Jump to content

Програма за запис на Десктопа


Препоръчан пост

Здравейте Колеги,

тези дни ми се наложи да направя едно представяне за работа с определен файл.

Доста изчетох статиите на колегата Night_Raven (направени са супер)

http://prikachi.com/images/289/7710289o.jpgно имам друго питане, което не намерих и то е следното:

Ако използвам някоя от предложените програми и си запазя файлът в .mp4 (за да бъде по-малък) мога ли след това да добавям онези, как да го кажа изкачащи прозорци(подсказки), т.е десктопа е сниман, виждат се всички кликвания в моя случай върху бутони и в този/тези моменти да се появява балонче от сорта на: Тук или с този бутон правите еди какво си.

Наясно съм, че след записа ще трябва да се обработва, но може ли с тези програми или можете да ми предложите и други алтернативи, няма значение дали са платени или не ако е супер програмата ще си я закупя, а и да е нещо по-лесно, четох за Camatsia studio и тем подобни, но това е "мътна индия" в главата ми, а и не разполагам с толкова много време да чета и тренирам за да се усъвършенствам.

Благодаря предварително

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти k0st4din,

пробвай с тази: BB FlashBack Pro

тука има видео файл как се работи с нея: http://www.bbsoftware.co.uk/movies.aspx?name=HowToRecord2&app=FlashBack2&rid=0

тук съм качил видеоклип направен със  BB FlashBack Pro  към моя програма:

http://www.youtube.com/watch?v=m0KtKwIOsuI

 

самата програма към която е хелпа може да я видиш тук: http://www.bbsoftware.co.uk/BBFlashBack/Home.aspx

 

много лесно се работи с нея и има неограничени възможности

 

                                                                                               поразгледай я когато имаш време

Link to comment
Сподели другаде

Предложените от мен програми са за чист запис без допълнителни анотации. Не че не можеш да добавиш и подобни анотации към вече записан клип с помощта на някой видео редактор, но е по-добра идея да го направиш при самото му създаване. Споменатата BBFlashBack е една от най-добрите за тази цел. Единственият ѝ минус е, че е доста скъпа.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

наистина програмата е супер, но това са доста пари за мен и то само за една видео презентация.

Няма ли нещо по-евтино, което само да може да го запише в .mp4 формат (може и друг да е формата, въпроса е да не е огромен файлът) и да мога след като съм записал видео клипа да поставя анотацията/те и след това да го изпратя по e-mail-ите?

Night_Raven, ако това което искам да снимам е в ексел например, как да го разбирам да правя анотацията по време на записа (аз си го обяснявам да седна и да правя нещо от сорта на comment-и) или бъркам?

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти k0st4din,

подготви си няколко документа предварително написани

в Notepad и ги минимизирай в task bara,

при всяко обяснение ще максимизираш,

определения предварително написан документ,

и след това ще го минимизираш пак в task bara,

за определено време,.

като си подготвиш предварително написаните документи

да ти стоят активни в task bara, пускаш видеото и

един по един ги извикваш, по време на видео записа.           

За да е по ефектно видеото, може да маркираш

нужните изречения по време на видеозаписа.

 

Нещо подобно на този видеоклип може да направиш:

http://vbox7.com/play:741b5d74

номерираш си стъпките във видеото:1,2,3,4,5,6,7,8 и.т.н.

маркираш първа стъпка минимизираш текста,

показваш как става,

след това минаваш на втора точка маркираш и нея,

после показваш как ще стане и т.н. 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

наистина програмата е супер, но това са доста пари за мен и то само за една видео презентация.

Няма ли нещо по-евтино, което само да може да го запише в .mp4 формат (може и друг да е формата, въпроса е да не е огромен файлът) и да мога след като съм записал видео клипа да поставя анотацията/те и след това да го изпратя по e-mail-ите?

Night_Raven, ако това което искам да снимам е в ексел например, как да го разбирам да правя анотацията по време на записа (аз си го обяснявам да седна и да правя нещо от сорта на comment-и) или бъркам?

