Jump to content

Microsoft Windows 10 ?


abracadabra

Препоръчан пост

Кажете мнението си за него. Явно е още нов и не знам дали е по-добър от 8.1-цата (и защо не са направили 9?).

Също каква е разликата между (например windows 7 или 8 например) в добавката Pro, Home, Premium, Ultimate, Enterprise. И кое е най-доброто решение (като избор от тях) за ползване в домашни условия(в смисъл ползване на интернет и нищо съществено като работа с компютъра имам принтер, ползвам най-обичайните програми като офис пакет и ...- няма игри ).Или пък кое е най-мощното?

П.П.

Имам драйвери за лаптопа но за Win7, ако реша да ползвам 8-ца сама ли ще си намери или старите ще ми свършат работа(имам такъв за видео, блутуут, ...).

Link to comment
Сподели другаде

Кажете мнението си за него. Явно е още нов и не знам дали е по-добър от 8.1-цата (и защо не са направили 9?).

Лично аз нямам много впечатления на този етап, но то е и рано да се каже, защото в момента има само technical preview. Официалната и пълна версия ще се появи през 2015 година. Не знам защо не са наименували Windows 9.

 

Също каква е разликата между (например windows 7 или 8 например) в добавката Pro, Home, Premium, Ultimate, Enterprise.

Сравнения между изданията на Windows 7 и 8/8.1 можеш да намериш тук и тук.

 

И кое е най-доброто решение (като избор от тях) за ползване в домашни условия(в смисъл ползване на интернет и нищо съществено като работа с компютъра имам принтер, ползвам най-обичайните програми като офис пакет и ...- няма игри ).

За домашни нужди всичките издания на Windows 8 са еднакво добри, докато при Windows 7 е добре да е поне Home Basic.

 

Или пък кое е най-мощното?

Най-пълните издания са Ultimate/Enterprise, което би трябвало да е логично от имената им.

 

П.П.

Имам драйвери за лаптопа но за Win7, ако реша да ползвам 8-ца сама ли ще си намери или старите ще ми свършат работа(имам такъв за видео, блутуут, ...).

Windows 8 е доста добра в намирането на нужните драйвери, стига да има достъп до Интернет (т.е. мрежовата карта да е инсталирана). Дали драйверите за Windows 7 ще паснат, е трудно да се каже. Зависи как точно са написани и дали наистина са само за Windows 7 или могат да поддържат и по-нови версии. Най-добрият вариант е или да оставиш операционната сситема да си открие подходящите драйвери или ти да провериш ръчно за по-нови за компонентите.
Link to comment
Сподели другаде

Не са направили 9-ка поради некои проблеми

с тази цифра в предходни версии.

--Демек спъва цялата система. :look:

-По разбираемо ще Ви обясни Администратора.

Link to comment
Сподели другаде

Не са направили 9-ка поради некои проблеми

с тази цифра в предходни версии.

--Демек спъва цялата система. :look:

Изобщо не разбрах какво имаш предвид.
Link to comment
Сподели другаде

Защото подлежи на пренаписване цялата система...заради цифрата 9

-Останалите подробности са за професионалисти,не за мен.

Ами да беше се поинтересувал,защо е невъзможна 9-а серия.

--Глобалните нерешими проблеми програмно...

---------------------------

Аз не се интересувам ,защото съм с ХР,

което е защитено...освен от хакери.

--Цифрата 9 създава нерешими проблеми от майсторите на спорта.

И винаги чакам обяснение...

Link to comment
Сподели другаде

Весели празници на всички.

 

Имаше мнения, че 9 е избегнато заради стар софтуер, в който има проверки за версията на ОС, а както знаем вече имаше цяла фамилия 9x. Моето мнение е, че това е направено заради маркетингови трикове, а не заради стар софтуер.

 

Soft Visia е сайт,който отмира.

Няма нищо ново да ангажира нови 200-300 потребители.

Смъртта е към септември 2015

Не знам дали тези глупости се дължат на алкохол или други субстанции, но обективно погледнато никой не ти е забранил да създадеш хипер-мега-дупер добър форум/сайт и той да стане номер едно не само в България, а в целия свят. Интересно ми е, защо все още не се е появил?! И между другото с това качване на филми в интернет, нагазваш в много дълбоки води.
Link to comment
Сподели другаде

Имаше мнения, че 9 е избегнато заради стар софтуер, в който има проверки за версията на ОС, а както знаем вече имаше цяла фамилия 9x. Моето мнение е, че това е направено заради маркетингови трикове, а не заради стар софтуер.

Т.е. даден софтуер ще помисли, че работи под Windows 95/98, вместо под Windows 9? Не би трябвало да се случи, защото софтуерът би следвало да проверява вътрешната версия на операционната система, която за Windows 95 е 4.0, а за Windows 98 — 4.1. Дори и да проверява версията по друг начин, софтуерът пак не би трябало да се заблуди, ако е писан от някого с поне 2 реботещи мозъчни клетки.

Това е наистина маркетингов подход, защото не програмите, а потребителите биха бъркали Windows 9 с Windows 95/98 (о обозначението „9x“).

Link to comment
Сподели другаде

   Честита Новата 2015 Година на всички съфорумници !

   Харесвам сайта, и пожелавам много и ползотворни времена и занапред. Убеден съм в професионализма и добронамереноста на почти всички тук! И затова им Благодаря и Пожелавам Здраве, Успехи и Късмет! За мен е най-добрия сайт в своята насоченост!!!!

   Найт Рейвън, Благодаря за разяснението относно версиите на Уиндоус7 и 8, и новия Уиндоус10.  Оценявам високо това, че и в новогодишната вечер има хора които да са на линия в СОФТВИЗИЯ и да са готови да споделят знанията си с другите съфорумци! Слава на Бога, доброто е Силно и ще победи!

П.П.

Нямам намерение да се държа грубо(ЗА КОЕТО СЕ ИЗВИНЯВАМ ДЪЛБОКО НА ВСИЧКИ!), но "каквото повикало,-такова се обадило"! Г-н peter 69(набор или секс поза, -ин и ян?) от pl(от Филибето са готини хората...,-но...?) с аватар на синеока изненадана котка. Другарю таварищ, ты сэ подвизаюш и във форумите на други сайтове(аватара и същото ти име те издават!). И там хейтиш, ... Тук пишеш(и защо го желаеш?): "Soft Visia е сайт,който отмира." - Не сайта, КГБ- пропагандата отмира, и от там дьенгите които ти плащат за да сееш омерзение ще спрят! -Защо го правиш?! Поради что ты си губиш времето да се заяждаш и да сееш гадости ..... Развивай се, духовно и физически.... Опитай се да си по-Добър....

 - Бъди Щастлив!

С новым годом!

Especially for U!

Link to comment
Сподели другаде

Всяка версия на Windows има стандартна нумерична версия (вътрешна) и име (публична). Пример: Windows XP е публичната версия — името, което потребителите знаят. Вътрешната ѝ версия е 5.1. Ето и списък с последните версии на Windows:

- 5.0 = Windows 2000;

- 5.1 = Windows XP;

- 6.0 = Windows Vista;

- 6.1 = Windows 7;

- 6.2 = Windows 8;

- 6.3 = Windows 8.1.

Link to comment
Сподели другаде

В Inno Setup са отбелязани. Лошо за тази програма е, че винаги крие стойностите в параметрите на скрипта и потребителят не знае какво може да посочи. Трябва да си автора на Inno или най-малко да познаваш автора. :) 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...