

По-долу си посочил продукти в по-горен ценови клас. Уточни последно какви са възможностите за покупка за да знаем какви препоръки да получиш.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Не виждам и проблем да се инсталира и 64bit OC.

Точно сега не ми се експериментира.

 

 


По-долу си посочил продукти в по-горен ценови клас. Уточни последно какви са възможностите за покупка за да знаем какви препоръки да получиш.

Казал съм.

И все пак това са най-евтините с 6 клетки и Fingerprint Reader (мисля, че това вече е сред изискванията ми).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...