Jump to content

Избор на преносим компютър


Препоръчан пост

Здравейте и за много години.

Нуждая се от помощ за избор на преносим компютър. Идеята ми е да го ползвам главно за лекции, училище, частни уроци и пр. Искам да има хубав дисплей (всичко, което имам предвид е да има минимална вреда за очите ми). Ще се използва Windows 7 или по-нов. По-тежките програми, които ще се ползват са Visual Studio 2013 и MS Office 2013 (вероятно и Photoshop и CorelDraw в близкото бъдеще). Предполагам, че минимумът за рам памет е поне 4GB. Игри няма да се играят. Възможно е да се гледат филми.

Не съм ползвал преносим компютър до сега и не мога да преценя какви размери ще са ми удобни. Ще е хубаво да има поне един USB 3.0 порт (външният ми диск изисква два). Не държа на екстри като уеб камера и Bluetooth. Даже по-добре да няма. Ще е добре да има Card Reader. Относно батерията – колкото повече издържа, толкова по-добре. Много държа на поддръжката. Не искам да имам проблеми с (намиране на) драйвери.

Бюджет: не е ясен. Искам да се вместя в изискванията за минимална сума.

Link to comment
Сподели другаде

Само ако може да кажеш минималната цена на пренсомия компютър, ще бъде много добре ! :look:
   Иначе ти препоръчвам някой който е предоставен за бизнес, да не е със споделена памет, процесорът да е минимално двуядрен със висока тактова честота или четириядрен с препоръчителна тактова честота над 1.50 - 1.70 ghZ и голям хард над 500GB 

Link to comment
Сподели другаде

За толкова пари няма как да се вземе нещо, което да върши пълноценно всичко, което е посочено по-горе. Дори до 1000 лв. всеки един лаптоп има нещо, което е орязано. Ако има малко по-добър процесор от средното за този клас, то при всички случаи ще е с орязана RAM. Ако останалото е наред, ще е с намален капацитет на харддиска и т.н.

Все пак може да се вземе нещо двуядрено с около 4 или 6 GB RAM, евентуално 8. Важно е да се гледа броя на клетките на батерията. Другото, което е важно да се гледа е процесора да е възможно по-нов, главно заради топлината и консумацията. Най-добрия вариант в случая е вградена графика, след като няма да се играят игри, отново заради топлината и консумацията.

Размерите са относителни-на мен нещо по-голямо от 15 инча диагонал ми е крайно неудобно за носене.

Link to comment
Сподели другаде

Защо точно преносим. Ако ще се ползва за игри и за тежък софтуер по евтино е да се вземе настолен компютър. Абсолютно всеки нов Преносим може да ползва тези софтуери но не и да играе модерни игри. Игрите са голям проблем и вдигат цената доста. Помисли си дали ти трябва за игри и ако да то по добре си вземи настолен. Ако трябва да си вършиш работата извън дома преносим е единствената опция но ако трябва и да играеш игри на него ще струва доста.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и за много години.

Нуждая се от помощ за избор на преносим компютър. Идеята ми е да го ползвам главно за лекции, училище, частни уроци и пр. Искам да има хубав дисплей (всичко, което имам предвид е да има минимална вреда за очите ми). Ще се използва Windows 7 или по-нов. По-тежките програми, които ще се ползват са Visual Studio 2013 и MS Office 2013 (вероятно и Photoshop и CorelDraw в близкото бъдеще). Предполагам, че минимумът за рам памет е поне 4GB. Игри няма да се играят. Възможно е да се гледат филми.

Не съм ползвал преносим компютър до сега и не мога да преценя какви размери ще са ми удобни. Ще е хубаво да има поне един USB 3.0 порт (външният ми диск изисква два). Не държа на екстри като уеб камера и Bluetooth. Даже по-добре да няма. Ще е добре да има Card Reader. Относно батерията – колкото повече издържа, толкова по-добре. Много държа на поддръжката. Не искам да имам проблеми с (намиране на) драйвери.

Бюджет: не е ясен. Искам да се вместя в изискванията за минимална сума.

Както спомена колегата насочи се към бизнес продуктите.

 

Бих добавил-за процесора- Intel i3 или i5.

RAM 4GB минимална,ако не ти стига после може да добавиш.

HDD-750-1000GB

Много е важна видеокартата защото при при замяна излиза много скъпо за преносните компютри.

Огледай се да е поне от средните класове производителност.

Такива са-GF840M,GT650M,GTX660M,AMD HD8790M,HD8770M.

Link to comment
Сподели другаде

Ето едно предложение от мен: Acer Aspire  E5-511-C7J8 струва ми се най-подходящ.

Добър продукт, според мене най много ще ти е важно процесора и рамта, а на тебе това ти стига ! А до това че ще ползваш тежките програми като напр: Visual Studio 2013 ш тряя ъпдейтнеш рамта малко или търси лаптопче с RAM : 8 GB или 6 GB за гладко вървене. Ето това ти препоръчвам аз - ако не ти пречи цената че е с 32лв. повече..имай предвид че и Acer Aspirе E5-511-C7J8 също е добър. 

Link to comment
Сподели другаде

 

 


За толкова пари...

Това беше отговорът ми за минималната цена.

 

 


Важно е да се гледа броя на клетките на батерията.

Колко трябва да са и какво значение имат?

 

 


Защо точно преносим.

Споменал съм какво и защо ми трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Колко трябва да са и какво значение имат?

 

Колкото повече, толкова по-добре. Значението им е, че колкото повече клетки има батерията, толкова капацитета й е по-голям, съответно при равни други условия времето за автономна работа ще е значително повече.

 

 

Това беше отговорът ми за минималната цена.

 

За да се препоръча оптимален вариант, трябва да има и горна граница, защото при този клас дори 50 лв. отгоре имат значение и може да се вземе нещо по-добро.

Link to comment
Сподели другаде

Ако аз трябва да купувам нещо за тези пари, ще избера лаптоп с i3 или i5 M серията с архитектура Haswell, 4 или 8 GB RAM и вградено видео (HD 4600) заради консумацията. Евентуално може и да е с външна видео карта, но тогава времето за автономна работа спрямо другия вариант осезаемо ще падне.

За пример могат да се вземат тези машини: http://www.emag.bg/laptopi/filter/tip-procesor-f2475,intel-core-i3-v7019/tip-procesor-f2475,intel-core-i5-v7020/kapacitet-pamet-f127,6-gb-v1509/kapacitet-pamet-f127,8-gb-v1510/price,between-0-and-1000/c

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...