TipCam може да добавя анотации по време на самия запис, доколкото си спомням. Програмата обаче е платена, не е толкова добра като записваща програма и е стара.

Wink също мисля, че може това, което искаш, и е безплатна, но на мен ми се стори неудобна.

 

Иначе BBFlashBack работи на следния принцип: прави се запис в специален за програмата формат, който не съдържа видео. След това се отваря в редактора и може да се добавят звук, анотации, да се премахват кадри и т.н. и т.н., след което се изнася (export) във видео. Разбира се програмата може да записва и директно във видео файл, но тогава не съм сигурен дали може да се добавят анотации.

 

Здрасти k0st4din,

подготви си няколко документа предварително написани

в Notepad и ги минимизирай в task bara,

при всяко обяснение ще максимизираш,

определения предварително написан документ,

и след това ще го минимизираш пак в task bara,

за определено време,.

като си подготвиш предварително написаните документи

да ти стоят активни в task bara, пускаш видеото и

един по един ги извикваш, по време на видео записа.           

За да е по ефектно видеото, може да маркираш

нужните изречения по време на видеозаписа.

 

Нещо подобно на този видеоклип може да направиш:

http://vbox7.com/play:741b5d74

номерираш си стъпките във видеото:1,2,3,4,5,6,7,8 и.т.н.

маркираш първа стъпка минимизираш текста,

показваш как става,

след това минаваш на втора точка маркираш и нея,

после показваш как ще стане и т.н.

Ще извиняваш, ама това са абсолютно селски изпълнения. Никой уважаващ себе си създадел на ръководства или презентации не би прибегнал до подобни неща.
Link to comment
Сподели другаде

 

 


TipCam може да добавя анотации по време на самия запис, доколкото си спомням. Програмата обаче е платена, не е толкова добра като записваща програма и е стара.
Wink също мисля, че може това, което искаш, и е безплатна, но на мен ми се стори неудобна.

Иначе BBFlashBack работи на следния принцип: прави се запис в специален за програмата формат, който не съдържа видео. След това се отваря в редактора и може да се добавят звук, анотации, да се премахват кадри и т.н. и т.н., след което се изнася (export) във видео. Разбира се програмата може да записва и директно във видео файл, но тогава не съм сигурен дали може да се добавят анотации.

Супер, много ти благодаря за съдействието.

В понеделник ще направя запитване в офиса, дали биха ми отделили някакъв бюджет, поне да разделим сумата за тази програма и да си я закупя, ако пък кажат НЕ то ще изпробвам да направя нещо с другите две предложени ми от теб. :)

 

 

 


подготви си няколко документа предварително написани
в Notepad и ги минимизирай в task bara,
при всяко обяснение ще максимизираш,
определения предварително написан документ,
и след това ще го минимизираш пак в task bara,
за определено време,.
като си подготвиш предварително......................................

Наистина благодаря и на теб, но не бих го направил този начин, защото най-малкото ще си умра от срам. :( 

Link to comment
Сподели другаде

Безплатната CamStudio с нейния lossless CamCodec е трепач от където и да я погледнеш! Пишеш предварително анотациите и след това се изреждат с клавиш. По-маневрена и по-прецизна е в Autopan в сравнение със скъпото чудовище FlashBack. Всеки уважаващ себе си потребител започва да се учи от нея. А тя дава достатъчно. Стига ти да го поискаш.

 

So where can I get it and how much does it cost?

 

You can download and use it completely free - yep - completely 100% free for your personal and commercial projects as CamStudio and the Codec are released under the GPL

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново, май ще ми се случат нещата в работата, но имам едно питане - след дълго четене упътването на програмата BB не успявам да намеря инструкциии как ако клипа е доста дълъг повече от една песен време, та тази програма може ли да й се зададе да повтаря песента докато свърши клипа (говорим за качване на mp3 по време на edit на клипа) , защото от видео клиповете на naskobk, в официалната страница на програмата не го видях никъде. Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...